İlk 144MP kameralı akıllı telefon Xiaomi'den gelebilir | TechRadar

Tartışmalı olarak şu noktaya ulaşmış olabiliriz: doyma akıllı telefon özellikleri, şarj ve ekran teknolojisi ile, ancak kameralar gibi yönlerin hala iyileştirilmesi için çok fazla alan var gibi görünüyor. Ya da en azından bu ipucu inanılırsa Xiaomi'nin düşündüğü şey budur.

Leakster Sudhanshu Ambhore 144MP kameralı bir telefonda nasıl çalıştığı hakkında konuşmak için Twitter'a gitti ve şimdiye kadar hiçbir şey duymadığımız iki model olan Mi CC10 Pro veya Mi 10S Pro olabileceğini önerdi. Bu haber sadece birkaç gün sonra geliyor duyduk Samsung'un 150MP çözünürlüğe sahip olan 108MP ISOCELL Bright HMX görüntü sensörünün halefini geliştiriyor olması.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bunun aynı görüntü sensörü olacağına ve rakamların yuvarlanmasına neden olabileceğine inanıyoruz. Daha yüksek çözünürlüklü bir kamera daha iyi görüntüler anlamına gelmese de, birkaç teknik fayda sağlar. Yeni başlayanlar için, çözünürlüğü ve dolayısıyla detayı kaybetmek zorunda kalmadan 9 veya 16 piksel binneye başvurabilir. Pikselleri daha büyük bir piksel boyutu için birleştirmek, genellikle daha canlı ve daha parlak görüntülerle birlikte kameranın düşük ışık hassasiyetini artırmaya yardımcı olur. Bağlam için, Samsung Galaxy S20 Ultra, 12 MP'lik bir piksel boyutuna sahip 12MP'lik bir çözünürlüğe sahip resimler oluşturmak için Nonacell piksel binning'i kullanıyor.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*