İlk Bakış: Dyson 360 Heurist robot gelmiş geçmiş en akıllı elektrikli süpürge olmak istiyor

Apple telefonlara ve bilgisayarlara olduğu gibi Dyson da ev aletlerine, şık, gizli ve dikkat çekici. Ve ilgimizi “Dyson” ve “Robot” kelimeleri gibi belirleyen hiçbir şey yok.

O zaman Dyson 360 Heurist'e girin – ev için robot elektrikli süpürgeyi mükemmelleştirmeye yönelik yeni nesil bir girişim. 2016'ların takibi Dyson 360 Göz, çok şey yapan bir bot – genellikle Dyson'dan aldığımız tamamen cilalı ödül değilse – Heurist, ilk modelin ortaya çıkardığı sorunların çoğuna cevap veriyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Aynı görünüyor, yeni akıllılar

İlk bakışta çok fazla şey değişmediğini düşündüğünüz için affedilirsiniz. Ve Dyson 360 Heurist’in bakışları açısından, bu doğru olurdu. Yeni bir boya işinin yanı sıra (bu sefer daha dostça bir kraliyet mavisi ve gümüş), endüstriyel tasarım aşağı yukarı aynı. Robot rakip robot elektrikli süpürgelerin çoğundan daha uzun ve stopper, Dyson’un güçlü motorlarına daha fazla yer kaplıyor ve hala evin etrafındaki düz olmayan yüzeylerde güvenle gezinmek için tank basamaklarını kullanıyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bununla birlikte, kaputun altında çok şey değişti. “Heurist” adından da anlaşılacağı gibi, öncekilerden daha fazla olan, öncekilerin ötesinde bir ölçüde öğrenme ve otomasyon yapabilen daha akıllı bir robot. 10.000 bellek ile 450.000 satır kod çalıştıran dört çekirdekli bir işlemci var – Dyson’un ilk robotuna göre 20 kat artış. Bu ilave işlem gücü ile robot, evinizin bir haritasını gemide saklayabilir ve daha iyi navigasyon için her temizlikte doğruluğunu iyileştirir.

Robotun tepesine oturan 360 “Göz” kamera ile aydınlatma koşullarının düşük olabileceği durumlar için de bir ışık sporu yapan sekiz sensör de bu gelişmiş navigasyon sistemine giriyor. Eşzamanlı Yerelleştirme ve Haritalama (SLAM) teknolojisi, robotun odayı her 20 milisaniyede bir taramasını sağlar ve fırça çubuğuna sıkışabilecek damla ve nokta engellerinden kaçınmasını sağlar.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Taşıma ve haritalama

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*