Indeed, teknoloji endüstrisindeki çaylaklar giderek daha fazla uzaktan iş arıyor

2021'de iki yıldan az deneyime sahip kişiler arasında uzaktan iş aramaları üç katına çıktı. Neyse ki onlar için, uzaktan iş ilanları geçen yıl ikiye katlandı ve artmaya devam ediyor.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2017/12/14/67284954-c00a-4bce-8c2a-000a9e80d24b/resize/770x/2d54ebe5891930f13cab45a4471bcdbe/remote20.jpg" hedef = "_ blank" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iStockphoto / anyaberkut ">remote20.jpg

Resim: iStockphoto / anyaberkut

İş arama sitesinden gelen yeni veriler Indeed, 24 aydan daha az iş tecrübesine sahip olanlar olarak tanımlanan giriş düzeyindeki teknoloji profesyonellerinin giderek daha fazla uzaktan iş aradıklarını tespit etti. 2020 ile 2021 arasında, bu demografide uzaktan çalışma aramaları% 3,5'ten% 10,5'e üç katına çıktı.

TechRepublic'de Yenilikler

Genç teknoloji çalışanları şanslı, Gerçekten dediçünkü COVID-19 salgını sırasında uzak iş ilanları iki katına çıktı ve artmaya devam ediyor. Pearl Meyer'den veriler Indeed tarafından aktarılan, işletmelerin% 80'inin pandemi kaynaklı ev politikalarından başarılı olduğunu hissettiğini,% 40'ının üretkenlik artışlarını bildirdi ve% 33'ünün salgın sona erdikten sonra ABD merkezli çalışanları uzak tutmayı planladığını buldu.

GÖRMEK: COVID-19 işyeri politikası (TechRepublic Premium)

Gerçeği uzaktan çalışma başarılı oldu pandemi sırasında yeni bir şey değil: önceki çalışmalar bir işçi mutluluğunda artış, bulundu verimlilik düşüşleri bir efsaneydi ve çoğu işletmenin, en azından, karma bir ev / ofis içi modeli ileriye gidiyor.

Indeed, sektörde yeni olan işçilerin, yeni mezunların ve diğer giriş seviyesi teknoloji profesyonellerinin fırsatlara bakışlarından etkilendiklerini ve esnek çalışmanın açık bir şekilde acemi iş arayanlar için bir öncelik haline geldiğini söyledi.

Indeed, yeni basılan teknoloji profesyonellerinin iş ararken 15 belirli anahtar kelime aradıklarını söyledi: yazılım mühendisi, veri analisti, yazılım geliştiricisi, web geliştiricisi bilgi teknolojisi (BT dahil), analist, ön uç geliştirici, BT desteği, veri bilimcisi, yazılım, veri, mühendis, veri girişi, UX tasarımcısı ve yardım masası. Yeni yetenekler arayan şirketler, bu anahtar kelimeleri iş ilanlarına ve açıklamalarına dahil etmeyi düşünmelidir, böylece genç iş arayanlar görevlerine gelirler.

Buna karşılık, Indeed ayrıca en çok talep gören beş işi de içeriyordu (veri analisti, veri bilimcisi, ön uç geliştirici, yazılım geliştirici ve yazılım Mühendisi), gençlerin aradıklarıyla yakından uyumludur.

GÖRMEK: Çocukların eğitimiyle uzaktan çalışmayı denemek muazzam bir iştir. İşverenlerin nasıl yardımcı olabileceği aşağıda açıklanmıştır (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Indeed ayrıca Indeed'de en çok yayınlanan 15 teknoloji işini de içeriyordu; bunlardan ilk beşi kıdemli yazılım mühendisi, yazılım geliştirici, yazılım mimarı, tam yığın geliştirici ve yazılım mühendisi. Yine, aranılan ve mevcut olanlar arasında büyük bir uyum var, bu nedenle umarız geliştirici işleri daha önce doldurulacaktır. yetenek kıtlığı ortaya çıkmaya başlar.

Giriş düzeyindeki teknoloji uzmanları uzaktan bir iş bulabilir

Aslında, uzak bir konum arayanlar için ipuçları da içeriyordu; Evden çalışmak gelecekteki istihdamın zorunlu bir parçasıysa, genç iş arayanlar bu tavsiyelerin bazılarına kulak verseler iyi olur.

  • Uzaktan çalışma, uzaktan çalışma, evden çalışma veya karma gibi iş aramalarınıza uzaktan çalışma terimleri ekleyin.
  • Bir pozisyon ararken, Nerede alanına "uzak", ardından Ne alanına iş unvanını yazmayı deneyin. Diğer site yöntemleri değişiklik gösterse de, Indeed bu tür aramayı destekler.
  • Bir iş aradığınızda, sonuçları "uzak" için filtreleyin.
  • Özgeçmişinizin birinci sınıf olduğundan emin olun. Indeed, iş arayanların "iş tanımını yeniden okumalarını ve geçmişinizle eşleşen anahtar kelimeleri not etmelerini önerir. Bunlar nitelikler, zor beceriler, sosyal beceriler veya belirli deneyimler veya diğer nitelikler olabilir. Ardından, bu anahtar kelimeleri ilgili yerlerde özgeçmişinize yerleştirin. "
  • Kameranızın ve mikrofonunuzun çalıştığından, internetinizi test ettiğinden ve sessiz, profesyonel görünümlü bir yer bularak sanal röportajlara hazırlanın. Ayrıca, sık sorulan soruları yanıtlamaya, şirket hakkında araştırma yapmaya ve iş ilanını tekrar okumaya hazırlanın. Önünüzde notlar bulundurduğunuzdan emin olun, böylece konuşma noktalarına ulaşabilir ve önemli hiçbir şeyi unutmayabilirsiniz.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*