İnternet kullanımı, geniş bantlı hane halklarının% 76'sı için gerekli kabul edilmektedir

Geniş bant hizmeti, onu kullanan evlerin dörtte üçü için kritik bir kaynaktır.

Olarak COVID-19 salgını profesyoneller için kökten değiştirilmiş çalışma rutinlerine sahiptir, uzaktan çalışmayı zorunlu kılan çok sayıda işveren ile, çalışanların evden çalışmak için araçlarla donatılması önemlidir. Park Associates tarafından yapılan yeni bir çalışma bunu pekiştiriyor: Araştırmaya göre, geniş bantlı hanelerin% 76'sı geniş bantsız olmanın zor olacağını söylüyor. (A ulusal genişbant haritası FCC tarafından yayınlanan hizmetin nerede kullanıldığını vurgular.) Bu rakamın önümüzdeki aylarda artacağı tahmin edilmektedir. COVID-19 ABD genelinde yayılmaya devam ediyor.

Bu çalışma, 360 Görünüm: ABD'de Geniş Bant Hizmetleri2019'un üçüncü çeyreğinde gerçekleştirilen hanehalkları da hanehalklarının internete evde nasıl öncelik verdiklerine baktı. Tüketici tutumlarını yansıtan sonuçlara göre, bağımsız genişbant kullanımı artıyor ve birlikte seçenekler düşüyor. Tüketicilerin% 60'ı geniş bant hizmetlerinden vazgeçmek yerine ücretli TV aboneliklerinden vazgeçmeye daha istekli.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"Normal piyasa koşullarında, geniş bant internet hizmeti bağlı ev deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak şu an gördüğümüz aşırı piyasa koşulları altında, ev içi internet kullanımındaki büyük artışla, geniş bant sağlayıcılarına daha da fazla güvenilecektir. profesyonellere ve tüketicilere mümkün olan en sorunsuz bağlantılı deneyimi sağlamak için ağlarını etkin ve verimli bir şekilde yönetmek için, "diyor Park Associates araştırma direktörü Steve Nason.

Nason, "Bu bulgu, sağlayıcıların daha fazla OTT video hizmetini seçenek olarak dahil etmek için gruplandırma stratejilerini ayarlaması gerektiğini gösteriyor." "Şu anda abonelerin beşte birinden azı geniş bant paketleriyle birlikte verilen bir OTT hizmeti alıyor."

Ek olarak, çalışma tüketicilerin mevcut genişbant kullanımları ve ihtiyaçları hakkında hız açısından kötü bilgilendirildiğini göstermiştir. Yaş, hızı belirleyen birincil faktördür ve genç kullanıcılar genellikle içerik akışı için kullanılan 1+ Gbps hizmetlerini tercih eder.

GÖRMEK: Ağ güvenliği politikası (Tech Pro Araştırma)

Uzaktan çalışma ve sosyal uzaklaştırma uygulamaları büyük olasılıkla ev internet.

Araştırmada Nason, "Mevcut koşullar, evde çalışan ve yerinde eğlendiren birçok kişinin bulunduğu evin geniş bant kapasitesi üzerinde daha fazla stres yarattığı için, hizmet sağlayıcıların müşterilerin verimlilik ihtiyaçlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için çabalarını artırmaları gerekiyor," dedi. . "Müşteriler, gereksinimlerini karşılayacak doğru bilgi ve güvencelere sahip olmaları koşuluyla artan tüketim alışkanlıklarına uyacak şekilde hızlarını yükseltmeye daha istekli olacaklar, bu da sonuçta daha yüksek memnuniyet seviyelerine yol açacaktır."

Ayrıca bakınız

broadband.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/07/26/f2953479-a7d5-4353-a567-2dde0d90af81/resize/770x/8be2d96a35a485fff12ef3b08692e574/5bro/broad.b

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*