İnternetim neden bu kadar yavaş?

Birçok insanın evden çalışmasına neden olan koronavirüs ile internet hizmeti durgun görünebilir. Uzaktan çalışanların ve işverenlerin bu konuda neler yapabileceğini öğrenin.

CES 2020: Asus yeni monitör, ağ Wi-Fi yönlendirici ve aksesuarlarını piyasaya sürdü
Asus, CES 2020'de profesyonel profesyoneller için yeni araçlar içeriyordu.
http://www.techrepublic.com/

Mobil güvenlik organizasyonuna göre Wandera, son haftalardaki internet bant genişliği kullanım eğilimleri aşağıdakileri göstermiştir:

  • Uzaktan çalışma aletlerinin kullanımı bir önceki ayda% 156 arttı

  • 9 Mart Pazartesi günü başlayan haftada, uzaktan çalışma araçlarının kullanımı bir önceki haftaya göre% 25.9 arttı

  • Yakınlaştırma kullanımı geçen ay önemli ölçüde arttı – haftada% 78.7 arttı.

  • Microsoft Teams kullanımı geçen hafta bir ay öncesine göre% 41,7 arttı

Açıkçası çok sayıda insanın uzaktan çalıştığı – ve çok sayıda aile üyesi de birlikte çalıştığı için – internet erişimi daha yavaş veya daha az duyarlı görünebilir (zayıf ağ gecikmesi olarak da bilinir).

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Son kullanıcılar bu konuda ne yapabilir?

Sorun, muhtemelen Wi-Fi yönlendiriciniz veya internet bağlantınızla ilgili. Tüm aileniz Netflix'i izliyor veya çevrimiçi oyun oynuyorsa, yönlendirici en üst düzeye çıktığı için sorunları görüyor olabilirsiniz.

Yapacağım ilk şey yönlendiriciyi yeniden başlatmak. Bu düzeltmenin geçmişte sayısız operasyonel sorunu olduğunu gördüm ve kesinlikle denemek zarar veremedi.

Hiçbir şey düzelmezse, şu an için aile üyelerinden ofise bağlantınız lehine çevrimiçi rekreasyon faaliyetlerine katılmamalarını isteyebilirsiniz, ancak bu zaten yüksek düzeyde bir gerginlik ve / veya can sıkıntısını artırabilir.

İnternete bağlı olmayan veya öncelikli olmayan cihazlarınız varsa, bunların bağlantısını kesmeyi deneyin.

Yönlendiricinize kablolu bir Ethernet bağlantısı düşünebilirsiniz, ancak yönlendiriciniz yüksek trafik alan bir alanda ise dikkatimi dağıtabilir (benimki çocuk oyun odamda, benim çalışmak için arzu edilenden daha az bir yer).

Yönlendiriciye sahipseniz, dişiniz uzun süre alıyorsa, daha hızlı ve daha yeni bir sürüm satın alabilirsiniz. Yönelticinin internet sağlayıcınıza ait olması durumunda, yönlendiricideki ayarlar açısından veya belki de bir donanım yükseltmesinin uygun olup olmadığını tavsiye ettikleri bir şey olup olmadığını görmek için onlarla kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte, bir teknisyenin, aşağıdaki durumlarda yerinde kurulum gerektiriyorsa göndermeye isteksiz olabileceğini unutmayın. coronavirüs pandemik.

GÖRMEK: Coronavirus güncellemeleri: California, COVID-19'u kilitlediğinden New York işgücü kısıtlamalarını açıkladı (CBS Haberleri)

Yönlendirici TAMAM ise, sadece çevrenizdeki herkes de çevrimiçi olduğu için düşük ağ gecikmesi yaşıyor olabilirsiniz. Paylaşılan bir internet bağlantınız varsa, komşularınız da internet erişimi için yarışıyor olabilir.

İnsanlardan çevrimdışı kalmalarını istemek için kapıdan kapıya gitmek muhtemelen verimli olmasa da, ağ hızlarınızı SpeakEasy Ağ Testi. Hızlar sağlayıcınız tarafından sunulanlara ulaşmıyorsa, onları arayabilir ve yardımcı olmak için yapabilecekleri bir şey olup olmadığını görebilirsiniz.

Her şey başarısız olursa, çalışma yönteminizi daha az bant genişliği kullanacak şekilde değiştirebilirsiniz. Şirketime VPN üzerinden bir uzak sunucu üzerinden bir Windows sunucusuna bağlandım. Uzak masaüstü bir bant genişliği domuzudur, bu nedenle o uzak sistemde gerçekleştirdiğim işlevler – Linux sunucularında çalışmak için bir SSH istemcisi kullanmak gibi – bunun yerine yerel sistemimde daha iyi gerçekleştirilebilir. SSH istemcileri geleneksel olarak minimum bant genişliği kullanır, bu nedenle daha iyi yanıt süresi sunar, böylece daha etkili çalışabilirim.

İşletmeler bu konuda ne yapabilir?

Çalışanların ev deneyiminden mümkün olan en iyi işi almasını sağlamak için, tüm iş gücünün uzak bir konumdan verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan ağ altyapısına yatırım yapın. Bu, yedekli ve bol kapasiteye sahip yüksek hızlı internet bağlantıları, anahtarlar, yönlendiriciler ve VPN ekipmanlarını içerir.

Yalnızca aktif olarak çalışan çalışanların ağ kaynaklarını kullandığından emin olmak için belirli bir süre sonra (bir saat gibi) etkin olmayan bağlantıları sonlandırın.

Ayrıca, çalışanlarına ev Wi-Fi veya internet bağlantılarının işlerini yapmak için uygun olmadığı durumlarda çevrimiçi olmak ve şirket kaynaklarına erişmek için kullanabilecekleri mobil veya taşınabilir hotspotlar sağlamayı düşünmeye değer.

Ayrıca bakınız

Bir dizüstü bilgisayar ile çalışan hayal kırıklığına uğramış kadın "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/20/954b7677-c9ed-4e68-b154-cb6a75a84b31/resize/770x/36d284c4eb8686f51a6a8ff7e42e42e istock-626262674.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*