İOS ve Android için Zoom uygulamalarına nasıl başlanır?

Zoom ile çevrimiçi toplantı, masanıza bağlı olduğunuz anlamına gelmez; akıllı telefonunuzdan video konferanslara nasıl ev sahipliği yapacağınızı veya konferanslara nasıl katılacağınızı öğrenin.

Milyonlarca Amerikalı şu anda evden çalışıyor. koronavirüs salgını ve bu görüntülü sohbet uygulamalarına ve diğer uzaktan işbirliği araçlarına yönelik talebin hızla arttığı anlamına gelir. Ekibiniz sosyal mesafeyi korurken yüz yüze iletişim kurmanın yollarını arıyorsa, Yakınlaştırma araçlardan sadece bir tanesidir emrinizde.

Yeni uzak çalışanlar kendilerini ilk kez Zoom'u kullanarak bulabilirler ve çoğu muhtemelen Windows veya macOS için zoom masaüstü istemcisi. Ancak, uzak çalışma durumunuz hala evin içinde veya dışında hareket etmeyi gerektiriyorsa? Bir masaüstü video konferans uygulaması bunu kesmeyecek.

İşte Zoom Bulut Toplantıları iOS ve Android Mobil cihazınız için Zoom'u kullanmaya nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, hızlanmanın tam zamanı.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Zoom Cloud Meetings uygulamasını indirdiğinizden emin olun

App Store veya Google Play Store'da yapılan bir arama, Zoom adı verilen birçok ürünü ve gerçek Zoom üreticileri tarafından da bir çok ürünü ortaya çıkaracaktır. Yanlış uygulamayı indirmek – özellikle toplantınız yakında gerçekleşiyorsa – sinir bozucu olabilir.

Aradığınız uygulamaya Zoom Cloud Meetings adı verilir. Diğer Zoom uygulamaları, kurumsal çalışanlar için yararlı olan entegrasyonlar veya konferans odası planlaması içindir, ancak mobil cihazlarında bir Zoom toplantısına ev sahipliği yapması veya katılması gerekenler için gerekli değildir.

Telefonunuzdan Zoom'da yeni bir toplantı nasıl düzenlenir

Ücretsiz Zoom hesabına sahip olan herkes bir toplantıya ev sahipliği yapabilir. Toplantı boyutu sınırları, daha büyük toplantı kapasitesi için ödeme yapmadığınız sürece, hem ücretsiz hem de ücretli hesaplar için ev sahibi de dahil olmak üzere 100 kullanıcıya ayarlanır. Ücretsiz Zoom hesapları için, iki veya daha fazla kişiyle yapılan toplantılar otomatik olarak 40 dakika işaretiyle sona erer.

Yakınlaştırma uygulamasını iOS veya Android cihazınıza yükledikten, etkin bir Yakınlaştırma hesabınız olduktan ve uygulamada oturum açtıktan sonra, ekranın Şekil A.

Şekil A

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/31/ef0e3bc6-09cd-4158-82d0-cc6ded11a465/resize/770x/f2e498f0cd968798253b70cf2b0c3c21/figure-a." = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Şekil-a.jpg

Oradan, Yeni Toplantı'ya, ardından Toplantı Başlat'a dokunun; belgeleri paylaşmak, diğer kişileri davet etmek ve masaüstü sürümünde yapabileceklerinize benzer başka şeyler yapmak için denetimlere erişebileceğiniz yeni bir konferansta olacaksınız. macOS ve Windows için Zoom.

Telefonunuzdan Zoom'da bir toplantıya katılma

Yakınlaştır masaüstü uygulamasında bir toplantıya katıldıysanız, toplantıya katılmanın nasıl çalıştığını biliyorsunuzdur: Toplantı sahibi size e-posta, metin veya Yakınlaştırma uygulamasında bir bağlantı gönderir (her ikisini de paylaşılan Yakınlaştırma iletişim bilgileriniz varsa) ), URL'yi tıkladığınızda Zoom uygulaması otomatik olarak toplantıya katılır.

Mobil cihazlarda da aynı şey var: Konferansa katılmak için bir e-posta alırsanız ve Zoom mobil uygulaması yüklüyse, tek yapmanız gereken toplantı URL'sine tıklamaktır ve sizi toplantıya ekleyerek Zoom Cloud Toplantıları başlatılır. Zoom Cloud Meetings yüklü değilse, ekranın Şekil B, bu noktada uygulamayı indirmeniz ve çalıştırmanız gerekir – toplantılara katılmak için bir Zoom hesabı gerekmez.

Şekil B

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/31/bd31e605-8f17-4b2b-83df-3bba88437dc0/resize/770x/af66414cc332788cdcf0e20737de3141/figure-b.j target" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ "rel =" noopener noreferrer nofollow ">şekil-b.jpg "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/31/bd31e605-8f17-4b2b-83df-3bba88437dc0/resize/770x/af66414cc332788cdcf0e20737de3141/figure -b.jpg

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*