İPadOS 13.4'te fare ve izleme dörtgeni özellikleri nasıl kullanılır

İPadOS 13.4'te sunulan sistem genelinde yerel fare ve izleme dörtgeni desteği şaşırtıcı bir şekilde iPad'inizle etkileşime geçmenin oyun değiştiren bir yoludur.

Apple Kablosuz Fare

Resim: Getty Images

Tanıtımı ile iPadOS 13, Apple, yalnızca erişilebilirlik özellikleri için farelerin kullanımını etkinleştirdi, ancak en çok beklediği şekilde çalışmadı. İPadOS 13.4'e girin: Apple, herhangi bir fare veya izleme dörtgeni ile sistem çapında kullanılabilecek tam fare ve izleme dörtgeni desteği ekleyerek bizi şaşırttı ve Apple bile kendi Sihirli Klavye yerleşik bir izleme dörtgeni içeren iPad Pro için.

İOS 13.4 çalıştıran iPad'inize fare veya izleme dörtgeni nasıl ekleyeceğiniz ve günlük görevleri gerçekleştirmek için nasıl kullanabileceğiniz konusunda size yol göstereceğim.

GÖRMEK: Apple iPad Pro 2020: Hile sayfası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

İPadOS 13.4'ün desteklediği işaretleme aygıtlarının türleri

İPadOS 13.4 ile kablolu veya kablosuz izleme dörtgeni veya fare desteklenir. Daha önce, iOS cihazları için farelerin sistem tarafından desteklenmesi gerekiyordu, ancak Apple'ın yeni güncellemeyle bu sınırlamayı kaldırdığı ve macOS içinde kullanılabilecek herhangi bir fare veya izleme dörtgeni de iPadOS'ta kullanılabilir gibi görünüyor.

Bu eğitim için, USB-A – USB-C donanım kilidi ve Apple'dan Magic Trackpad 2 aracılığıyla bağlı kablolu bir fare kullandım.

İPadOS'ta fare veya izleme dörtgeni nasıl bağlanır

Bu işleme başlamadan önce iPad'inizde iPadOS 13.4 veya sonraki bir sürümünün çalıştığından emin olun. Yükseltmeniz gerekiyorsa Ayarlar | Genel | Yazılım güncellemesi.

Kablolu bir fare bağlamak istiyorsanız, farenizi USB-C'yi desteklemediği sürece farenizi iPad'inize takmak için bir USB-A – USB-C (veya Yıldırım) donanım kilidine ihtiyacınız olacaktır. Donanım kilidini iPad'inizdeki Yıldırım veya USB-C bağlantı noktasına taktıktan sonra farenizi taktığınızda otomatik olarak kaydedilecek ve oradan kullanabilirsiniz.

Eşleştirmek istediğiniz kablosuz fareniz veya izleme dörtgeniniz varsa Ayarlar | Bluetooth. Farenizi veya izleme dörtgenini eşleştirme moduna getirin ve göründüğünde Diğer Aygıtlar bölümünün altına dokunun. Bu eşleştirme işlemi tamamlandıktan ve cihaz bağlı olarak Cihazlarım bölümünün altında gösterildiğinde, hemen kullanılabilir.

GÖRMEK: En iyi 10 iPad ipucu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

İPadOS'ta fare ve izleme dörtgeni ayarları nasıl değiştirilir

Fare veya izleme dörtgeni için değiştirebileceğiniz bazı ayarlar şunlardır:

  • İzleme Hızı
  • Doğal Kaydırma
  • Tıklamak için dokunun
  • İki Parmak İkincil Tıklama (veya Fareye Sağ Tıklama)

Bu ayarlara, izleme cihazı Eşleştirildiğinde Ayarlar | İzleme dörtgeni | Fare (Şekil A).

Şekil A

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/01/c153440f-51db-4a33-bdbe-ed8f5e99f86e/resize/770x/264fa40c78bc3457fdbeb3a8e8475dd5/ipados-padtrapad .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Ayarlar uygulamasında, iPadOS'ta işaretleme deneyimini özelleştirmek için hareket tuşunu veya fare ayarlarını değiştirmek kolaydır.

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ "rel =" noopener noreferrer nofollow ">ipados-izleme yüzeyi-şekil-a.png

Ayarlar uygulamasında, iPadOS'ta işaretleme deneyimini özelleştirmek için hareket tuşunu veya fare ayarlarını değiştirmek kolaydır.

İOS'ta gezinme hareketleri

Fareyi hareket ettirirken ekranda küçük bir yuvarlak nokta belirir; bu parmak benzeri imleç, fareyi üzerine getirdiğinizde araç çubuklarındaki ve simgelerin düğmelerinin şekline dönüşür. Öğeleri tek tıklatmak onları açar ve ayarlara, ekrana dokunup basılı tuttuğunuzda veya seçilen metne tek dokunulduğunda geleneksel olarak gösterilecek bağlamsal menü öğelerini açmanızı sağlayan bir sağ tıklama seçeneği bulunur.

Alışmak isteyeceğiniz ek hareketler de var:

  • Üç parmakla sağa veya sola kaydırma: Çoklu Görev Uygulama Değiştiricisindeki uygulamalar arasında gezinir
  • Üç parmakla yukarı kaydırın ve tutun: Çoklu Görev Uygulama Değiştiricisini gösterir
  • İki parmakla yukarı ve aşağı kaydırma: Kaydırılabilir bir görünümde içerikte kaydırma yapar
  • Ekranın altına tek parmakla sürükleme: Rıhtımı gösterir
  • Tek parmakla aşağıya doğru sürükleyin ve sürüklemeye devam edin (Touch ID cihazlarında): Ana Ekrana gider
  • Tek parmağınızı aşağı doğru sürükleyin ve Giriş satırına tıklayın (Face ID cihazları): Ana Ekrana gider

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*