IR35 gecikmesi: İngiltere'nin girişimcileri ve yüklenicileri için daha fazla netlik gerekiyor

Sadece birkaç ay önce, IR35'teki çok tartışmalı değişikliklerin yürürlüğe gireceği neredeyse kesin görünüyordu ve hükümet geri izleme olmayacak kadar kararlı görünüyordu. Bu, dünyanın dört bir yanındaki binlerce işletmeyi finansal sıkıntıya ve belirsizliğe zorlayan benzeri görülmemiş bir salgının ortaya çıkmasından önceydi.

COVID19'un patlak vermesi ve daha sonra tüm sektörlerdeki profesyonellere yansımaları hükümetten küçük işletmeler üzerindeki baskıyı hafifletecek bir dizi önlemi duyurmasını istedi. Bunlar arasında, 6 Nisan'da yürürlüğe girmesi planlanan yeni IR35 değişikliklerinin, şirketin başlangıcına kadar erteleneceği açıklandı. yeni vergi yılı 2021'de.

Bu, Birleşik Krallık'taki işletmeler tarafından iyi karşılanmış olmasına rağmen, serbest çalışanlar, tek tüccarlar ve KOBİ'ler topluluğumuz bize, IR35'i ve potansiyel sonuçlarını daha sonra değil, daha iyi anlamak için hala bir istek olduğunu söylüyor, bu yüzden almanız gerekenler Şimdi gerçekler.

IR35 nedir ve yeni düzenlemeler işletmeler için ne anlama gelir?

Kısacası, IR35, vergi sisteminde işçilerin istihdam vergilerinden kaçınmak için sınırlı bir şirket yapısının kurulumunu kullanabileceği bir boşluk açmak için tasarlanmış bir kaçınma önleyici vergi mevzuatıdır. Esasen, IR35, bir yüklenicinin vergi ödemek amacıyla 'gizlenmiş' bir çalışandan ziyade gerçek bir yüklenici olup olmadığını değerlendirmek için yaratılmıştır. Bir yüklenicinin istihdam durumunun IR35 kapsamına girdiği kabul edilirse, yüklenici normal bir çalışanla aynı Gelir Vergisi ve Ulusal Sigorta Katkılarını ödemek zorundadır ve işe alım firmasının da HMRC'ye ek vergi katkıları ödemesi gerekecektir.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*