İş kullanıcılarının M1 MacBook Air yerine M1 MacBook Pro satın alması için 3 neden

Temel model M1 destekli MacBook Airs ve Profesyoneller çarpıcı şekilde benzer görünüyor, ancak yalnızca ilk bakışta. Üç önemli fark, M1 MacBook Pro'nun 300 dolarlık ek ücretini haklı çıkarıyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/23/1fcedf70-3390-4015-9b32-6d97a49bc215/resize/770x/94f78dd3aa4bcf4b8d9adb8cab39ee26/m1-mbp-fig -a.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Apple, M1 MacBook Pro ile daha uzun pil ömrü sunan inanılmaz derecede hızlı performans gösteren bir makine yaptı.

" data-credit="Resim: Elma">m1-mbp-fig-a.jpg

Apple, M1 MacBook Pro ile daha uzun pil ömrü sunan inanılmaz derecede hızlı performans gösteren bir makine yaptı.

Resim: Elma

Apple'ın M1 destekli yeni temel modeli için teknik özellikler listeleri MacBook Air'ler ve MacBook Profesyonelleri hemen hemen aynıdır. Her iki model de geniş (P3) True Tone rengine sahip 13,3" Retina 2.560 x 1.600 piksel ekranlar, dört performans ve verimlilik çekirdeğine sahip Apple 8 çekirdekli M1 çip ve 16 GB'a kadar bellek ve 2 TB'a kadar 16 çekirdekli Neural Engine sunar depolama, 720p FaceTime HD kameralar, 802.11ax Wi-Fi 6, arkadan aydınlatmalı klavyeler, bir ses jakı ve iki Thunderbolt (USB 4) bağlantı noktası ve bir Touch ID sensörü.

GÖRMEK: Kontrol politikasını değiştir (TechRepublic Premium)

Peki, bu iki Mac, 1.299 $ dışında nasıl farklı? MacBook Pro 999 $ Air'in 2,8 kiloluk ağırlığına karşı 3 pound'da ihmal edilebilir derecede daha ağır mı? Özellikle yüksek performans ve yeteneklere bağlı olan iş kullanıcıları için özellikle çekici olan üç temel ayrım, M1 destekli MacBook Pro'nun ek 300 $ maliyetini haklı çıkarabilir.

1. Daha iyi performans

Apple öne çıkıyor Macbook Air "sessiz, fansız bir tasarıma" sahip olarak. Sonuç olarak, ince ve hafif bilgisayar sessizdir ve M1 gücüne rağmen pil enerjisini yalnızca "yudumlar".

Bununla birlikte, MacBook Air'de sağlanan M1 yongasının MacBook Pro'daki aynı Apple Silikon performansıyla karşılaştırıldığında tam kapasitede performans göstermediği hemen anlaşılmıyor. Yaygın söylentiler ve görüşler, Apple'ın termal aşırı ısınmayı önlemek için Air'in M1 kapasitesini kasıtlı olarak kıstığını öne sürüyor. Toplam performans kapasitesi görünüşte sadece küçük bir fark olsa da ve muhtemelen yalnızca talepkar profesyoneller tarafından fark edilebilirken, M1 çipinin performansını en üst düzeye çıkarmak isteyen iş kullanıcıları – görüntüleri düzenlerken, video oluştururken, büyük miktarda veri işlerken ve diğer ortak verileri gerçekleştirirken ortak bir ihtiyaçtır. -yoğun işler veya sürekli çevrimiçi görüntülü toplantılara katılanlar, MacBook Pro'yu tercih edebilir.

GÖRMEK: PS5 neden yılın olmazsa olmaz oyun konsolu ve bu konuda bilmeniz gereken her şey (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Potansiyel bir ipucu için Air'in M1 çipi kısılabilir, sadece iki modelin farklı güç kaynaklarını düşünün. Pro, Air için sadece 30 watt'lık bir adaptöre kıyasla çok daha güçlü 61 watt'lık bir güç kaynağı ile donatılmıştır. Ek enerji muhtemelen bir nedenden dolayı gereklidir.

2. Daha uzun pil ömrü

Sürekli olarak yoldan, seyahat ederken veya özel bir güç kaynağı sağlayan bir masa veya kabinden uzakta çalışan profesyoneller, MacBook Air'i biraz daha hafif ve mobil kullanım için tasarlanmış bulacaklar. Daha yüksek (daha parlak) ekranlar daha fazla enerji gerektirdiğinden ve pil ömrünü kısalttığından, Air'in ekranının 400 nit parlaklık sağladığından şüpheleniyorum.

GÖRMEK: Apple tedarikçisi Quanta, REvil'den 50 milyon dolarlık fidye yazılımı saldırısına uğradı (Teknik Cumhuriyeti)

Ancak Air'in pil ömrü daha kısadır. M1 Air'in 49,9 watt'lık lityum polimer pilinin Apple tarafından 15 saate kadar kablosuz web etkinliği sağlayacağı tahmin edilirken, MacBook Pro daha büyük bir güç kaynağından yararlanıyor. Pro'nun 58,2 watt'lık pili, kablosuz web çalışma süresini tahmini 17 saate kadar uzatır. Profesyoneller yolda video düzenlemediği veya güç bağlantısı kesildiğinde diğer yoğun görevleri yerine getirmediği sürece, birkaç kombinasyonun önerdiği gibi, Pro'nun ek pil ömrü, uçağa binmeyi beklerken yalnızca bir veya iki kritik e-postayı daha sıkarken kullanışlı olabilir. Örneğin.

3. Daha parlak ekran

500 nit ekranıyla M1 MacBook Pro, kullanıcılara Air'den neredeyse %25 daha parlak ekran görüntüleri oluşturma seçeneği sunar. M1 Air'in ekranı net netlikte ve True Tone renginde muhteşem görüntüler üretirken, son sanat eserleri, görüntüler, fotoğraflar ve videolar üretirken ek parlaklık, profesyonellerin çalışmalarının son halini daha iyi izlemelerine ve tahmin etmelerine yardımcı olur. Ve doğrudan güneş ışığı veya parlak ışıklarla iç mekanlarda çalışırken, ek aydınlatma, video prodüksiyon personelinden grafik uzmanlarına kadar herkes için kullanışlı olacaktır.

Ek hususlar

M1 MacBook Pro, MacBook Air kardeşine göre başka yükseltmeler de sunuyor. Pro, ekranı aydınlatmak veya karartmak, ses seviyesini ayarlamak ve arka ışık yoğunluğunu yapılandırmak gibi yaygın olarak kullanılan özelliklere bağlamsal erişim sağlayan Touch Bar'a sahiptir. Pro modeli ayrıca Air için yalnızca geniş stereo sese karşı yüksek dinamik aralığa sahip stereo hoparlörlere sahiptir. Pro modelin stüdyo kalitesindeki mikrofonlarının yüksek sinyal-gürültü oranı filtrelemesi, görüntülü aramalara katılırken de Air'e karşı bir başka yararlı özellik ve farklılaştırıcı faktör olduğunu kanıtlayacaktır.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*