İş stresi azaltmak için en iyi 5 meditasyon uygulaması

İş günü, küresel bir salgın patlak vermeden yeterince streslidir. İşte kaygıyı hafifletmek için bazı araçlar.

Çalışmanın çalışanların ruh sağlığı üzerinde önemli etkileri vardır. Görevleri tamamlama, sorumlulukları dengeleme, zamanı yönetme ve üstleri mutlu tutma stresi yorucu olabilir. Bir Phoenix Üniversitesi raporuna göre, ABD çalışanlarının yarısından fazlası (% 55) iş yerinde tükenmişlik yaşıyor, bunların çoğu (% 86) tükenmişliklerini doğrudan iş memnuniyetine bağlıyor.

Tükenmişlikten kaçınmanın bir yolu, meditasyon yoluyla elde edilebilecek TechRepublic katkısı Mary Shacklett'in daha iyi öz yönetim yoluyla olmasıdır. Ortak bir öz bakım uygulaması olan meditasyon binlerce yıldır uygulanmaktadır ve stresi azaltmaya yardımcı olmak için daha modern olarak kullanılmaktadır.

Mayo Kliniği'nden araştırma meditasyonun olumsuz duyguları azaltabileceğini, stresi yönetmeye yardımcı olabileceğini, öz farkındalığını artırabileceğini ve daha fazlasını yapabileceğini keşfetti. Bununla birlikte, bağımsız olarak meditasyon yapmak yeni başlayanlar ve hatta deneyimli meditatörler için zor olabilir.

Aşağıdaki beş uygulama yol göstermeye yardımcı olabilir. Zen bulma konusunda rehberlik için bunları akıllı telefonunuza indirin.

Piyasadaki en tanınmış uygulamalardan biri olan Headspace, huzursuz zihinleri huzur içinde tutmaya yardımcı olmak için yüzlerce rehberli meditasyona sahiptir. İki yeni özellik olan —Uyandırma ve Taşıma Modu — uygulama ayrıca stresi azaltmak için hızlı egzersizlerde size rehberlik edebilir. Headspace'in gün boyunca hızlı farkındalık anları için kısa SOS meditasyonları bile var.

Headspace, Uygulama mağazası ve Google Oyun mağazası $ 12.99 / ay veya 69.99 $ / yıl.

Headspace'e göz atın

TIME dergisi ve Yılın Kadın Sağlığı Uygulamaları ödülünü kazanan Insight Timer, sinirbilimciler, farkındalık uzmanları, psikologlar ve profesörlerden binlerce rehberli meditasyon sunuyor. Kullanıcılar, nasıl derinden uyuyacakları, endişe ile başa çıkma ve stres, odaklanma ve konsantrasyon, liderlik ve daha fazlasını azaltma gibi çeşitli konularda oturumlar seçebilirler.

Insight Timer ücretsiz Uygulama mağazası ve Google Oyun mağazası.

Analiz Zamanlayıcısına göz atın

Bir başka tanınmış uygulama olan Calm, rehberli meditasyonlar, nefes programları, germe egzersizleri, uyku öyküleri ve kullanıcılar için yatıştırıcı müzik sunar. Yönlendirmeli meditasyonlar programınıza bağlı olarak üç, beş, 10, 15, 20 veya 25 dakikalık uzunluklarda bulunur. Uyku hikayeleri, endişeli zihinlerin yerleşmesine yardımcı olan yatmadan hikayelerdir. Kullanıcılar günlük çizgilerini ve dikkatli dakika miktarlarını görerek farkındalık ilerlemelerini izleyebilirler.

Sakin Uygulama mağazası ve Google Oyun mağazası $ 14.99 / ay veya 69.99 $ / yıl.

Sakin ol

Stop, Breathe & Think, 55'ten fazla kişiselleştirilmiş rehberli meditasyonun yanı sıra yoga ve acupressure videolarına sahiptir. Uygulama, kullanıcıların o günkü meditasyonun nasıl gittiğini ve ruh hallerini kaydedebilmeleri için günlük bir check-in sağlar. Kullanıcılar günlük çizgileri, haftalık yerleşimleri, en iyi duygularını ve meditasyon toplam süresini izleyebilir.

Dur, nefes al ve düşün hem Uygulama mağazası ve Google Oyun mağazası. Temel meditasyonlar ücretsizdir, ancak özelliklerin geri kalanı $ 9.99 / ay veya 58.99 $ / yıl abonelik için kullanılabilir.

Dur, Nefes Al ve Düşün

Aura, stresi azaltmaya ve pozitifliği artırmaya yardımcı olmak için üç, yedi veya 10 dakikalık meditasyonlar sunar. Meditasyonlar kullanıcı için kişiselleştirilmiştir ve tekrar dinlemek için kaydedilebilir. Ayrıca daha özgür bir akan seans için doğanın sesleri ile güdümsüz bir meditasyona sahiptir. Kullanıcılar, ruh hali kalıplarını öğrenmek, Aura'yı Apple Health ile entegre etmek ve günlük dikkatli nefes hatırlatıcıları ayarlamak için ruh hallerini takip edebilir.

Aura Uygulama mağazası ve Google Oyun mağazası $ 11.99 / ay, 59.99 $ / yıl veya bir kerelik 399 $ ödeme.

Aura'ya göz atın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*