İşletmeler uzaktan çalışmaya başladıkça Zoom, Slack ve Microsoft Teams skyrocket'in indirilmesi

COVID-19, çeşitli işbirliği araçlarına ihtiyaç duyulması nedeniyle koronavirüs nedeniyle daha fazla insanın evden çalışması ya da öğrenmesi gerekiyor.

Coronavirus: Şirketler çalışan seyahatini nasıl idare edebilir?
CDC, uçak yolcuları için maruz kalma riskini tanımlar ve firmalar Çin'de seyahat eden insanlar için evden çalışmayı teşvik eder.
http://www.techrepublic.com/

ABD'de düzinelerce kolej ve üniversite Bahar Tatili öğrencilerine yaz sonuna kadar geri dönmemelerini söylediler ve büyük şirketler Amazon, Microsoft ve Facebook ofisleri kapatıyor batı kıyılarında, tüm endüstrilerdeki işletmelerin, Slack, Zoom ve Microsoft Teams gibi işlere veya toplantı uygulamalarına bağlı yeni bir gerçekliğe hazırladıkları açıktır.

Çin, Güney Kore ve İtalya'daki tüm şehirler zaten kilitlenmelerle uğraşmak zorunda kaldı ve veriler, endüstrilerdeki çalışanların, hükümetler pandeminin daha fazla yayılmasını engellemek için bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için çeşitli işbirliği araçlarına akın ettiğini gösteriyor.

"Duyduğumuzdan, video toplantı alanındaki satıcıların çoğunun artan kullanım bildirdiğini ve bazı durumlarda bu tür video toplantı uygulamalarının göze çarpan bir büyüme olduğunu düşünüyorum," diyor Gartner'ın Mike Fasciani birleşik iletişim ve işbirliği araştırma direktörü.

"Bu özellikle Asya ve Çin genelindeki pazarlarda, geçmişte bu tür hizmetleri çok fazla benimsememiş, ancak işçileri gittikçe birbirinden izole olduğu için bu uygulamalara yöneliyor."

GÖRMEK: Evden çalışma: Uzaktan çalışanlar için başarı ipuçları (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Çevrimiçi toplantı, masaüstü paylaşımı ve video konferans yazılım hizmeti GoToMeeting, TechRepublic'e, Asya'da kullanım ikiye katlanarak, koronavirüs endişelerinin başlamasından bu yana dünya çapında% 20'lik bir artış gördüğünü söyledi.

AppAnnie'nin üst düzey pazar analizleri yöneticisi Lexi Sydow, araştırmacılarının 24 Şubat'tan bu yana İtalya'daki uzaktan çalışma uygulamalarının indirilmesinde büyük bir artış gördüğünü söyledi. Şirketin verilerine göre, 22 Şubat haftasında 417.000 iş uygulaması indirildi iOS ve İtalya'daki Google Play'de — İtalya'daki iş uygulaması indirmeleri için en büyük haftayı işaret ediyor.

"Bu, bir önceki haftaya göre% 10, 52 hafta öncesindeki ortalama haftalık seviyeye göre% 30 arttı. 3 Mart itibarıyla, İtalya'daki iPhone cihazlarında günlük indirmelerle ilk üç iş uygulaması Hangouts Meet by Google, Microsoft Teams ve ZOOM Cloud Meetings "dedi. "İtalya'daki yüksek oranda koronavirüs vakası ve etkilenen bölgelerdeki birçok işletme, evden çalışma politikalarını benimseyen işçilerin kesintisiz işlerini sürdürmek için iletişim kurmak, işbirliği yapmak ve telekonferans için mobil uygulamalara yöneldiğini görüyoruz."

GÖRMEK: Büyük etkinlikleri çevrimiçi hale getiren 6 video konferans platformu (TechRepublic)

Sydow, AppAnnie araştırmacılarının Çin'deki uygulama indirmeleri açısından gelmiş geçmiş en büyük hafta olan 2 Şubat haftasında benzer eğilimlerin ortaya çıktığını ekledi. Okullar kapandıkça ve şirketler evden çalışma politikaları uyguladıkça iş ve eğitim uygulamalarının indirilmesinde büyük bir artış oldu. Şubat ayının ilk yarısında, iş ve eğitim uygulamaları 2019'da haftalık ortalamanın yaklaşık iki katı düzeyinde indirildi.

"ABD, İngiltere, Fransa veya Almanya'daki iş uygulamalarının indirilmesinde henüz bir artış görmemiş olsak da, virüsün yayılmaya devam etmesi ve işletmelerin evden çalışma politikaları çıkarması durumunda bu pazarların benzer bir eğilim izlemesini bekliyoruz. potansiyel enfeksiyonu sınırlamak için "dedi.

Bulut platformları ve akıllı telefon uygulamaları hakim

Fasciani, küresel olarak, muhtemelen işletmeler tarafından daha fazla kullanılacak lider araçların Zoom, Cisco Webex ve Microsoft Teams olduğunu söyledi. Ancak Çin'de insanlar DingTalk veya WeChat gibi daha tüketici odaklı uygulamalara bağlı kalıyorlar ve bu temel mesajlaşma ve video uygulamalarını zaman zaman daha sağlam toplantı uygulamalarıyla destekliyorlar.

Fasciani, görüşüne göre, en fazla yeni kullanıcı kazanacak uygulamaların bulut tabanlı olanlar ve insanların akıllı telefonlarından erişilen ve tüketilen uygulamalar olacağını ekledi. Konferans salonları için mobil kullanım için tasarlanmış yeni nesil işyeri uygulamalarına ayak uydurmak için mükemmel bir araç olan geleneksel uygulamalar için daha zor olabilir.

Biraz korkunç koşullara rağmen, Fasciani, işletmelerin çeşitli işyeri işbirliği araçlarını test etmeleri için harika bir zaman olduğunu ve birçok şirketin önümüzdeki birkaç ay boyunca bunları ücretsiz olarak sunduğunu belirtti.

"Birleştirilmiş iletişim ortamlarında henüz dijital bir dönüşüm gerçekleştirmemiş olan işletmeler için, şimdi hangilerinin işletmenin ihtiyaçlarını en iyi karşıladığını görmek için bu yeni kullanımı ücretsiz hizmetleri denemeye ve kullanmaya başlamak için harika bir zaman," dedi.

Akıllı çalışma alanları ve masaüstü sanallaştırma

Video konferans uygulamalarına ve mesajlaşma araçlarına ek olarak, bir iş yeri ihtiyaçları evreni için tasarlanmış daha fazla kapsayıcı platform vardır.

451 Research araştırma direktörü Chris Marsh'a göre, akıllı çalışma alanları ve masaüstü sanallaştırma platformları artık işbirliğini artırmaya ve ofis içi ortamı çoğaltmaya yardımcı olmak için bazı işletmeler tarafından benimseniyor.

Citrix, VMware ve Microsoft gibi satıcılar, çalışanlara güvenli bir şekilde kimlik doğrulayabilecekleri ve tüm kurumsal uygulamalarına erişmek için kullanabilecekleri bir yer sağlayarak işyerini sanallaştıran araçlar sunan bu alandaki ana oyunculardır.

"Smartsheet, Asana, Wrike ve Workfront gibi CWM'ler olarak adlandırdığımız işbirliğine dayalı iş yönetimi satıcıları da var. Bu alanda başlangıçta hafif proje yönetimi yazılımları olarak ortaya çıkan pek çok kişi, farklı türler için çalışma platformlarına dönüştü "dedi Marsh.

"Uzaktan çalışma ile ilgilenenler oldukça ilgiliyiz, çünkü uzaktan çalışma sadece işbirliği ile ilgili değildir. Sadece insanlar birbirlerini mesajlaşmakla kalmazlar. Şeffaflık, görünürlük, işi takip edebilme ve herkesin aynı şeyi yapmasıyla ilgilidir. Bence daha fazla kişi uzaktan çalışıyorsa insanların hizalanması gerçekten önemlidir ve insanların bunu yapmasına izin veren bu tür araçlar. "

GÖRMEK: COVID-19 salgını sırasında BT liderleri için 5 video konferans ipucu (TechRepublic)

Marsh, çalışanların içerik yüklemelerine, fikirler üretmelerine, görevler yerine getirmelerine, projeler hakkında konuşmalar yapmasına ve Wikipedia sayfaları gibi düzenlemelerine yardımcı olan Atlassian'ın Confluence programı, NotionHQ ve Coder gibi dijital kanallardan da bahsetti.

Ayrıca dijital beyaz tahta platformlarını, uzak çalışanları günlük işlerle meşgul etmek ve dahil etmek isteyen bazı işletmeler için popülerlik kazandığından bahsetti.

İşletmelerin artık birçok çalışanın evden çalışmaktan başka seçeneği olmadığı konusunda sahip olabileceği kilit sorunlardan biri, insanların bağlantısız hissetmesi kolay eğer iş arkadaşlarının çevresinde değilse.

"Eğer bu bir süre daha devam ederse, insanlar kendi takımlarına veya yöneticilerine bağlı hissedebilirler ancak şirketlerinden kopuk hissetmeye başlayabilirler. Kurumsal ortamda hangi teknolojinin dağıtılacağı konusunda kararlar veren herkes muhtemelen bunu düşün, "dedi Marsh.

"Takım işbirliği araçları var, ancak aynı zamanda insanları stratejik düzeyde yapmaya çalıştıkları şeyle meşgul ve uyumlu tutmanız gerekiyor."

Bu gelecek için ne anlama geliyor?

Bazı şirketler, işlerini genişletmek ve evden çalışmayı normdan daha fazla hale getirmek için evde çalışanların akışını kullanıyor.

Pazartesi günü, Tencent International Business Group başkan yardımcısı Poshu Yeung, şirketin uygulama ve araç takımıyla entegre bir konferans platformu olan Tencent Meeting'in kurulmasını duyurdu.

GÖRMEK: Daha fazla ipucu ipucu: Nasıl yapılır kılavuzu (TechRepublic)

"Son yıllarda, gittikçe daha fazla şirket çalışanlara daha fazla özgürlük ve esneklik sağlayan uzaktan çalışma politikaları uyguladı. Ayrıca Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ve Chongqing de dahil olmak üzere hükümet ve sanayi ortaklarımızın güvenini kazanmaktan memnuniyet duyuyoruz. hükümet, işbirliğini imzalama töreni için hizmetlerimizi kullanıyor. Gelecekte daha fazla işletme ve müşteriyi verimli ve güvenilir teknolojimizle donatmayı dört gözle bekliyoruz "dedi.

Bulut platformları aracılığıyla Tencent, Fasciani'nin Çin'deki büyük konferans odası ve öncül tabanlı video konferans hizmeti olduğunu söyleyen Huawei'ye rakiplerine yüksek çözünürlüklü, güvenli çok kişili bulut konferans araçları sunuyor.

Bazı çalışanlar gibi Çin'deki ofislerine geri dönündünyanın dört bir yanında, aylar olmasa da haftalarca evden çalışma deneyimini yaşadıktan sonra geri dönmek istemeyebilecek birçok çalışan olacak.

Marsh ve Fasciani, bu işbirliği araçlarını ve işyeri platformlarını inşa eden şirketlerin çoğunun, işletmelerin araçlarını ücretsiz olarak kullanmalarına izin vermeye istekli olduklarını, böylece insanların kısa bir süre için onlara alışmalarını istediklerini belirtti.

"İnsanları evden çalışmaya alıştırdıktan sonra, onları ofise nasıl geri getirirsiniz? Bence bu video ve iş işbirliği hizmetlerinin kullanımındaki genişlemeyle birlikte gördüğümüz şey, uzaktan işçi deneyimi için bu tür uygulamaların yeni nesil alımı, "dedi.

"Sadece eski haline geri döndüğünü bilmiyorum. Bu etkinin uzun vadede bacakları olacak."

Ayrıca bakınız

Görüntülü Arama Sohbet İletişim Kavramı "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/16/aa505238-d1c7-4147-8753-fab99560097d/resize/770x/0c09c02090c4a4a42d1f46ffa625de97/istock -508060428.jpg

Görüntü: Rawpixel, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*