İşte Hollywood'un akışlı geleceği kucaklamak için büyük şansı

Yorum: Koronavirüs pandemisi birçok insanı etkilediğinde, belki de bizi eğlendirmek için yeni yollar bulma zamanı.

Multimedya video duvar televizyon yayını

Görüntü: simpson33, Getty Images / iStockphoto

yeni koronavirüs salgın, eğlence konusundaki onlarca yıllık yaklaşımlarda bazı değişikliklere ve daha fazlasına neden olabilir. İhtiyaç göz ardı edilmeden sosyal mesafe, yakında aklımızı strese sokacak bir şeye ihtiyacımız var COVID-19.

Bu yüzden Wall Street Journal'ın Terry Teachout'u bir şeylerin üzerine olabilir. İçinde son bir makale, Journal'ın tiyatro eleştirmeni Teachout, Broadway kapatıldığında "(T), şovun halkı riske atmadan devam etmesinin bir yolu olduğunu ileri sürdü. Bu şekilde çevrimiçi canlı akış." Tarihsel olarak Broadway, Hollywood ile birlikte, teknolojik gelişmeler ne olursa olsun, denenmiş ve gerçek iş modellerini korumuştur. Ancak, müzik endüstrisinin akışla rahatlamayı öğrendiği gibi, belki de diğer eğlence alanları da olabilir.

GÖRMEK: Coronavirüs ve işletme üzerindeki etkisi (TechRepublic Premium)

Gelecekle denemeler yapmak

Teachout'un işaret ettiği gibi, sahneyi akış için emsal yok gibi değil:

2006 yılında Metropolitan Operası'ndan başlayarak, hızla artan sayıda sahne sanatları grubu, gösterilerini Atlantik'in her iki tarafındaki film evlerine ışınlamak için dijital teknolojiyi kullanıyor ve birçok eski gösteri de çevrimiçi olarak izlenebilir. "Leopoldstadt," Tom Stoppard'ın Ocak ayında Londra'da açılan evrensel olarak beğeni toplayan yeni oyunu 25 Haziran'da canlı yayınlanacak ve tüm dünyadaki izleyiciler heyecanla bekliyor.

Ben bir opera adamı değilim (oku: operayı izleyecek kadar bana para veremezdin), ama fikir sağlam. Cumartesi sabahları Met'in prodüksiyonlarını izlemek için sinema salonuna gitmeyi seven komşularım var. (Neyse ki, beni onlara katılmaya davet etmekten vazgeçtiler.) Teknoloji orada. Veya olabilir. Teachout, "New York tiyatroları performanslarını simüle etmek için gereken teknolojik altyapıdan yoksundur." Dedi. Ancak Met'in de gösterdiği gibi, bu sadece geçici bir sorundur ve bariz çözümlere sahip bir sorundur.

GÖRMEK: 5G mobil ağlar: İçeriden öğrenenlerin kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Teknoloji sorun değil, gerçekte değil. Sadece "tiyatroyu yayınlamıyoruz" fikrinden geçiyor. Ama neden olmasın? Broadway'in canlı izleyicileri tekrar karşılayabilmesi için haftalar, belki de aylar olacak. Tiyatro şirketleri, canlı (veya önceden kaydedilmiş) akış yoluyla tekliflerini çok daha geniş bir kitleye açarak ne kaybetmek zorundadır? Biri için izleyebilmek için çok para öderdim Brian Dennehy tekrar Willy Loman oynuyor Bir satış elemanının ölümü (belki de en sevdiğim oyunun akıl almaz bir üretimi).

Geleceği evde izlemek

Tabii ki, herkes tiyatroya girmiyor. Çoğu insan da yakın zamanda sinema salonlarına girmeyecek. Yani belki, sadece belki, Hollywood'un kademeli serbest bırakma stratejisine israf etme zamanı. Yani, ilk filmleri akış hizmetlerinde hemen kullanıma sunmaya başlayın.

Burada, teknolojik bir engel bile yok. Zaten yeni filmlere erişim satmaya başlayabilecek çok sayıda akış hizmetimiz var. Hayır, elimizde bir iş modeli engeli var. Gibi Julia Greenberg yazdı, "Evdeki ilk filmlerin film endüstrisinin çalışma şekli üzerinde felaketli bir etkisi olabilir … (hala) sinemalarda film izlemek için ödediğimiz milyarlarca dolar."

Bunun dışında yapmıyoruz. Zaten haftalarca değil, ve o zaman eğlenceyi nasıl görmeyi beklediğimizi yeniden programlamamız mümkün. Sinema salonu zaten parlaklığını kaybetmeye başlıyor ve mevcut sağlık salgını bizim ilgimizi daha da zayıflatabilir.

GÖRMEK: Coronavirus: Daha fazla okunması gereken kapsam (Flipboard'da TechRepublic)

Hollywood bu adımı atmak istemese bile, bu kesinti süresi boyunca deney yapabilir. Hollywood'un bu fikre geldiğine dair işaretler var, Universal Pictures, mevcut sürümlerinden bazılarının 20 dolara kiralanmasını sağlıyor. Harika bir başlangıç, ancak tüm işaretler bunun geçici bir önlem olduğunu gösteriyor. Yine de, tüketicilerin akış hizmetlerine yeni sürümler kiralamaya çalışmasına izin vermek için yararlı bir deneme, çünkü milyarlara hala akabileceği stüdyolara farklı bir yoldan da olsa gösterebilir. Eğer eski okul sendeleyerek serbest bırakılması en mantıklı (ve sent), harika. Ama neden bu zamanı yeni bir şekilde denemek için kullanmıyoruz ve aynı zamanda evleriyle gittikçe artan bir nüfusla iyi niyet kazanıyorsunuz?

Açıklama: AWS için çalışıyorum, ancak burada hiçbir şey oradaki istihdamımla ilgili değil.

Not: ViacomCBS, TechRepublic'in ebeveynidir.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*