İşverenlerin COVID-19 yavaşlamasından sonra hazırlanmak için işgücü sağlamaları gerekir

Rapor: Koronavirüse rağmen modern çıraklıklarla yeniden satış yapılması önemini korumaktadır ve şirketler ekonomi normale döndüğünde hazırlık yapmazlarsa maliyetli bir hata yapabilirler.

Coronavirus: Şirketler çalışan seyahatini nasıl idare edebilir?
CDC, uçak yolcuları için maruz kalma riskini tanımlar ve firmalar Çin'de seyahat eden insanlar için evden çalışmayı teşvik eder.
http://www.techrepublic.com/

Küreselleşme, ekonomik reformlar ve teknolojik değişim işyerini ve gelecekte sunulacak iş türlerini değiştiriyor. Zeki işverenlerin 21. yüzyıl becerilerine sahip, iyi konumlandırılmış bir işçi boru hattına erişimin kritik olması, İşyeri Becerileri ve Yenilik Enstitüsü'nden yeni yayınlanan bir rapora göre.

IWSI CEO'su Nicholas Wyman, COVID-19 salgını sırasında bu önemli olmaya devam ediyor.

GÖRMEK:
BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Wyman, "İşverenlerin işgücü gelişimine uzun vadeli bir bakış atması çok önemlidir." Dedi. Ancak, birçok işveren işgücünü korumak istiyor, yavaşlayan ya da bazı durumlarda işçilerini ödemek için çok az geliri olan ya da hiç geliri olmayan zorla kapatma olaylarıyla karşı karşıya. Bu, birçok şirketin küçülmeye zorlandığını görebilir. Bu maliyetli bir hata olabilir. "

Modern çıraklıklar işçileri etkili bir şekilde yeniden becerebilir

IWSI raporunda işverenler Amerika'yı yeniden eğitmek için "modern bir çıraklık" düşünmelidir. Modern bir çıraklık "aydınlanmış bir 21. yüzyıl kariyer yoludur – her yaştan bireyi sofistike yetenek ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlamayı amaçlayan sınıf öğrenimi ve işe dayalı eğitimin bir karışımıdır".

Raporda, Amerika'nın önümüzdeki yıllarda ekonomik başarısının anahtarı çevik ve sürekli gelişen bir iş gücü olacak.

Wyman, enstitünün işverenleri “gençlere bu zorlu zamanlarda çırak olarak gitmeye devam ederek” geleceğine yatırım yapmanın önemini düşünmeye çağırdığını söyledi.

GÖRMEK:
Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Modern çıraklık, her yaştan insanı sofistike yetenek ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlamayı amaçlayan işe dayalı bir eğitim programıdır. Bu çıraklık eğitimleri, siber güvenlik, sağlık ve veri analizinden konaklama yönetimi, yeşil bilimler, mühendislik ve ileri üretime kadar 21. yüzyıl endüstrilerinde ve mesleklerde geniş bir yelpazede mevcuttur.

Rapora göre modern bir çıraklığın temel bileşenleri şunlardır:

• Özelleştirilmiş, denetimli ve ücretli işbaşı eğitimi düşük veya ücretsiz
• Ücretler eğitim sırasında kazanılan becerilerle adım adım mezun oldu
• İşyerinde öğrenilen teknik becerileri pekiştirmek için ilgili sınıfta eğitim (tesis içinde veya dışında)
• Resmi mentorluk ve koçluk
• İşyeri yeterliliklerinin kazanıldığını göstermek için kazanılan ulusal olarak tanınan endüstri kimlik bilgileri veya özel teknik sertifika
• İsteğe bağlı yüksekokul kredisi veya ek bir masraf olmadan bir ön lisans veya lisans derecesine yol açar

Rapora göre, modern çıraklık programlarının uzunluğu işveren ve endüstriye göre değişmektedir. Raporda, detaylı iş temelli eğitim bileşenlerinin işveren veya endüstri sponsorları tarafından belirlendiği ve çırakların elde edilen yeterliliklere göre ilerlediği belirtildi.

Büyük resmi düşünün

Wyman'ın işverenlere tavsiyesi şu: “önümüzdeki on yıl ve aylar, bu on yıl içinde, ekonomi döndüğünde yetenekli ve hazır becerilere sahip çıraklık programları yoluyla yetenekli insanları getirmek için en iyi fırsat penceresi olabilir”.

Wyman, daha modern çıraklık programlarına ihtiyaç duyacak olan COVID-19'dan gelecek işgücü genişleme fırsatlarını göz önünde bulundurmanın önemli olduğunu belirtti. Örneğin, sağlık ve insan hizmetleri istihdamında bir artış olması muhtemeldir ve "dünya çapındaki hükümetlerin devlet hizmetlerinin rolü ve kapsamı hakkındaki düşüncelerini yeniden yönlendirmelerini bekleyebiliriz" dedi.

Koronavirüs ayrıca, tedarik zinciri lojistiği, bulut BT ve otomasyon gibi alanlarda teknoloji ve veriye dayalı ürün ve hizmetler sunan işletmeler için, işletmeler gelecekteki herhangi bir COVID-19 benzeri şoklara dayanabilecek işletim süreçleri ve sistemler geliştirmeye çalıştıklarında daha fazla fırsat yaratacak Dedi Wyman.

"Çıraklı şirketler için mesaj açıktır: Sağlam durun. Bu fırsatı ek eğitim için kullanın."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/1166820a-24fd-41a4-aaa4-44cc4b299b8c/resize/770x/a11adaad61123e7e702851539510ce0e/istock-1140j19 target" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iBrave, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">çalışan ve bilgisayar kullanan genç kadınlar, çalışma kavramı. "data-original =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/1166820a-24fd-41a4-aaa4-44cc4b299b8c/resize/ 770x / a11adaad61123e7e702851539510ce0e / istock-1140419533.jpg

Resim: iBrave, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*