İşyeri stresinin ekip ilişkilerini ve projelerini etkilemesinin 4 yolu

İşyerinde stres her zaman bol miktarda gözükmektedir, ilişkiler ve üretkenlik üzerinde geniş kapsamlı etkileri vardır. Bir ofis ortamı adressiz olursa toksik hale gelebilir.

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/12/62151d5e-57fc-4ebd-ae08-67a7fcd3ee80/resize/770x/0cf5095dd98818225985da84d8ee67c5/istock-1082046." = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: ONYXprj, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Office için son tarih. İş işçi yöneticileri işyerinde iş vektör karakter üzerinde çalışan stres

Görüntü: ONYXprj, Getty Images / iStockphoto

Hepimiz stresin tükenmesine izin verilen ve sonunda ekip çalışmasının tamamen bozulduğu toksik işyerlerinde bulunduk. Bazı işyeri stresleri, işletmelerin ileri görüşlü ve yenilikçi olmanın yeni yollarını aramasına yardımcı olmak için iyi bir şey olabilir. Fakat işyeri stresi normalin ötesine geçip şiddetlendiğinde takım ilişkilerine ne olur?

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Amerikan Stres Enstitüsü tarafından yapılan bir ankete göre, İşyerinde stresin yüzde 46'sı, çalışanların aşırı iş yükü hissetmesinin bir sonucuduryüzde 28'i ise kötü iş ilişkilerinden kaynaklanıyor. Diğer yüzde 26'sı, çalışanların iş-yaşam dengesini veya iş güvenliğini dengelemeye yönelik mücadelelerinden kaynaklanıyor. Her ne kadar sadece yüzde 28'i doğrudan işteki ilişkilerden kaynaklansa da, birleşik stresin sonucu zaten sorunlu takım ilişkilerini birleştirebilir.

Herkes aynı şekilde strese girmiyor, işlemiyor veya tepki vermiyor. Bu farklılıklar ağır hasarlı iş ilişkilerinin katalizörü olabilir.

GÖRMEK: Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

İşyerinde stresin takım ilişkilerine zarar vermesinin 4 yolu

İşyeri stresinin, bireysel ve takım ilişkileri ve performansının her yönünü ele geçirme yolu vardır. İşte böyle.

  1. İletişim arızası

Stres ister evde ister işte olsun, serpinti genellikle işte görülür, çünkü günün çoğunu burada geçiriyoruz. İnsanlar nadiren takım arkadaşları için stres yaratmak amacıyla işe başlarlar: Doğal olarak insanlar bunalmışken ortaya çıkar. Nedeni ne olursa olsun, çalışanlar kendi acı noktalarına odaklandıklarında stres iletişim engelleri ve arızalar yaratır. Bu hızla yanlış anlamalara ve çatışmaya yol açabilir.

2. Artan kızgınlık

Çalışanlar aşırı yüklenmiş programlar ve yanlış anlamalar ile mücadele etmeye başladıktan sonra, muhtemelen takım arkadaşlarına ve yönetime karşı kızgınlık duygularıyla sonuçlanacaklar. Hoşnutsuzluğun nedeni garanti edilmese bile, çalışanın inançları yine de başkalarıyla nasıl etkileşime girdiğini gösterecektir. Olumsuz etkileşimleri diğer takım arkadaşları tarafından daha fazla rahatsızlığa yol açacaktır. Köklü kızgınlık kaçınılmaz olarak tüm ekibe ve birbirlerine verdikleri desteğe zarar verecektir.

3. Güreş ekibi desteği

Takım arkadaşları birbirlerini desteklemeyi kestikten sonra üretkenlik keskin bir şekilde düşmeye başlayacak. Bilgi akışı daha az sıklıkta ve sınırlı hale gelecek ve kaçırılan son teslim tarihlerine ve düşük kaliteli teslimatlara yol açacaktır. Sürekli stres ve kızgınlık, hiç bitmeyen (kasıtlı veya kasıtsız) destek kesintisi döngüsüyle sonuçlanabilir. Sonunda, destek eksikliği açık sabotaj haline gelecektir.

4. Sabotaj

İşyeri stresi, işaretlenmeden bırakılırsa, sonunda çalışanları kendilerini bağlantısız hissettiklerinde görevleri sabote etme noktasına veya tüm bir projeye yönlendirecektir. Birçok proje, stresten kaynaklanan serpinti olarak sabotaj avına düştü. Çalışanlar projeleri sabote etmeyi seçmiyorlar. İşyerinde stresin etkisiz kalması durumunda ortaya çıkan aşamalı bir süreçtir.

GÖRMEK: COVID-19 salgını sırasında uzak proje ekiplerini yönetme (TechRepublic)

İşyeri uyumundaki bu düşüşü nasıl önleyebilirim?

Proje yöneticileri iletişim aksaklıklarını, kızgınlığı, azalan ekip desteğini ve sabotajı ele almada hayati bir rol oynamaktadır. Yüksek stres seviyelerinin çözülmesi, bir takım arkadaşının ajite edildiği anın farkına varılmasını ve ardından kök nedenine yönelik stratejiler geliştirmek için yüz yüze oturmayı gerektirir. Bu başlangıçta ilerlemeyi yavaşlatmış gibi görünebilir, ancak uzun vadede takım ilişkileri üzerindeki potansiyel yıkıcı etkiyi ve proje risklerini azaltacaktır.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*