Kanser testi şirketi, erken teşhis için bir kan testi geliştirmek için AWS'yi kullanıyor

Hastaneler ve işletmeler, sağlık hizmetlerini hastalar için kişiselleştirmek için bulut bilişim, makine öğrenimi ve ses kontrollü cihazlar kullanır.

Bulut bilgi işlem konsepti

Resim: 3düşler/Shutterstock

AWS Healthcare and Life Sciences Virtual Symposium'daki konuşmacılara göre, sağlık hizmetini kişiselleştirmek, ister kanser taraması yapmak, ister doktorların evrak yükünü azaltmak veya bakımla ilgili kararlar almak olsun, bulut bilişimin gücünü gerektiriyor.

Wilson To, dünya çapında sağlık şefi AWS, Mayıs ayı sonundaki etkinliğe ev sahipliği yaptı. Dört konukla birlikte, bulut hizmetlerinin sağlık hizmetlerini kişiselleştirmek için bilgi yönetimini nasıl iyileştirebileceğini tartıştı.

Grail'in baş sağlık görevlisi Josh Ofman, şirketinin kanseri tedavi etmenin daha kolay olduğu erken aşamalarda tespit etmek için bulut bilişim kullandığını söyledi. Galleri testi, aynı anda birden fazla kanseri taramak için bir kan testi kullanır.

Ofman, genomik ve makine öğreniminin yeni erken tespit testinin temeli olduğunu söyledi. Test, bir kişinin DNA'sında kanserin neden olduğu mutasyonlar için bir uyarı işareti olabilecek epigenetik değişiklikleri arar.

Şirkete göre, testin yanlış pozitif oranı %0,5'ten az ve Pozitif öngörme değeri %44 oranında.

Grail, kanser riski daha yüksek olan 50 yaş ve üstü kişiler için Galler testini önerir. Şirket ayrıca, testin mevcut prosedürlerin yerine geçmek için değil, diğer taramalara ek olarak kullanılmasını önermektedir. Şirket, testin yapılabileceğini iddia ediyor. 50'den fazla kanser türünü tanımlayın Hodgkin ve Hodgkin olmayan lenfoma, melanom ve yumuşak doku sarkomu arasında değişmektedir.

Grail, yüz binlerce kaydı ve genomik veri kümesini almak ve analiz etmek için 2017 yılında AWS ile çalışmaya başladı. Grail, çekirdek işleme ve analitik altyapısını o sırada şirket içinden bir bulut platformuna taşıdı. Grail, AWS'nin depolama, bilgi işlem ve ağ hizmetlerini kullanır.

Ofman, "Bu işbirliği büyümemize güç veriyor ve ölçeklendirmemizi sağlayacak." Dedi.

GÖRMEK: Bulut veri depolama politikası (TechRepublic Premium)

Ofman, araştırmacıların bugün sahip oldukları tüm örnekleri işlemesi nedeniyle şirketin veri setinin büyüklük sıralarına göre büyüyeceğini söyledi.

"Testimizi iyileştirmeye ve yeni hastalık alanlarında yeni ürünler geliştirmeye devam etmemizi sağlayacak" dedi.

Ulusal Kanser Enstitüsüne göreErkeklerde en sık görülen kanserler, 2020 yılında erkeklerde teşhis edilen kanserlerin yaklaşık %43'ünü oluşturan prostat, akciğer ve kolorektal kanserlerdir. Kadınlar için, 2020 yılında tüm kanser teşhislerinin %50'sini temsil eden tipler meme, akciğer ve kolorektal kanserlerdir. .

Testin perakende maliyeti 949 dolar. Şirkete göre, test sigorta kapsamında değildir.

Yüksek temas ve yüksek teknoloji hasta deneyimleri oluşturma

Biogen, Cambia Health Solutions ve Houston Methodist Hospital dahil olmak üzere diğer üç AWS müşterisi etkinlikte konuştu. Cambia Health Solutions'ın baş bilgi sorumlusu ve kıdemli başkan yardımcısı Laurent Rotival, şirketinin müşteriler için tutarlı bir deneyim yaratmak amacıyla farklı kaynaklardan gelen veri akışlarını bir araya getirmek için AWS'yi kullandığını söyledi.

Biogen'in ABD organizasyonunun başkanı Alisha Alaimo, şirketin bir tarama testi geliştirmek için Us Against Alzheimer's ile nasıl çalıştığını açıkladı. Buradaki fikir, testi daha kişiselleştirilmiş ve daha az korkutucu hissettirmekti.

Beyin sağlığı testi, kendisi için endişe duyan bir kişi veya sevilen biri için endişelenen bir bakıcı tarafından yapılabilir. Gösterim Mybraingguide.org'da ve anonimdir ve İngilizce ve İspanyolca olarak mevcuttur.

Houston Methodist Hastanesi'nin baş inovasyon sorumlusu ve başkan yardımcısı Roberta Schwartz, sağlık sisteminin Alexa ile çalışmasını ve hasta bakımını iyileştirmek için sesli komutları anlattı. Schwartz ayrıca, pandeminin yoğunlaştığı bir eğilim olan daha kişiselleştirilmiş sağlık hizmetlerine ihtiyaç olduğunu görüyor. Hastane sistemi hasta deneyimini yenilemek için bu yönergeleri kullandı: Şimdi bana yardım et, kolaylaştır ve beni hatırla.

Projenin bir diğer amacı, doktorların hastalarla çalışırken ekran başında geçirdikleri zamandan daha fazla yüz yüze vakit geçirmelerini sağlamaktı.

Hastanenin her odasında Amazon Echo'ları var ve Schwartz, hastalar ve doktorlar arasında cihazların kabulünde yeni bir seviye gördüğünü söyledi.

"Hastaların ziyaretçisi olmadığında cihazlar gerekliydi" dedi. "Alexas'ımızı hemşire çağrı sistemine de bağlamayı planlıyoruz."

Hastane ayrıca, doktorların hasta bilgilerini yazıya dökmek için harcadıkları zamanı azaltmak ve hasta konsültasyonu sırasında ilgili bilgileri çekmeyi kolaylaştırmak için cihazları kullanmayı planlıyor.

34 haftalık bir pilot program sırasında hastane, tesislerine 1.200 cihaz yerleştirdi ve sanal bir sağlık asistanı olan Alexa ve Avia ile günlük 600'den fazla etkileşim gördü. Müzik istekleri %75 ile en popüler istekti, ardından bilgi aramaları, sosyalleşme, hava durumu ve genel iletişim hakkında sorular geldi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*