Kişisel güvenliğinizi bir şifre yöneticisi veya güvenlik anahtarı ile yükseltin

Bir yazılım veya donanım çözümü, kimlik avı saldırıları riskinizi azaltabilir ve tüm çevrimiçi hesaplarınızı daha güvenli hale getirebilir.

Aynı şifreyi birden fazla sitede kullanmak veya basit, kolayca saldırıya uğramış şifreleri seçmek en büyük güvenlik risk faktörlerinden ikisidir. Siber hırsızlar mızrak avı ve sosyal mühendislikte iyileştikçe, dijital güvenlik stratejinizi değiştirmeyi düşünmenin tam zamanı.

Parola yöneticileri ve güvenlik anahtarlarının her ikisi de parolaların yerine kullanılabilir. Yazılım tabanlı çözümler çoğu dizüstü bilgisayarda, masaüstü bilgisayarda ve cep telefonunda çalışır. Bu hizmetler güvenli şifreler oluşturur ve saklar, giriş bilgilerini ve verilerinizi tüm cihazlarınız arasında senkronize eder.

Kişisel güvenliğinizi daha da artırmaya hazırsanız, bir güvenlik anahtarı düşünün. Bu donanım çözümü kimlik avı saldırılarına son verir ve SMS tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamasından çok daha güvenlidir. Bu tuşlar USB-A ve USB-C, iPhone kullanıcıları için Lightning ve Bluetooth gibi çeşitli formatlarda gelir.

Hızlı Kimlik Çevrimiçi (FIDO), kimlik doğrulama için güvenlik anahtarlarının kullanımını standartlaştırır ve diğerleri arasında Google, Microsoft ve PayPal bu standardı kullanır.

İşte her tür güvenlik hizmetinden birkaçı.

Açıklama: TechRepublic, bu sayfada yer alan bazı ürünlerden bir ortaklık komisyonu kazanabilir. TechRepublic ve yazar bu bağımsız inceleme için tazmin edilmemiştir.yubikey-5-nfc.jpg

Resim: Amazon

Bu anahtar FIDO sertifikalıdır ve Google Chrome ve Windows, macOS veya Linux'taki FIDO uyumlu uygulamalarla çalışır. Gmail, Facebook, Dropbox ve diğer çevrimiçi hesaplar için giriş kimlik bilgilerini güvence altına alacaktır. Hesabınızı kaydedersiniz ve ardından her hizmet erişim elde etmek için güvenlik anahtarını bir USB-A bağlantı noktasına takmanızı ister. Anahtarla kablosuz yakın alan iletişimi (NFC) de kullanabilirsiniz. Yubico'ya göre, tuşlar kurcalamaya, suya ve ezilmeye karşı dayanıklıdır.

Amazon'da 45 $yubikey-c.jpg

Resim: Amazon

Bu anahtar bir USB-C bağlantı noktası üzerinden çalışır ve Chrome ve Windows, macOS veya Linux'taki FIDO uyumlu herhangi bir uygulama ile çalışır. YubiKey USB kimlik doğrulayıcı, güçlü donanım tabanlı kimlik doğrulaması sağlamak için FIDO2, FIDO U2F, Yubico OTP, OATH-TOTP, OATH-HOTP, Akıllı kart (PIV), OpenPGP ve Challenge-Response yeteneği dahil çoklu protokol desteğine sahiptir.

Amazon'da 50 $googletitan.jpg

Resim: Google Mağazası

Bu fiziksel anahtar üç seçenekle gelir: SB-A / NFC, USB-C ve Bluetooth / NFC / USB. Titan anahtarları, anahtarın bütünlüğünü doğrulamak için Google tarafından tasarlanan ve FIDO açık standartları üzerine kurulmuş ürün yazılımlarını içerir. Titan güvenlik anahtarları Google telefonları, Chromebook'lar, tabletler ve Chrome çalıştıran çoğu cihazla çalışır. Bluetooth anahtarı bir Micro USB bağlantı noktası üzerinden şarj edilmelidir.

Google Store'da 25 ABD dolarılastpass.jpg

Görüntü: Lastpass

İlk şifre yöneticinizi arıyorsanız, burası başlamak için iyi bir yerdir. LastPass Windows, macOS, Linux, Android, iPhone ve iPad ile çalışır. Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer ve Edge için tarayıcı uzantılarına sahiptir. LastPass ayrıca otomatik doldurma formları için adınızı, adresinizi, dilinizi, başlığınızı ve kullanıcı adınızı kaydedecek bir Form Doldurma profil aracı içerir. Birden fazla otomatik doldurma profili oluşturabilirsiniz, böylece belirli bir web sitesi için hangisinin alakalı olduğunu seçebilir ve seçebilirsiniz. Yıllık 48 dolarlık abonelik, altı hesabı, paylaşılan klasörleri ve aile hesaplarını yönetmek için bir gösterge paneli sunar.

LastPass şirketinde $ 48onlykey.jpg

Resim: Amazon

Bu anahtar en fazla 24 şifre saklar ve sınırsız sayıda site için bir güvenlik anahtarı görevi görebilir. Erişim için bir pin numarası kullanır, bu nedenle fiziksel anahtarı kaybederseniz, kimse hassas bilgilere erişmek için anahtarı kullanamaz. OnlyKey, takıldığında belirli bir süre sonra otomatik olarak kilitlenir. Anahtar çalınırsa, 10 pime girme girişiminden sonra tüm veriler silinir. Anahtar, Twitter, Facebook, GitHub ve Google dahil çoğu web sitesinde ve Windows, macOS ve Linux cihazları ile çalışır.

Amazon'da 46 $1password.jpg

Resim: 1Şifre

Bu hizmet Windows, macOS, Linux, Chrome OS, Android, iPhone ve iPad ile çalışır. Bu hizmet, hesaplarınıza ve hizmetlerinize tek bir ana şifre ile erişmenizi sağlar. Abonelik yıllık 36 ABD dolarıdır ve ekstra güvenlik için Yubikey aracılığıyla 1 GB depolama alanı ve isteğe bağlı iki faktörlü kimlik doğrulama ile birlikte gelir. Wi-Fi şifrelerini veya ev alarm kodlarını paylaşmak için konuk hesapları da oluşturabilirsiniz. Hizmet yıllık abonelik gerektirir.

1 $ 'da 36 $epass.jpg

Resim: Amazon

Bu U2F güvenlik anahtarı da FIDO sertifikalıdır. EPass'ı telefonunuz ve diğer cihazlarınızla kayıt ve kimlik doğrulama için kullanabilirsiniz. EPass'a kaydedebileceğiniz hesap sayısında bir sınırlama yoktur. Bir USB arayüzü ve NFC ile çalışır. Kasa, enjeksiyon kalıplama ve kalsiyum karbonat ile yapılır.

Amazon'da 19 $enpass.jpg

Görüntü: Enpass

Bu şifre yöneticisi, girişleri tüm cihazlar arasında senkronize eder ve Android, Linux, iOS, macOS ve Windows için kullanılabilir. Enpass yeni giriş girişleri oluşturabilir, iyi bir rastgele şifre üreticisi vardır, şifre denetim araçları içerir ve parmak izi ile kilidi açılabilir. İçe / dışa aktarma özelliği, Enpass'ı Dropbox ve diğer bulut hizmetleriyle entegre etmeyi kolaylaştırır. Enpass ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak ücretsiz sürüm giriş sayısı ile sınırlıdır. Bu hizmet için yıllık bir açıklama gerekir.

Enpass şirketinde 12 $

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*