Klinik AI başlangıcı Jvion, COVID topluluğu güvenlik açığı haritasını başlattı

Mevcut vaka verilerini "geçmişe dönük ve eksik" olarak adlandıran şirket, haritanın enfekte olduktan sonra ciddi sonuçlar elde etmesi muhtemel nüfusları belirlediğini söyledi.

İçindeki eğriyi düzleştirmeye yardımcı olmak için coronavirüs pandemik, klinik AI başlangıcı Jvion COVID'de Topluluk Güvenlik Açığı Haritasıvirüsü kasıyorlarsa hastaneye yatmayı gerektiren ciddi sonuçlar elde etme olasılığı bulunan nüfus sayımını (nüfus sayımı blok düzeyine kadar) tanımlayan ücretsiz ve halka açık bir araçtır.

Harita, veri analizi projesi Jvion, Mart ayının son haftasında gerçekleştirildi ve iki milyon hastanın temsili bir örneğine odaklandı ve popülasyonları COVID-19 gibi viral enfeksiyonlara karşı daha savunmasız hale getiren sosyal ve klinik risk faktörlerini anladı.

Harita ayrıca söz konusu toplum için risk oluşturan sağlığın sosyal belirleyicilerini (SDOH) de tanımlar. Önceki pandemilerde H1N1 Jvion, 2009 yılında SDOH'ın sosyoekonomik olarak dezavantajlı nüfuslar arasında daha kötü sonuçlara katkıda bulunduğunu söyledi.

GÖRMEK:
Yeni gösterge paneli, maskelerin ve el yıkamanın COVID-19'un yayılmasını nasıl durdurabileceğini taklit eder
(TechRepublic)

COVID'de Topluluk Güvenlik Açığı Haritası Microsoft Azure haritaları üzerinde oluşturulmuştur. Şirket, sağlık hizmeti sunucularını ve topluluk liderlerini SDOH'nin neden olduğu eşitsizlikleri azaltmak ve kaynakları daha etkili bir şekilde tahsis ederek ve müdahaleler uygulayarak ciddi COVID-19 vakalarını önlemeye yönelik öngörülerle donatmayı amaçlıyor.

Jvion, "İnteraktif harita, COVID gibi bir virüse yakalandıktan sonra ciddi sonuçlar için risk altında olan nüfus sayımı blok seviyesine kadar olan popülasyonları tanımlar." Dedi. Şirket, "Ciddi sonuçlar" hastanede yatış, organ yetmezliği ve mortaliteyi içeriyor.

Şirket ayrıca, "Harita, ulaşım veya besleyici gıdalara erişim eksikliği gibi sosyoekonomik ve çevresel faktörleri de daha fazla risk altına sokuyor." Dedi. "Harita ayrıca risk altındaki topluluklarla ilgili olarak hastaneler, gıda kaynakları ve ulaşım gibi ilgi çekici noktalarla kaplıdır."

Jvion, bu öngörüler, bireylerin virüse yakalanmalarını engellemek ve enfekte olduklarında bakımlarını olumlu bir sonuca yönlendirmek için müdahaleler, sosyal yardımlar ve diğer hizmetleri dağıtmaya çalışırken sağlayıcıları, halk sağlığı kuruluşlarını ve toplum destek ajanslarını bilgilendirmeye yardımcı olabilir.

Şirket, ABD'de 10.000'den fazla vaka ile sağlık sistemlerinin yakında bunalmış olabileceğine dair artan bir endişe olduğunu ve en savunmasız hastaların bakıma erişimini sağlamak için proaktif eylem ihtiyacının altını çizdiğini belirtti.

Şirkete göre "Bununla birlikte, mevcut COVID vaka verileri retrospektif ve eksiktir, bu da salgını ortaya çıkarmayı ve en savunmasız hastalar için bakımı önceliklendirmeyi ümit eden halk sağlığı yetkilileri, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve diğer toplum kuruluşları için değeri en aza indirmektedir."

COVID'ye özgü bir risk hesaplaması için pandemiden henüz yeterli veri olmamasına rağmen, Jvion yetkililerin AI çekirdeğinde zaten hesaplanan 30 milyon hastanın sağlık verilerinden yararlanabildiklerini söyledi. Böyle büyük bir veri kümesinin kullanılması, önyargı riskini en aza indirdi. Veriler kişisel bilgileri göstermez.

Bu verilerden Jvion, akut solunum yolu hastalıklarına ve grip gibi organ yetmezliğine yol açabilecek benzer virüslerin risk faktörlerini anlamak için temsili bir örneğe baktı. Jvion, analizin farklı hasta popülasyonları arasındaki risk eşitsizlikleri ile bu riski taşıyan sosyoekonomik ve çevresel faktörleri belirlediğini söyledi. Şirket, bu görüşlerin COVID Topluluk Güvenlik Açığı Haritası'na uygulandığını söyledi.

Harita, yerel sağlık departmanlarının müdahale planlaması için sınırlı kaynaklarını önceliklendirmelerine ve taktiklerini mahallelerin ve toplulukların ihtiyaçlarına göre uyarlamasına hızla yardımcı olabilir. Sağlık sistemleri, nüfusu içindeki farklı ihtiyaçları anlayarak, sağlık hizmetlerinin kullanımını daha uygun bir şekilde planlayabilir, koruyucu veya hafifletici bakım kaynakları kullanabilir ve okul ve işyeri kapanışları gibi halk sağlığı kararlarının kısa, orta ve uzun vadeli etkilerini tahmin edebilir , Jvion'a göre.

Jvion CEO'su ve kurucusu Shantanu Nigam yaptığı açıklamada, "COVID ile mücadelenin ön saflarında binlerce sağlık çalışanı için müteşekkiriz." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Zamanımızın en büyük halk sağlığı tehdidi karşısındaki cesaretleri ve hızlı seferberlikleri inanılmaz derecede ilham vericiydi. Onlara, topluluklarının en savunmasız üyelerini korumalarına yardımcı olmak için veri odaklı öngörüler sunmak için çalışıyoruz."

Ayrıca bakınız

jvion-shot-2020-04-03-at-11-09-35-am.png "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/75ed8f15 -e5a5-49f5-9892-df69b2755c95 / boyutlandırmak / 770x / 86e5aabc85d03dd077b0882207db2e9f / jvion-shot-2020/04/03-at-11-09-35-am.png

COVID'de Topluluk Güvenlik Açığı Haritası

Resim: Jvion

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*