Kontrol etmeye değer 5 MDM çözümü

Mobil Cihaz Yönetimi, güvenli bir mobil iş ortamı için gereklidir. Bu beş MDM seçeneğine göz atın.

Birden çok platform için duyarlı internet sitesi oluşturma. Dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon ekranında mobil arayüz oluşturma. Görüntü cihazlarındaki düzen içeriği. Web teknolojisi kavramsal afiş.

Resim: Andrey Suslov, Getty Images / iStockphoto

Herkesin iş için kullandıkları bir akıllı telefonu vardır ve birçok kişinin hareket halindeyken çalışmalarına yardımcı olmak için tabletleri, dizüstü bilgisayarları ve daha fazlası vardır. Şirketinizde bir mobil çalışan ekibi varsa, işinizi güvende tutmak için Mobil Cihaz Yönetimi'ne (MDM) ihtiyacınız vardır.

Mobil aygıtlar, kullanıcının çekirdek ağdan denetlenmesine izin vermediğinden, standart masaüstü yönetim ilkeleri uygulanmaz. BT departmanlarının donanımı, yazılımı ve en önemlisi değerli verileri etkin bir şekilde yöneterek, uzlaşma, kayıp ve hırsızlığa karşı koruyan daha yeni bir yönetim yazılımı türü gereklidir.

GÖRMEK: Kuruluşta BYOD risklerini azaltmak (TechRepublic indir)

Açıklama: TechRepublic, bu sayfada yer alan bazı ürünlerden komisyon alabilir. TechRepublic ve yazar bu bağımsız inceleme için tazmin edilmemiştir.

Bu mobil güvenlik özelliklerini arayın

  • Güvenlik sertleştirmesi: Kuruluş çapında güvenlik politikaları ve kısıtlamaları, cihazların ve verilerin yetkisiz erişimden korunmasını sağlamak için çalışır.

  • Yama yönetimi: Sabit bir mobil işletim sistemi ortamını her zaman korumak için cihazları güncelleyin (veya güncelleme yeteneklerini sınırlayın).

  • Uygulama dağıtımı: Merkezi lisans yönetimine sahip uygulamaların gruplara göre veya büyük ölçüde seri numarasına göre toplu olarak dağıtılması. Bu aynı zamanda uygulama içi satın almaların maliyetini de sınırlar.

  • Merkezi günlük kaydı: Cihaz performansını etkileyen sorunların bütünsel bir görünümünü sağlamak için cihaz envanteri ve raporlama güncellemeleri cihaz başına düzeyinde tutulur.

  • İdari raporlama: Uyumsuzluğu belirleyen, destek veya doğrulama gerektiren cihazları tanımlayabilen ayrıntılı raporlama özellikleri.

  • Cihaz temel hazırlığı: Her seferinde yönetilen, otomatik kurulum için MDM hizmetlerine aktarmayı kolaylaştırmak amacıyla Aygıt Kayıt Programı gibi üçüncü taraf hizmetlerin profillerine veya entegrasyonuna dayalı olarak aygıtların sıfır dokunma kaydı.

GÖRMEK: En iyi MDM iş ortağı nasıl seçilir: 5 önemli husus (TechRepublic)

İşte daha genel çözümlerden bazıları, belirli endüstrilere nasıl uyum sağladıkları ve bunlar için pratik uygulamanın BT'nin ilerlemesi için ne anlama geldiği.

Jamf Pro

Apple cihaz yönetimi söz konusu olduğunda muhtemelen MDM çözümlerinde lider, Jamf en teklifler kurumsal, sağlık ve eğitim sektörlerinde bulunur. Her ölçekteki şirketler, tüm bilgisayar ve mobil cihaz filosunu yönetmek için MDM satıcısının çözümlerine güvenmektedir.

GÖRMEK: Jamf Now ve Pro, her ölçekteki işletme için Apple MDM'yi basitleştiriyor (TechRepublic)

Şirket içi ve bulutta barındırılan çözümler veya her ikisinin de karma bir karışımını sunan Jamf, destek taleplerinde Apple ile iş ortaklığı yapan ve macOS ve iOS için Apple yazılım güncellemelerinin en son sürümleri için sıfır gün destek sunan birkaç satıcıdan biridir. Bu, en son işletim sistemlerine eklenen yönetim özelliklerinin, güncellenmiş belgeler ve yönetim desteğiyle birlikte ilk gün desteklendiği anlamına gelir.

Microsoft Intune

Microsoft Intune Microsoft ve Apple OS'lerin yüklü olduğu cihazların bulut tabanlı yönetimini sağlamak için Azure platformunu kullanır. Ayrıca, aygıtları ağda ve ağ dışında güvenli ve güncel tutan bütüncül, şirket içi bir yönetim platformu sağlamak için Microsoft'un amiral gemisi SCCM paketi ile entegrasyona sahiptir.

GÖRMEK: Android cihazlarını Intune ile yönetme (TechRepublic)

Kurumsal ve eğitim sektörlerine daha fazla odaklanan Intune, özellikle destek sözleşmesine dahil olduğu için kurumsal anlaşması olan kuruluşlar için bir nimet olan Microsoft dışı cihazları destekleme kabiliyeti ile pazar payını istikrarlı bir şekilde artırıyor.

Bir uyarı: macOS / iOS desteği ekleniyor, ancak bazı rakiplerinin yaptığı özelliklerin genişliğini desteklemiyor. Ağırlıklı olarak Apple odaklı bir mağazaysanız, bazı özellikler kullanılamayabilir.

VMware'den Birinci Çalışma Alanı

Daha önce AirWatch olarak biliniyordu, ancak VMware şirketi satın aldı ve yeniden markaladı. Kurumsal odaklı çözüm Microsoft, Apple, Android ve Chrome işletim sistemleri ve cihazları için destek sunar. Çalışma Alanı ONE ayrıca cihaz güvenliğini, veri depolarını, yönetilen erişimi ve daha fazlasını yönetmek için zengin özelliklere sahip yazılımlar içerir. Bulut tabanlı teklif, bir cihazın yaşam döngüsünde tam uç nokta yönetimi için tüm cihazları merkezi olarak yönetmek için kullanılan Dijital Çalışma Alanı Platformunu içerir. Bu, çalışma alanlarını bölümlere ayırabilen ve verileri yönetim ilkelerinden ayrı tutabilmek için Workspace ONE'i farklı sağlayıcılardan çok sayıda cihaza sahip şirketler veya sağlam bir BYOD girişimi için mükemmel bir seçim haline getirir.

GÖRMEK: Kendi cihaz (BYOD) politikanızı getirin (TechRepublic Premium)

Mosyle

Mosyle Apple cihazları için MDM pazar alanının göreceli yeni bir üyesidir. İş ve eğitim odaklı çözümleri için kullanımı en kolay yönetim konsollarından bazılarını sunar. Buna, ilk gün en son macOS, iOS ve tvOS özelliklerini ve bilgili ve arkadaş canlısı mükemmel bir destek ekibini destekleyen sıfır günlük vaatlerini ekleyerek şirketin Apple'ını yönetmede mükemmel bir ürününüz var. doğrudan filosuna göre uygun fiyatlı olmasına rağmen

Eğitim odaklı Mosyle Manager, iş mevkidaşı ile büyük ölçüde aynı şekilde çalışıyor, ancak Apple Okul Müdürü ve DEP yalnızca bilgisayarların, tabletlerin ve akıllı telefonların sıfır dokunuşlu kaydını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aygıtlar ve bulut tabanlı sunucular arasında sınıf verilerini senkronize ederek aygıtlar ve sınıf verileri, kullanıcılar, sınıflar ve sınıf kaydı için merkezi bir yönetim tabanı sağlar.

GÖRMEK: iOS tabanlı cihazlar: Sıfır dokunuş yönetimi ile ilgili temel bilgiler (TechRepublic)

MobileIron

MobileIron EMM / MDM alanına odaklanan orijinal şirketlerden biridir ve esas olarak iOS ve Android cihazlar için kurumsal cihaz yönetimini hedeflemektedir ve bazı teklifler Apple cihazlarının birleşik uç nokta yönetimini incelemektedir. MobileIron'ın parladığı yerlerde, mobil cihazın sıfır güvenine dayanan güvenlik odaklı uygulamalarda olduğu için içerdikleri tüm yazılımlar ve veriler, veri kaybını veya sızmayı en aza indirgemek için güvenli bir şekilde dağıtılır, yapılandırılır, güncellenir ve korunur izinsiz araçlar.

Kapsayıcılaştırma ile veriler, her cihazdaki uygulamalar ve kullanıcılar tarafından erişilmeden önce her zaman doğrulanır ve bu verilerle neler yapılabileceği sınırlandırılır. Sıfır güven metodolojisine uygun olarak, MobileIron ayrıca tek oturum açma (TOA) yeteneği ve üçüncü taraf hizmetleriyle entegrasyon sunar. Parola gereksinimini ortadan kaldırır, bunun yerine erişimi sınırlamak için cihaz kimliklerini seçer. Ayrıca, yetkisiz erişimi önlemek için çok faktörlü kimlik doğrulama ilkeleriyle daha da güçlendirilebilir.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*