Koronavirüs nedeniyle VPN ve masaüstü kullanımı ve çalışan saatleri yükseliyor

Gartner'a göre, COVID-19 nedeniyle daha fazla çalışan evden çalışırken, bazı İK liderleri yeterli teknoloji altyapısının eksikliğine dikkat çekiyor.

İnsanlar bir önceki döneme göre günde en az iki saat daha fazla çalışıyor. COVID-19 salgını, NordVPN Takımlarından alınan yeni verilere göre. ABD, iş VPN'lerine günde üç saat daha fazla harcama yapıyor – bu rakam dünya çapında en yüksek sıçramaya işaret ediyor. NordVPN Takımları, dünyanın dört bir yanındaki insanların küresel koronavirüs pandemisinin ardından 11 Mart'tan bu yana uzaktan çalışmaya başladıkları için "masaüstü kullanımında büyük bir artış" yaşandığını söyledi. Masaüstü kullanımı geçen hafta% 91 arttı.

Aynı zamanda, yeni Gartner web semineri ek anketi Asya / Pasifik bölgesindeki İK liderlerinin% 91'inin salgından bu yana ev düzenlemelerinden iş yaptıklarını belirttiğini belirttiler, ancak en büyük zorluk teknoloji altyapısı eksikliğinden ve yeni çalışma yöntemleriyle konfor eksikliğinden kaynaklanıyor, "dedi Saikat Chatterjee , kıdemli yönetmen, danışma, Gartner.

NordVPN, ticari VPN kullanımının Kanada, Avusturya ve Hollanda'da% 200'ün üzerinde büyüdüğünü söyledi. Şirket, ilginç bir şekilde, İtalyanlar ev ağlarında kullanımda yaygın olarak bildirilen bir artışla çakışan% 10'luk mütevazı bir büyüme gösterdi, bunların çoğu uzaktan çalışma için gerekli korumadan yoksun olabilir.

GÖRMEK:
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları
(TechRepublic Premium)

NordVPN Takımları, İngiltere'deki satışlarının% 400 oranında büyüdüğünü belirterek İngiltere'nin en fazla hazırlanıyor gibi görünüyor. NordVPN, "Bu artan bir trendin altını çiziyor: Şirketler uzaktan gitmek için güçlü, bulut tabanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor."

Çalışmasına göre, etkilenen ülkeler karantina NordVPN Takımlarına göre iş VPN'lerini her zamankinden daha fazla kullanıyor. Avusturya en yüksek büyümeyi% 161 ile gördü. Anakartta masaüstü kullanımındaki artış doğrudan dünyadaki kitlesel uzaktan çalışma dalgasına bağlanabilir.

NordVPN'e göre, ABD'li işçiler ortalama iş günlerini neredeyse% 40 artırarak üç saat daha ekledi. Şirket, İngiltere, Fransa, Kanada ve İspanya'nın iki saatlik bir artış kaydettiğini söyledi.

Bulgulara ek olarak, veriler çalışanların daha erken çalışmaya başladıklarını ancak aynı zamanda bittiklerini ortaya koydu. Şirket sabah gidip gelmemesinin nedeni olabileceğini söyledi.

Gartner anketi, İK liderlerinin% 54'ünün "uzaktan çalışma için zayıf teknoloji ve / veya altyapının kuruluşlarında etkin uzaktan çalışmanın önündeki en büyük engel olduğunu" belirtti.

Gartner, bulut tabanlı verimlilik araçları ve çalışanlara yönelik diğer teknolojiler giderek daha fazla kullanılmaya devam ederken, "bu ani büyük ölçekli uzaktan çalışma deneyi kesinlikle öğrenilen ek dersleri ve iyileştirme fırsatlarını yansıtacaktır" dedi.

Teknolojiniz veya altyapınız yetersiz olsa bile, Gartner şirketlere daha iyi ve daha tutarlı bir kullanım sağlamak için çalışanlara e-posta, anlık mesajlaşma ve dahili sosyal medya platformlarından nasıl etkin bir şekilde yararlanılacağı konusunda rehberlik etmelerini önerir.

Gartner başkan yardımcısı Aaron McEwan, "Koronavirüs durumundan öğrenilen ilk ders, alternatif çalışma türlerini destekleyebilecek bir teknoloji altyapısının geliştirilmesini hızlandırmaktır." Dedi.

"İK liderleri, teknoloji yatırımı için bir iş vakası ve etkin uzaktan / esnek çalışma için daha ilerici politikalar oluşturmak için çalışanların performansı ve üretkenliği üzerindeki etkisini ölçmek için bu fırsattan yararlanabilirler."

Şimdi uzaktan çalışma deneyimini geliştirmek için ideal bir zaman, Gartner, 2030 yılına kadar, Z kuşağının iş gücüne tam olarak girmesi nedeniyle uzaktan çalışma talebinin% 30 artacağını belirtti.

Ayrıca bakınız

Uzak işçi, telekomünikasyon, ev ofis

kimberrywood, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*