Koronavirüs pandemisi sırasında 40 endüstri arasındaki iş açıklıkları% 1,5 azaldı

COVID-19'un ardından, teknolojideki iş açılışları yukarı ve aşağı, internet ve teknoloji işleri kategorisi% 41 artarak Glassdoor'u buldu.

Akıllı şehirler, IoT ve AI'yi desteklemek için güçlü bir siber iş gücüne ihtiyaç duyuyor
Akıllı şehirler yüksek eğitimli teknoloji çalışanlarına ihtiyaç duyuyor ve 2024'e kadar ABD'de 1,8 milyon açık teknoloji işi olacak.
http://www.techrepublic.com/

Koronavirüsün birçok “yerinde barınma” olduğu ve yeni-her yerde “sosyal mesafe” ifadesini uyguladığı için, US tech iş ilanları etkilenecektir. Teknolojideki pozisyonlar (genel olarak), Glassdoor'un Salı günü yayınlanan aylık iş piyasası raporunun özel bir sayısında profillenen iş açılışlarında% 1,5 düşüşle 40 sektör arasında yer alıyor.

Rapor, teknoloji endüstrisinin hem aşağı hem de yukarı yönlü olduğunu gösterdi. Ayrıca şunu da kaydetti: 2020 başlarında artan iş açılışları diyerek şöyle devam etti: "işgücü piyasasına salgının yol açtığı bir yavaşlamaya karşı biraz tampon veriyor. Ne yazık ki, iş açılışlarında sürekli bir yavaşlama işgücü piyasası ve daha geniş ekonomi için uzun vadeli bir risk oluşturacaktır."

Glassdoor, "İş açılışlarının borsadaki aşırı oynaklık nedeniyle haftada sadece% 1,5 azalması, tüketicilerin davranışlarını hızla kaydırması ve devlet kurumları tarafından giderek daha agresif eylemler göstermesi olağandışı görünebilir." Dedi. "Ancak bağlam için, şu anda haftada% 1.5'lik bir düşüş şu anda 89.000 daha az iş açılışına eşdeğer, sadece bir hafta için önemli bir düşüş. Glassdoor verilerine göre, büyüklerin zaten haftaların en yavaş% 10'unda düşüş 2016 yılının başından bu yana iş fırsatları artıyor. "

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Yazılım şirketi Capterra'nın kıdemli içerik analisti Zach Capers, "Çin son zamanlarda yalnızca Ocak ve Şubat aylarından itibaren beş milyon iş kaybı olduğunu açıkladı. ABD'de birçok şirket yeni pozisyonlar için işe alımları dondurdu ve diğerleri ayakta kalmak için işleri kesti. iş piyasasında Büyük Durgunluk'taki 8.7 milyon işin önüne geçebilecek bir düşüşe bakıyoruz. "

Capers şunları ekledi: "Açıkça görülmemiş bir bölgede bulunuyoruz ve görünüm saat geçtikçe değişiyor. Ancak, kısa vadeli oynaklık orta ve uzun vadede karşılaştığımız şey hakkında daha fazla netliğe yol açtığından, finansal piyasalar istikrar kazanacak ve iş piyasası nihayetinde toparlanmalı. "

"Ana etkisi COVID-19 küçük işletmeler ve bağımsız çalışanlar için talep üzerine bir sigorta ortağı olan Thimble'ın kurucusu ve CEO'su Jay Bregman, "şu anda işler iptal edildiğinde veya ertelendiğinden" inanılmaz bir belirsizlikle karşı karşıya sağlık krizine. "

Bregman, müşterilerin "http://www.techrepublic.com/" beklentilerinin, işler normale dönmeden önce iki ila altı ay arasında değiştiğini ve bazılarının, tekrar açılan talebe tekrar erişildiğinde açılışlarda bir akın öngördüğünü ekledi. Ne olacağını söylemek zor – ancak KOBİ'lerin esnek olduğunu biliyoruz ve işler normalleştiğinde geri tepme bekliyorlar. "

Ekonomi sağlıklı olduğunda, iş açılışlarındaki haftalık düşüşleri normal olarak ertesi hafta bir geri çekilme takip eder, ancak pandemi insanları daha fazla tecrit etmeye zorladığı için bu olası görünmemektedir. Raporda, "benzer büyüklükte bir düşüş" önümüzdeki dört hafta boyunca dört yıl içinde en kötü düşüş yaşayan Amerikalılar için 356.000 daha az "açıklığa katılacak" dedi.

Her ay incelenen tüm endüstriler arasında mimarlık ve inşaat mühendisliği en zor% -33 oldu.

Teknoloji alanında bilgi teknolojisi% -20.5 oranında azaldı.

İş açılışlarının teknoloji ile ilgili endüstrilerin büyümesi ve gerilemesi, aydan aya:

  • Biyoteknoloji ve eczacılık ürünleri% -3.3
  • Bilgisayar yazılımı ve donanımı +% 8.3
  • Tüketici Elektroniği +% 2,4
  • Bilgi teknolojisi -% 27,3
  • İnternet ve teknoloji +% 41,1
  • Telekomünikasyon -6,5%

Bulut güvenlik şirketi Zscaler'ın küresel baş bilgi güvenliği görevlisi Stan Lowe, iş ilanlarında yavaşlama olmadığını, ancak "kesinlikle kritik roller olmadığı sürece" işe alımda bir yavaşlama beklediğini söyledi.

Lowe, "pandemiden en fazla etkilenen endüstrilerin maliyetleri düşürmek isteyeceğine ve bazen de personel kesintileri ya da öfke anlamına geleceğine" inanıyor. Yetkili, "diğer endüstriler için aday havuzunda bir artış öngörüyor ve dikey sektörler arasında bankacılık, sağlık ve teknoloji gibi ekonominin daha istikrarlı alanlarına doğru kaymalara neden olabilir."

Diğer uzmanların farklı tahminleri vardır. "Coronavirus salgını İK takımlarını katı evden çalışmak ve hasta zaman politikaları, ama aynı zamanda işe alımcıları ve işe alım ekiplerini de harekete geçirdi, "diyor Modern Hire baş ürün sorumlusu Peter Baskin.

"Google hareket ettiğini açıkladı tüm röportajlar Facebook, çoğu şahsen görüşmeyi iptal ederken ve Amazon yerinde iş görüşmelerini süresiz olarak beklemeye alırken "Hangouts'a hoş geldiniz." Baskin, video merkezli araçlar "uygun olsa da işe almak için tasarlanmadığını ekledi ve adaylar için seçim sürecinin kalitesini ve nihayetinde işe aldığınız adayların kalitesini etkileyebilecek kişisel bir deneyim sunmak. "

Ancak bir web formu platformu olan FormAssembly'daki yetenek ve kültür direktörü Joey Owens-Barham, işe alma ve işe alma zorluklarını bir salgın, ancak "Bir şirket yerinde bir röportaj yerine video görüşmesi yapmak istiyorsa, süreç devam edebilir ve insanlar hiçbir şeyden ödün vermeden sosyal mesafeyi koruyabilir."

Pazartesi günü ayrı bir raporda Glassdoor, halk sağlığı istihdamında çok yüksek bir artış olduğuna dair nicel kanıtlar gösterdi.

HRdownloads Inc.'in başkanı ve CEO'su Tony Boyle, "Devam eden işe alımlarımız kesinlikle yavaşlamadı ve bu zorlu zamanda açılışlar ve fırsatlar hala mevcut." uzak çalışanlar ışığında gereklidir COVID-19 salgınıve bunun yavaşladığını görmüyorum. Durum devam ederse, uzaktan işgücü talebi muhtemelen katlanarak artacaktır. "

Glassdoor'un özel raporu, verilerinin işgücü piyasasının yavaşladığını ancak yuvarlanmadığını düşündürdüğü sonucuna varıyor. "Ancak, salgın kötüleştikçe iş açılışlarındaki düşüşler devam ederse, işgücü piyasasında daha dramatik bir yavaşlama mümkündür."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/502cfbfa-2f71-4cab-8916-58f043b6c573/resize/770x/9d7679b0a5609d6d5d5a497d9dfec319/one-view .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" GÖRÜNTÜ: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">İş görüşmesi için bekleyen genç kadın vurguladı "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/502cfbfa-2f71-4cab-8916-58f043b6c573/resize/770x/9d7679b0a5609d6d5d5ec4919 /one-woman-job-interview.jpg

GÖRÜNTÜ: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*