Koronavirüs pandemisi sırasında açık kaynak nasıl yardımcı olabilir?

Yorum: COVID-19 nedeniyle işler olabileceği kadar kötü, açık kaynak en azından ekonomik bir gerileme ve olası durgunluk açısından hayatı biraz daha iyi hale getirebilir.

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/16/c6615dda-5fd7-46a4-b181-b80278e7deb3/resize/770x/bf0cc4188115e2d732216e0b58c3aa87/istock.60-35-7-9-35" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">İşletmelerde planlama, risk ve takım stratejisi, işadamı gambli

Resim: Getty Images / iStockphoto

Son birkaç hafta içinde birçok kötü haber oldu. İşlerin nasıl göründüğü koronavirüs salgını, önümüzdeki haftalarda ve muhtemelen aylarda daha da kötü haberler içindeyiz. İnsanların sağlığının risk altında olduğu bir dönemde para önemli değildir. Yine de, ekonomistler "R" kelimesini söylemeye başlıyortüketiciler ve işletmeler, yeni koronavirüs belirsizliğinin ortasında harcama yapmayı geciktirirken, bu da daha da fazla sıkıntı yaratacaktır.

Parlak noktalardan biri, daha fazla kurumun daha azıyla daha fazlasını yapmaya çalıştıkça daha fazla kuruluşun açık kaynağa yöneleceği, bu da 2007'den 2008'e kadar Büyük durgunlukAçık kaynakların benimsenmesi uzun süredir hızlanıyor, ancak açık kaynak satıcıları ve son durgunluk sırasında yaşanan topluluklar gibi, işler kötüleştikçe daha da iyi olma eğilimindedir.

Koronavirüs pandemisine 3 olası sonuç

Göre McKinsey & Co. analizi, en az üç olası sonuç vardır. coronavirüs pandemik. En iyi senaryoda, dünya Çin'e biraz benzer şekilde yanıt veriyor ve 2020 için GSYİH büyümesinin kabaca% 2.5'ten% 2.0'a düştüğünü görüyoruz. Bu senaryoda, ABD ekonomisi ilk çeyreğin sonuna kadar toparlanıyor. Mutlu günler.

Tabii ki, birkaç şirket güçlü devlet kontrolü ile Çin gibi çalışıyor, bu da McKinsey'in ikinci senaryosu gibi bir şeyi görme olasılığımız daha yüksek: Küresel bir yavaşlama. Şu anda içinde yaşadığımız dünya, hükümetler ve özel kuruluşların işçilerin evde kalmaları, kamu toplantılarının yasaklanması vb. İçin birleştiği bir dünya. % 1.5, McKinsey'e göre. Günler çok mutlu değil, ancak 2. çeyrek ortasına kadar hayat yine normalleşiyor.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Son senaryoda – pandemik ve durgunluk – koronavirüs mevsimsel değil, üçüncü çeyrekte problemleri iyi itiyor, bu da ekonomik iyileşmenin 4. çeyreğe kadar gerçekten başlamaması anlamına geliyor. Küresel GSYİH% 1,5 ile 0,5 arasındadır. Bu senaryoda uzaktan hiçbir şey mutlu değil.

Tüm bu senaryolar, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için mali zorlukları taşıyor ve zaten dayanacağımız fiziksel zorlukları birleştiriyor. Bu süre zarfında bireyler üzerindeki olumsuz etkileri en aza indirmek için şirketlerin nasıl daha verimli çalışacaklarını anlamaları gerekecektir. 2007/2008 resesyonunda olduğu gibi, açık kaynak her zamankinden daha cazip hale gelecektir.

Açık kaynağa açılma

Ciddi sağlık endişeleri eksi olarak, ekonomik serpinti, küresel olarak deneyimlemek üzere olduğumuz şeye benzeyebilir. Ancak bu durgunluk boyunca yaşayanlarla konuşun ve açık kaynak şirketlerinde çalışanlar için farklı bir anlatı ortaya çıkıyor. Başkalarının yaşadığı ekonomik zorlukları kaçak bir şekilde en aza indirmek istemeden, herkese fayda sağlamak için açık kaynağa girmeye değer.

Nick White'a göre (daha sonra SpringSource'ta), "Açık kaynak şirketleri üzerindeki etkisi 90 gün sürdü ve daha sonra işe geri döndük ve aslında diğer şirketleri satın aldık." Bu, Alfresco için çalıştığım kendi deneyimimle uyuşuyor. Durgunluğu kârlı geçirdik, gelirler her yıl güçlü bir şekilde arttı. 2008 yılında CNET (Durgunlukta açık kaynaklı yenilik), "Açık kaynak toplulukları besler, bu da yazılıma değer katar, bu yeniliği bir grup çabası haline getirir (ve dolayısıyla daha az maliyetli bir çaba)."

GÖRMEK: Coronavirüs ve işletme üzerindeki etkisi (TechRepublic Premium)

Bugün, açık kaynak kodlu olarak satın almak, şirketlerin suları test ettikleri zamandan daha az risk gerektiriyor. Bugün veri altyapısı gibi şeyler için açık kaynak zaten güvenli ve yenilikçi bir seçim olarak kabul edilmektedir. Buna ek olarak, gittikçe artan bir şekilde açık kaynaklı yazılımları hizmet olarak sundukları için başarılı olan ve şirketler sıkılaştırılmış bütçelerden en iyi şekilde yararlanmaya çalıştıklarında daha da iyi yapmaları gereken bir dizi açık kaynak şirketi vardır:

MariaDB'den DataStax'a, Percona'ya ve ötesine, olağanüstü sonuçlar yaşayan başka şirketler de var. Bu şirketlerin bir kısmındaki kaynaklarla konuşurken, yavaşlama yukarıda belirtildiği gibi onlara bir yumru veriyor gibi görünüyor.

GÖRMEK: Geliştirici tükenmişliğini önlemenin 10 yolu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Bu örnekleri belirtiyorum çünkü kamuya açık verilerdir, ancak elbette kuruluşların bu zor zamanda açık kaynaklardan elde edeceği faydaların çoğu, açık kaynak yazılımların ücretsiz olarak benimsenmesinden kaynaklanacaktır. Olay güdümlü uygulamalar için Apache Flink kullanacaklar; Edge vekili olarak elçi; ve dahası. Para kazanmak için zaman ticareti yapmaya daha istekli olacaklardır (ticari olarak desteklenen açık kaynak ile zaman kazanmak için para ticareti yapmak yerine). Bu şirketler ve onlar için çalışan insanlar için iyi bir şey olacak.

İşleri kolaylaştıracak değil. Önümüzdeki birkaç ay zor olacak ve özellikle Flink, Envoy, Elasticsearch, vb.Gibi açık kaynaklı yazılımlar hakkında hiçbir şey bilmeyenler için.Ama bir şekilde, eğer akıllı bir mühendis, açık kaynak kullanarak daha azıyla daha fazlasını yapmak için, kime teşekkür edeceklerini bilmeseler bile faydalanacaklar.

Açıklama: AWS için çalışıyorum, ancak burada hiçbir şey oradaki çalışmamla ilgili değil.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*