Koronavirüs pandemisi sırasında iş sürekliliği planları ve teknoloji eksik

COVID-19 acil durum hazırlığı konusunda yakın zamanda yapılan bir araştırma, birçok şirketin uzaktan çalışanlar için gerekli teknolojiye sahip olmadığını ortaya koyuyor.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Geniş kapsamlı yeni bir çalışma İş devamlılığı (BC) 'nin etkileri COVID-19 salgını 500'den fazla ABD şirketi ankete katılanların sadece% 37'sinin acil bir durumda çalışanların kritik iş operasyonlarını evden yürütmeleri için doğru teknolojiye sahip olduklarını söyledi. Bir diğer% 19'u, işçilerinin hiçbirinin işletmeye ait ve dağıtılan teknoloji ekipmanı eksikliği nedeniyle işlerini evden yapamayacağını,% 41'i ise sadece bazı çalışanların kendi ekipmanlarıyla evden çalışamayacağını belirtti.

SaaS tabanlı bir hesap borçlu yazılım satıcısı olan AvidXchange tarafından yapılan anket, Mart 2020'nin ikinci haftasında da, ankete katılan işletmelerin sadece% 62'sinin iş sürekliliği planlarına sahip olduğunu buldu. Katılımcıların yüzde kırk sekizi BC planlarının sadece iki ila üç hafta boyunca acil durum operasyonlarını kapsadığını,% 22'sinin iki aydan uzun bir süredir beklenmedik durumları kapsayan planlara sahip olduğunu ve% 5'i planlarının sadece bir günlük operasyonları kapsadığını söyledi. Yüzde onbeşi emin değildi ve% 10'unda BC planı yok.

Rapor, İş Sürekliliği Planlarında Kritik Boşluklar: Münhasır Anket Sonuçları (PDF), AvidXchange'in acil durumlarda ana finansal operasyonlarını çalışır durumda tutmaya ne kadar hazır olduklarını öğrenmek için çeşitli sektör ve büyüklükteki ABD şirketlerindeki üst düzey finans yöneticilerini ve C düzeyi yöneticilerini araştırdı. Çalışma, birçok şirketin uzun süre veya birden fazla yerde işlerini aksatabilecek felaketlere veya acil durumlara uygun şekilde hazırlanmadığını ortaya koydu.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

AvidXchange CIO'su Angelic Gibson, TechRepublic'e "Şaşırtıcı bulmuyoruz" dedi. "Biz hala el ile süreçleri kaldırmak için çalışıyoruz bir dünyada," Bu faturalarını ödemek için hala kağıt çekler kullanan işletmelerin yaklaşık% 80 gerçeği ile karmaşık olduğunu söyledi. Bu gerçek bir sorun ve acil durumlarda iş sürekliliği için bir risk.

Gibson, "Kağıtla yapılan manuel işlemler (çekler ve faturalar) genellikle bir binadan geçiyor ve bir eve felaketle götürmek gerçekten zor." Dedi. "Birçok insan buna hazır değil."

Borç hesapları ve alacak hesapları gibi prosedürler için iş sürekliliği planlarının yürürlüğe girdiği yer burası. İşletmeler için bu, afetler başladığında şirketlerin nakit sıkıntısı çekerek, koronavirüs salgını.

"Bir hafta içinde nakit akışınız tükenirse, işinizi felç edecek" dedi Gibson. Bu tür zorlukların önlenmesine yardımcı olmak için, şirketler, hesaplarını ödenecekleri, alacakları ve ilgili kritik iş süreçlerini, çalışanların ihtiyaç duydukları işleri internet bağlantısıyla herhangi bir yerden gerçekleştirmeye devam edebilecekleri çevrimiçi portallara taşıyarak acil durum grevinden önce harekete geçebileceğini ekledi.

GÖRMEK: Bir iş sürekliliği planı nasıl oluşturulur: dikkate alınması gereken 5 faktör (TechRepublic)

SaaS tabanlı finansal işlemler bile, bazı satıcılar faturalarını kağıt çekleri kullanarak ödemeye devam ederse ve elektronik ödeme yaklaşımına katılmazlarsa, işletmeler için gelen nakit akışını ezebilir. Bu bir insan ve prosedür zorluğu, hala üstesinden gelinmesi gereken bir teknoloji zorluğu değil.

İşletmeler tipik olarak yalnızca SaaS tabanlı faturalandırma sistemleri gibi temel olmayan projeleri üstlenemediklerinden, süreçleri kapsamlı iş sürekliliği planlarına entegre edebilmeleri için bu tür esneklik hizmetleri sağlayan yerleşik satıcılarla ortaklık kurmayı düşünmelidirler.

AvidXchange çalışması, katılımcıların% 62'sinin BC planlarıyla hazırlandığını söylerken,% 19'unun bazı planlarının mevcut olduğunu ve% 4'ünün planlarının olup olmadığını bilmediğini buldu. Katılımcıların yaklaşık% 14'ü takip etme planları olmadığını söyledi.

Anket ayrıca, katılımcıların sadece% 45'inin tüm şirketlerinin coğrafi konumlarını kapsayan planlara sahip olduğunu bildirirken,% 21'inin yalnızca bazı yerleri kapsayan planlarının olduğunu belirtti. Bir diğer% 18'lik kesim sadece bir yeri kapsayan planlarının olduğunu ve% 7'sinin bilmediklerini söyledi.

Bugünün COVID-19 ulusal ve küresel krizindeki birçok şirket için bu hazırlıksızlık, işletmeler, çalışanlar ve ekonomi üzerinde birçok strese neden olmaktadır.

"İçinde bulunduğumuz gün ve yaş göz önüne alındığında bu şaşırtıcı." Dedi Gibson. Birçok çalışanın kendi kişisel akıllı telefonları ve bilgisayarları olmasına rağmen, bu cihazların tek başına kullanılmasına güvenmek işletmeler için ölçeklenebilir bir strateji değildir, çünkü iş ekiplerinin yakın iletişimde kalmasına izin veren önemli profesyonel işbirliği araçları içermediklerini söyledi. "Yalnızca birebir iletişimi değil, aynı anda birden fazla kişiyi bir araya getirebilecek işbirliği araçlarına ihtiyacınız var," dedi.

Karmaşık olan hususlar, evdeki tüm çalışanların internet erişimine sahip olmamasıdır ve bu da evden çalışmayı imkansız hale getirir. "Bugün herkesin evde internet erişimi olduğunu varsayıyoruz," dedi Gibson. "Durum böyle değil."

Gibson, işletmeler, operasyonlarındaki en büyük riskleri belirleyerek ve hedefleyerek bu alanlardaki aksaklıkları azaltmak veya en aza indirmek için iş süreklilik planlarını yapmaya veya geliştirmeye başlayabilir.

Peki yöneticiler ve yöneticiler bunalmış hissetmeden bunu nasıl yapabilirler?

"Lider olarak, bir korku bölgesinden hareket etmek bizim işimiz değil," dedi Gibson. "Bir plan yapın ve her seferinde bir adım yapın. Bu tür bir senaryo için tamamen pişmiş bir planınız olamaz. Bu nedenle, çevik ve çevik olmanın ne olduğunu aramak gerekiyor. tüm cevaplara sahip olmak. "

Ayrıca bakınız

"Veri-orijinal =" rapor hazırlama kağıt tutan kağıtları yazarak ciddi odaklı iş kadını https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/11/07/cf77a25a-6fa1-4097-a9c0-51849b88b02c/resize/ 770x / 8452c7b6ee216bee39df474193e3427b / istock-1129638600.jpg

fizkes, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*