Koronavirüs pandemisi sırasında işletmeler telekomünikasyon kullanıcıları için bağlantıyı nasıl destekleyebilir?

COVID-19 salgını nedeniyle daha fazla çalışan evden çalıştıkça, kuruluşların çalışanlarının uzaktan çalışmayı desteklemek için doğru araçlara sahip olduklarından emin olmaları gerekmektedir.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Etkisi coronavirüs apaçık ortada Dünya çapında, özellikle uzaktaki kullanıcılar. Sektörlerdeki çalışanların yarısından fazlası (% 52) işyerlerinde ya kısıtlı seyahat ya da uzaktan çalışmalarını istedi COVID-19 endişeleri nedeniyle bir Fishbowl raporu bulundu.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Serbest geliştiricileri temsil eden bir ajans olan 10x'in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Rishon Blumberg, "Bu pandemi modern zamanlarda gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor" dedi. "Yaşamımızın neredeyse tüm alanlarında büyük bir bozulmaya neden oluyor. Çoğu insan evden uzun süre çalışıyor (ve belki de aylara kadar uzatılabilir)."

Uzaktan çalışması istenen birçok profesyonel, buna alışkın değil. Çalışanlar uzaktan nasıl çalışacaklarını öğreniyorlar ve yöneticiler uzaktan nasıl yönetileceğini öğreniyorlar. Ancak herkesin uzaktan başarılı bir şekilde çalışabilmesi için, doğru araçlar ve bağlantı.

Başarı için kurulum

Privacy Australia ve IT güvenlik danışmanı Will Ellis, kuruluşların yapması gereken ilk şey, çalışanlarına ek bant genişliği sağlamaları gerekip gerekmediğini belirlemektir.

"Gerekli olan uygulamalara ve bunların nasıl kullanılacağına bakın, ”dedi Ellis. Uygulamalar bulutta zaten barındırılıyorsa, ek bant genişliği almadan uzaklaşabilirsiniz. Öte yandan, sık kullanılan uygulamalar çok fazla kaynak kullanıyorsa (CAD yazılımı veya dosya paylaşım sistemleri gibi), ek bant genişliğine ihtiyacınız olabilir. "

Neyse ki, gibi basit uygulamalar Gevşek veya video konferans uygulamaları SiteLock'ta ürün ve kanal uzmanı Monique Becenti, genellikle çok fazla bant genişliği almaz, bu da çalışanlarınızın ek bant genişliği olmadan ihtiyaçlara erişebileceği anlamına gelir.

Sanal özel ağ (VPN), kullanıcılarının çevrimiçi güvenliğini sağlamak isteyen kuruluşlar için harika bir araçtır.

Becenti, "Organizasyonlar, çalışanlarının uzaktan çalışmasına ihtiyaç duyulması gerektiğinden, bu süre zarfında siber güvenlik en iyi uygulamalarını akılda tutmaya devam etmek önemlidir." Dedi. "Kuruluşlara, tüm çalışanların bir sanal özel ağ (VPN) şirket tarafından verilen dizüstü bilgisayarlarda iletişimin güvenli kalmasını sağlamak için. "

GÖRMEK: Atlas, koronavirüs salgını sırasında İtalya, ABD ve diğer ülkelerde VPN kullanımında artış görüyor (TechRepublic)

Ellis, kuruluşların lisanslarını incelemelerini ve VPN'i kullanmayı kabul ettikleri kullanıcı sayısını onaylamasını önerdi.

Ellis, "Bu lisansı tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Geçerli sınırlarınızla yenilerinin sınırlarına göre kullanılan güvenlik duvarları ile ilgili özellikleri de kontrol etmeniz gerekebilir." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bu prosedürleri yerine getirdikten sonra, güvenli ve verimli bir uzak işyerine geçişin çok daha kolay olacağını göreceksiniz."

Bitdefender'ın küresel siber güvenlik araştırmacısı Liviu Arsene, çok fazla VPN bağlantısına sahip olmanın bazen bant genişliği tıkanıklığına neden olabileceği konusunda uyardı. Veya, VPN çok sayıda kullanıcıyı işleyebiliyorsa, Arsene yedeklemeleri önlemek için güncellemeleri kademeli sunumlar olarak dağıtmayı önerdi.

Tüm uzaktan işgücü işbirliği araçlarına yatırım yapmalıdır, çünkü iletişim uzaktan çalışma ile daha da zorunlu hale gelir.

Blumberg, "(Uzaktan çalışma) sadece gerçekten etkili uzaktan çalışmanın gerçekleşmesine izin veren çok sayıda şaşırtıcı yeni teknoloji olduğu için (Trello, Slack, Asana, Google Hangouts, Skype, vb.)" Dedi. "Bu aynı araçlar herhangi bir şirketin uzak bir yapıya geçişine yardımcı olabilir."

Gerçekten mühendislik kıdemli başkan yardımcısı ve iç platformların genel müdürü Doug Gray, uzaktan çalışma için bulut tabanlı işbirliği hizmetlerinin değerini vurguladı.

Gray, "Bulut tabanlı işbirliği hizmetleri, çalışanların bir şirketin uygulamalarına, özel veritabanlarına, iletişimlerine ve hatta e-posta sistemlerine erişmeleri için daha fazla esneklik sunuyor, çünkü fiziksel şirket içi altyapıya güvenmeleri gerekmiyor." Dedi.

Bulut tabanlı işbirliği araçları içinde video iletişimi ve asenkron sohbetin en yararlı olanlardan bazıları olduğunu söyledi.

GÖRMEK: Teknoloji uzmanlarının sağlık hizmeti sağlayıcılarının koronavirüs ile baş etmelerine yardımcı olmanın 8 yolu (TechRepublic)

"Birçok video konferans aracı takvim sistemlerine entegre edilebilir, böylece takvim davetlerine görüntülü sohbet bağlantıları eklemeyi kolaylaştırır, böylece katılımcılar video toplantısını açan bağlantıyı hızlı bir şekilde bulur ve toplantılara katılmayı basit ve verimli hale getirir." Dedi Gray.

"Asenkron sohbet çözümleri, başlangıçta orijinal tartışmanın bir parçası olmayan birinin daha önce belirli bir konuyla ilgili neyin iletildiğini öğrenmesi gerektiğinde, konuşmaların belgelenebileceği sohbet odaları oluşturmasına izin verirken," dedi.

Bu araçlarla, COVID-19 korkutması sırasında uzaktan çalışmanın stresi umarım biraz hafifletilebilir.

Daha fazla bilgi için göz atın Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2017/06/29/ce65cb62-52ae-40d2-b276-abd75c676f43/resize/770x/142a2ccc6d60a6442b35e23abe850b20/istock-511109084. hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">istock-511109084.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2017/06/29/ce65cb62-52ae-40d2-b276-abd75c676f43/resize/770x/142a2ccc6d60a6442b35e235050 -511109084.jpg

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*