Koronavirüs pandemisi sırasında KOBİ'ler iş sürekliliği zorluklarının üstesinden nasıl gelebilir

COVID-19, KOBİ'leri uzaktan çalışma yeteneklerini ve güvenliklerini değerlendirmeye zorlamaktadır. KOBİ'ler için bu ipuçları ve araçlar, uzak ofise sorunsuz bir geçiş yapılmasına yardımcı olacaktır.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/


coronavirüs
pandemik, sektörden bağımsız olarak küçük ve orta ölçekli işletmeleri derinlemesine etkiliyor. SMB Group'un kurucu ortağı ve ortağı Laurie McCabe, "Açık kalanlar bile yeterli iş almıyor çünkü müşteriler dışarı çıkmak istemiyor," dedi. Yetkili, açık kalan ve sağlık, bakkaliye ve temizlik hizmetleri gibi temel hizmetler sunan KOBİ'lerin başka bir zorlukla karşı karşıya olduğunu – işçileri elde tutma ve muhtemelen işgücünü genişletme ve onları sağlıklı tutmalarını söyledi.

McCabe, "Bence hükümet gibi KOBİ'lerin çoğu artık ekonominin daha da kötüleşeceğine inanıyor." Dedi. İşler zaten çoğu için durma noktasına geldiğinde, birçoğu çalışanlarını bırakmak ve harcamaları azaltmak zorunda kalıyor.

"Özetle," dedi, "bu yıkıcı."

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Çalışanları bağlı tutan teknolojiler

Çoğu şirket zaten etkinlikleri, toplantıları ve zorunlu olmayan seyahatleri iptal etmiş ve evden çalışabilecek çalışanları coronavirüsDedi McCabe. Web ve video konferans, bulut tabanlı dosya paylaşımı ve ağ çözümleri, uzak çalışanları verimli tutmak için can damarı haline geldi.

"Microsoft, Ücretsiz Konferans Görüşmesi, Google, Slack, Zoho, Zoom, Cisco ve LogMeIn dahil olmak üzere birçok şirket, kriz sırasında uzak çalışanlara ücretsiz olarak yardımcı olmak için video konferans çözümlerini ve diğer araçlarını sunuyor." Dedi. "Cisco ve McAfee gibi satıcılar da güvenlik ürünlerinin bir kısmını ücretsiz olarak sunuyor."

Bazı çalışanlar için geçiş kolay olacak. VoIP sağlayıcısı 4Voice CEO'su ve kurucu ortağı Amruth Laxman, "Diğerleri, özellikle eski sistemlere ve tarihli süreçlere güvenenler için, şirket çapında tele-çalışmaya geçiş birkaç adımla gerçekleşecek," dedi.

"Bu zorluğun üstesinden gelmek, KOBİ'lerin çoğunun tam zamanlı BT personelini elinde tutma gereği veya aracı olmaması gerçeğidir" dedi. "İş sürekliliğini sağlamak için KOBİ'lerin bu karmaşık süreçte gezinmelerine yardımcı olabilecek ortaklarla birlikte çalışması gerekir."

Örneğin, beyaz eldiven hizmeti sunan tam hizmetli bir VoIP iş ortağıyla çalışmak, işletme sahiplerinin ve iş dünyası liderlerinin, VoIP uygulamalarında sorun gidermek veya aksama sürelerini yaşamak yerine verimliliği ve üretkenliği artırmaya daha fazla odaklanabileceği anlamına geliyor.

KOBİ'lerin BT personeli olsa bile, teknik uzmanlığa sahip olmanın aksine yalnızca veriye dayalı olabileceğini söyledi. Laxman, "Güvenlik açısından bakıldığında, güvenli olmayan Wi-Fi ağları, güvenli olmayan ev bilgisayarları ve kimlik avı, kurumsal verileri işçiler uzaktayken saldırı veya ihlal riski altına sokuyor." Dedi.

Riskleri azaltmak için, işverenlerin yeni yazılım ve veri koruma ile ilgili en iyi uygulamalar için yazılı yönergeler oluşturması tavsiye edildi. Örneğin, çalışanlar Wi-Fi bağlantılarının güvenli olduğundan emin olabilir, ancak bazı eski kurulumlar anti-virüs yazılımının yerinde olduğundan ve şifreleme araçlarının kurulu olduğundan emin olmak için kritik olmayabilir.

GÖRMEK:
Her iyi uzaktan çalışma politikasında bulunan 10 kural
(TechRepublic)

Ayrıca, özellikle şu anda korku zaten arttığında ve insanlar dikkati dağıldığında, işletmelerin, giriş bilgilerini veya açık dosyaları yenilemelerini isteyen bilinmeyen hesaplardan şüpheli e-postalara karşı dikkatli olmalarını hatırlatmaları gerekir.

Uzak çalışanların verimli çalışması nasıl sağlanır

İşletmelerin verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için uzak işçileri barındırmak için daha acil bir ihtiyaç olmamıştır.

"Uzak bir işgücünü verimli bir şekilde yönetmek için işletmeler VoIP teknolojisini kullanarak birden fazla zaman dilimindeki çalışanları entegre etmenin zorluklarını hafifletmek ve çağrıları çeşitli konumlara yönlendirmek ve hatta anahtarın müşteri tarafından fark edilmemesi için sorunsuz bir şekilde ayrı bir yanıtlama hizmetine yönlendirebilirler." Dedi Laxman. "VoIP çözümleri ayrıca, ticari işlemlerin doğru bir şekilde personel almasını ve çalışanların çağrı ve performans analizleriyle hedeflere ulaşmasını sağlamak için ilgili metrikleri toplayıp kolayca raporlayabilir."

İzlemeye başlamak için harika bir metrik, çağrı hacminin cevaplama oranına oranıdır.

4Voice gibi bazı VoIP sağlayıcıları, çalışanları ve müşterileriyle doğrudan bilgisayarlarından sohbet etme, arama ve görüntülü arayüz olanağı sağlayan bir telefon uygulaması da sunar. “Bu, zorlu zamanlarda bile hızlı iletişim sağlar” dedi.

Tam hizmetli VoIP teknolojisi, büyük uzaktan erişime uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır; bu nedenle, ağ etkisi minimum oldu, diye ekledi Laxman.

McCabe uzaktan çalışan insanlara "korkunç video konferansına" alışmalarını tavsiye ediyor. İnsanlar giderek kameranızı paylaşmanızı bekleyeceklerini söyledi. "Öyleyse bütün gün pijama giyemeyeceğinize hazırlanın ve yüzünüzü gösterme konusunda kendinizi iyi hissettiğinizden emin olun."

Önceden ekranda nasıl görüneceğinizi kontrol etmenizi ve bilgisayarınızı kameraya bakmayacağınız şekilde konumlandırmanızı önerir. "Yüzünüzdeki ışıkla güzel, güneşli veya iyi aydınlatılmış bir yere oturun, üzerine gölge düşürmeyin."

McCabe ayrıca çevrimiçi "harika bir sanal toplantıyı nasıl yürüteceğinizi" aramanızı önerir ve işlemde fazlasıyla yeterli yayın bulabilirsiniz. Bunun sadece sizin için bir ayarlama olmadığını, iş arkadaşlarınızın, patronlarınızın ve birlikte yaşadığınız diğer kişilerin de olduğunu unutmayın.

Laxman, bugün bu süreçler üzerinde çalışmanın, trendin yalnızca önümüzdeki yıllarda büyümeye devam ettiği için organizasyonları ve çalışanları verimli uzaktan çalışmaya daha iyi hazırlamaya yardımcı olacağını söyledi.

McCabe, “Kim bilir? Bu dev, plansız evden çalışma deneyi, koronavirüs krizi bittikten çok sonra bunun normal hale gelmesinin yolunu açabilir” dedi.

Ayrıca bakınız

smb.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/02/26/518f0a1e-5c44-44e2-9dd5-728291b0cdbc/resize/770x/08db282b296d60c363f1df58a6764jjbs

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*