Koronavirüs salgını sırasında cep telefonunuzu temiz tutma

Telefonunuz mikropları siz ve diğer insanlar arasında yayabilir. Temiz ve dezenfekte etmenin bazı yolları.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Cep telefonunuzu temiz tutmak normal şartlar altında iyi bir fikirdir. Ancak COVID-19 olarak da bilinen koronavirüs tehdidi ile kendinizi ve diğer insanları potansiyel olarak enfekte olmaktan korumak için iyi bir temizlik şarttır. Telefonunuzu olabildiğince temiz ve mikropsuz tutmak için bazı dos ve dont'lara bakalım.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Kötü haber ve iyi haber

Koronavirüs ve benzeri virüsler, metal, cam ve plastik gibi yüzeylerde dokuz güne kadar sürebilir. Almanya'daki araştırmacılar tarafından yapılan son çalışma tarafından bildirildiği gibi Erkek Sağlığı. Ancak virüs, belirli yüzey dezenfektan ürünlerinin kullanılmasıyla bir dakika içinde etkisiz hale getirilebilir.

İPhone'u Temizleme

Geçmişte Apple, ekran ve kaplamaya zarar vermekten korktuğu için kullanıcıların iPhone'u alkol veya dezenfektan mendillerle temizlemelerini önermişti. Ancak koronavirüs salgını ile Apple, kurallarını daha fazla rahatlıkla güncelledi. Destek sayfasının en son sürümünde "Apple ürünlerinizi temizleme, "şirket şu önerileri sunuyor:

Apple ürünümde dezenfektan kullanmak uygun mudur?
Kullanarak Yüzde 70 izopropil alkollü mendil veya Clorox Dezenfeksiyon Mendilleri, Apple ürününüzün ekran, klavye veya diğer dış yüzeyler gibi sert, gözeneksiz yüzeylerini yavaşça silebilirsiniz. Çamaşır suyu kullanmayın. Herhangi bir açıklıkta nem almaktan kaçının ve Apple ürününüzü herhangi bir temizlik maddesine daldırmayın. Kumaş veya deri yüzeylerde kullanmayın.

Bu yöntemi test etmek için Wall Street Journal'ın cesur muhabiri Joanna Stern yeni bir iPhone 8'in ekranını sildi Clorox Dezenfekte ile 1,095 kez bir mendil siliyor. Tüm silme işleminden sonra bile, ekranın kaplaması hala canlı ve iyiydi.

En son tavsiyelerin ötesinde, Apple aşağıdaki temizleme ipuçlarını da sağlar:

  • Sadece yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanın. Aşındırıcı bezlerden, havlulardan, kağıt havlulardan veya benzeri eşyalardan kaçının.
  • Hasara neden olabilecek aşırı silmekten kaçının.
  • Tüm harici güç kaynaklarını, aygıtları ve kabloları çıkarın.
  • Belirli ürünler için aksi belirtilmedikçe sıvıları üründen uzak tutun.
  • Açıklıklara nem girmeyin.
  • Aerosol spreyleri, ağartıcıları veya aşındırıcıları kullanmayın.
  • Temizleyicileri doğrudan ürün üzerine püskürtmeyin.

Apple'ın tavsiyesi iPhone'lara (ve iPad'lere) yönelik olsa da, diğer mobil cihaz türleri ve markaları için de aynı önlemleri alabilirsiniz. Örnek olarak Google, Pixel telefonunuzun arka ve yan taraflarını temizleme ve Pixel Case kumaşınızı temizleme.

Temizlik ve sanitasyon ürünleri

Birçok telefon temizleme ve sanitasyon ürünü ticari olarak temin edilebilir. Genellikle bunlar, telefonunuzu içine yerleştirdiğiniz kaplar veya cihazınızın üzerinden geçtiğiniz asalar şeklinde olur. Bu tür ürünler mendillerden daha yumuşak ve daha güvenli olabilir ve telefonunuzun her alanını daha iyi temizleyebilir. PhoneSoap 3 UV dezenfektanı, telefonunuzdaki bakterileri nötralize eden ve aynı zamanda şarj etmenizi sağlayan bir üründür.

"Hasta hissediyorsanız, ellerinizi yıkamak ve evde kalmak gibi standart enfeksiyon önleme tekniklerini uygulamaya ek olarak, gün boyunca aldığınız ve telefonunuza aktardığınız virüsleri ve mikropları öldürerek bulaşma zincirini kırmak önemlidir. , mikropları ve bakterileri aktarmak için mükemmel bir araç olduğu için, "dedi PhoneSoap'ın Kazanılmış Medya Yöneticisi Kelli Sprunt.

"% 70 izopropil alkol içeren dezenfekte edici bir mendil, başka hiçbir şey olmadığında iyi olsa da, tüm köşe ve vinçlere girmez ve sıvının hiçbirinin telefona sızmadığından emin olmalısınız," Sprunt katma. "Ayrıca, kullanıcı hatası herhangi bir gerçek dezenfektanın önüne geçebilir. Telefonunuza asla şişelenmiş ev dezenfekte edici sıvıları püskürtmek önemlidir, çünkü bunlar genellikle ekrana zarar verecek bileşenler içerir. Sonuç olarak, telefonunuza derin bir UV- C Light Clean, PhoneSoap ürünlerimizden birini kullanarak telefonunuza% 100 oranında bakteride% 99,99 azalma sağlar. "

Telefonunuzu nasıl kullanıyorsunuz

Telefonunuzu temizlemenin ötesinde, nasıl kullandığınızı düşünün. Tipik bir konuşma sırasında, telefonunuzu kulağınıza, mikropların yüz temasıyla potansiyel olarak yayılabileceği bir yere koyarsınız. Koronavirüs gibi bir salgın sırasında, telefonunuzu mümkün olduğunca hoparlörde veya kulaklıkla veya kulak içi kulaklıkla kullanmaya çalışın.

Telefonunuzu diğer insanlarla paylaşmak, bu günlerde daha riskli bir uygulamadır. Telefonunuzu başka biriyle paylaşmanız gerekiyorsa, konuşmadan konuşmacı veya kulaklık aracılığıyla konuşmasını isteyin.

Telefonunuzu halihazırda bir kutuya takmadıysanız, şimdi bunu yapmak için iyi bir zaman. Telefonunuzu korumak için kullanmanın ötesinde, gerektiğinde iyice yıkamak için kasayı kolayca çıkarabilirsiniz.

Son olarak, telefonunuzu nereye koyduğunuza, özellikle halka açık yerlere dikkat edin. Telefonunuzu indirmeniz veya kaldırmanız gerektiğinde, bir tezgahın veya herkese açık başka bir nesnenin üzerine koymak yerine kişiyi üzerinde tutun.

Akıllı telefonunuzu temiz tutma konusunda daha fazla öneri için CNET'in "Koronavirüsü telefonunuzdan uzak tutun: Cihazınızı etkili bir şekilde temizleme ve dezenfekte etme"ve ZDNet'in parçası"Kirli iPhone? İşte bir grip ve koronavirüs koruması: Cihazınızı şimdi temizleyin."

Ayrıca bakınız

Cep Telefonu Kullanarak Ev Ofisinde Çalışan Dizüstü Bilgisayarlı Olgun Kadın "data-original =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/17/7f912169-ae3c-4de0-94e0-deab7600e2ee/resize /770x/12e10a1682eb3e0e9921caa1ec16bb89/istock-1156463337.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*