Koronavirüs salgını sırasında telekomünikasyon çalışanlarıyla ev efsanelerinden çalışmaların kaldırılması

Tamamen uzak GitLab'ın yeni bir raporu, çalışanları ofisten telekomünikasyona geçirirken yapılan en yaygın hataları ortaya koyuyor.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Bu iletilebilir olup olmadığı
COVID-19 tehdidi
, maliyet verimliliği veya üst düzey yetenekleri rakiplerinden uzak tutma, uzak bir işgücüne (veya en azından kısmi) sahip olma çabası, artan bir gerçekliktir.

Tamamen uzak GitLab'ın ilk "Uzaktan Çalışma Raporu" ndaki en önemli paket, "bir kuruluşun yalnızca ofis içi / birlikte konumlandırılmış deneyimi uzaktan çoğaltmaya çalışmaması gerektiğidir". Uzak ve ofis içi çalışma arasındaki farklar yalnızca konum değildir.

Şirketlerin uzaktan çalışma yapma yaklaşımının farklı olduğunu bilmeleri gerekir. Takımlar,
uzaktan iletişimi etkinleştir
ve uzaktan çalışma sırasında geleneksel toplantıları ve resmi olmayan iletişimi yeniden düşünün.

"GitLab'ın açılış Uzaktan Çalışma Raporu, küresel kabulünde kritik bir süre boyunca mevcut uzaktan çalışma gerçekliğine ışık tutuyor," dedi Uzaktan kumandası GitLab başkanı Darren Murph. "Liderler ve ekip üyeleri uzağa gitmekle uğraşırken, bu rapor, bu çalışma biçimini benimseyenler için neyin önemli olduğu ve özerklik ve esneklik etrafında kültür oluşturmak için bir yol çizen bilgiler sunuyor.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

3.000 kişinin katıldığı anket, "Gerçek şu ki, neredeyse her şirket zaten uzak bir şirkettir. Birden fazla ofisiniz varsa, bir binanın birden fazla katında bir şirket işletin veya seyahat ediyorsanız, uzak bir şirketsiniz. "

Ev efsanelerinden iş çıkarma

"Uzaktan çalışma mitlerini reddetmeyi" hedefleyen raporda, araştırma ve tanıdık işveren soruları yer almaktadır: belirli çalışanların nasıl iş yaptıklarını ve fiziksel ofis olmadan (veya en azından personel, günlük olmasa bile, bazen toplanır).

Gerçek şu ki, iletişimde teknoloji geliştikçe ve işletmelerin dünya çapında nasıl işlediğinden uzak iş faydalarının artacağı,% 84'ün tüm görevleri uzaktan yerine getirebileceklerini söylediği raporda belirtildi.

GitLab'ın CEO'su ve kurucu ortağı Sid Sijbrandiji, bir basın bülteninde, "İş dünyası ve çalışanlara olağanüstü faydalar sağladığından, tamamen uzaktan çalışmanın işin geleceği olduğuna inanıyoruz. Şirketler için benzersiz operasyonel verimlilik, büyük maliyet var ofis alanından tasarruf ve daha geniş bir iş başvurusu havuzu: Çalışanlar için bu yapı en yoğun yaşam tarzlarına, aile dostu esnek programlara ve gelişmiş iş / yaşam uyumuna olanak tanıyor. daha müreffeh biri, fırsat eşit olarak dağıtıldı. "

Uzaktan çalışma cazibesi

Ankete katılanların yaklaşık% 90'ı uzak ekip iletişimi için mevcut araçlardan memnun ve liderliğin uzak çalışanlar için özerklik sağladığını düşünüyor.

 • % 86 uzaktan çalışmanın geleceğe inanıyor

 • % 84'ü,
  görevleri uzaktan
  şimdi

 • % 62 ortak konumdaki bir şirketi uzak bir rol için terk etmeyi düşünür (daha az endişe, daha iyi sağlık ve daha az ofis politikası belirtilmiştir)

Uzaktan çalışmanın çok büyük faydaları

Uzaktan çalışma alanı, daha iyi bir iş-yaşam dengesi duygusu geliştirerek oyun alanını düzleştirir ve herkesin işyerinde katkıda bulunmasına olanak tanır. Uzaktan çalışma, bir olaya (koronavirüs gibi) bir tepki olmamalı, "daha fazla verimlilik, daha coğrafi ve kültürel açıdan farklı ekipler" ve artan şeffaflık yaratan "kasıtlı bir yaklaşım" olmalıdır.

Ankete katılan dört kişiden birden fazlası, tamamen uzak bir kuruluşta çalışıyor (ofis yok, eşzamansız iş akışlarını kucaklayarak her çalışanın kendi saat diliminde çalışmasına izin veriyor) ve ankete katılanların% 43'ü bunun
uzaktan kumanda için çalışmak önemlidir
işgücü şirketi. Buna ek olarak, yaklaşık% 50'si uzaktan çalışmak için "şanslı" olduklarını ve% 66'sının zaten uzak çalışma topluluklarına bağlı olduğunu söylüyor.

Daha az toplantı: Ankete katılan uzak çalışanların% 50'si, varsayılan olarak paylaşılan dokümanları kullandıklarını ve "yalnızca son çare olarak" toplantılara güvendiklerini söyledi. Diğerleri soruyor "var mı
çalışmanın daha iyi yolu
ilk etapta toplantı yapmaktan daha mı? "

Farklı bir şekilde engellenen veya sağlık sorunları olanlar için:% 14 engelli veya kronik hastalığı olan uzak işçilerin% 83'ü uzaktan çalışmayı işgücüne katkıda bulunma yeteneklerinde anahtar bir faktör olarak belirtmiştir.

Aile: Katılımcıların% 55'inin 18 yaşın altındaki çocukları var ve% 34'ü aileye bakabilmenin uzaktan çalışmanın en büyük yararı olduğunu söyledi.

Uzak çalışanların hepsi göçebe göçebe değildir

 • % 52 uzak çalışan olarak daha az seyahat etti

 • % 52 uzaktan çalışarak daha üretken olduklarını söyledi

 • % 48 uzaktan çalışırken daha verimli olduklarını söyledi

 • % 38 gidip gelme eksikliğinin en büyük fayda olduğunu söyledi

 • İşe gidiş gelişinden kazanılan zaman aile (% 43), çalışma (% 35), dinlenme (% 36) ve egzersiz (% 34) ile geçirilebilir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/09/cf961b06-dc35-430a-863a-4cad58f22461/resize/770x/9f42c63ce04fbcd507fd4dc6c7064634/woman-work-ing-work-ing .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Gülümseyen kadın uzaktan Skyping "data-original =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/09/cf961b06-dc35-430a-863a-4cad58f22461/resize/770x/9f42c63ce04fbcd507fd4dc6c706434/woman işçi-adimlari.jpg dan

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*