Koronavirüs salgını sırasında yeni çalışanları eğitmek ve işe almak için 4 strateji

COVID-19 vardiyasının çevrimiçi çalışmasıyla ilgili endişeler nedeniyle, işverenler yeni çalışanların kurulmasına yardımcı olacak yeni yollar bulmalıdır. Geçişin başarılı olmasına yardımcı olacak dört uzman stratejisi.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Küresel salgın olarak COVID-19 geleneksel işyerini büyütmeye devam ediyorCDC, çalışanları mümkün olduğunda uzaktan çalışmaya çağırırken, dijital çalışma alanı özellikle teknoloji endüstrisinde olanlar için yeni bir gerçeklik haline geliyor. Video konferans platformlarından işbirliği yazılımına geçişi mümkün kılmak için çok çeşitli dijital araçlar bulunmaktadır.

Ancak mevcut çalışanları fiziksel ofislerden dijital ofise geçirmek bir şey olsa da, şirketler dikkatleri başka bir engele çevirmelidir: Bu süre zarfında uzak ofis için yeni çalışanları eğitme COVID-19.

GÖRMEK:
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları
(TechRepublic Premium)

İşletmenin, yeni çalışanları çevrimiçi olarak çalışmaya başlarken eğitmek ve işe almak için yeni ve yenilikçi yollara ihtiyacı var. Uzmanlara göre, bunun dört yolu yapılabilir:

1. Süreçlerinizi sırayla alın

Yeni çalışanları işe almadan önce, süreçlerinizin organize olduğundan emin olmanız önemlidir. Her şeyin belgelerinin güncel olduğundan emin olmak çok önemlidir ve hatta daha çok uzak çalışanlarla çalışırken.

Evden bir şirket olan Collage'da pazarlama müdürü Wally Nowinski, "Slack gibi sohbet araçlarıyla bile, yanınızdaki kişiye kuruluşunuzda bir şeyin nerede olduğunu veya bir şeyin nasıl yapıldığını sorma yeteneği daha az" dedi.

"Bunu çözme şekliniz, tüm dahili süreçlerinizin ve projelerinizin iyi bir şekilde belgelenmesini sağlayarak ve bu belgeleri çalışma sürecinizin düzenli bir parçası haline getirmektir."

Ayrıca, çalışan ekipman, yazılım ve e-posta hesaplarının önceden teslim edilmesi ve ayarlanması önemlidir.

2. Yüz yüze sanal yüz tanıtımları yapın

Evden çalışma, ofis mola odasında toplanmak yerine çalışanların ev kahve makinelerine – belki de pijamalara – karışacakları anlamına gelir, çünkü organik olarak gerçekleşmeyecekleri için diğer meslektaşlarıyla tanışmaları önemlidir.

Nowinski, "Bunu, doğrudan çalışmadıkları organizasyondaki kilit kişilerle her yeni işe alım için bilgi edinme çağrıları planlayarak çözebilirsiniz." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bu, insanların Slack ve e-postalarda gördüğü isimlerin arkasına insan bağlantısı kurmaya yardımcı oluyor."

3. Dijital etkileşimi teşvik edin

Uzaktan çalışmak, özellikle meslektaşlarınızı henüz tanımıyorsanız tecrit edici bir deneyim olabilir. Doodle CEO'su Renato Profico'ya göre dijital katılımın ilgi çekici olmasını sağlamak kritik önem taşıyor.

"Çalışanlar ekip üyelerinden ve yöneticilerinden fiziksel olarak uzaklaştıklarında, kendilerini tecrit etmek ve başkalarıyla ayrılmak kolay olabilir." Dedi. "Bu özellikle şirketin kültürünü henüz deneyimleme şansı bulamayan yeni işe alımlar için geçerlidir."

Profico, çalışanlara ayrı Slack kanalları oluşturmak gibi geçişi daha pürüzsüz hale getirmek için dijital araçlar sunulmasını önerir. Ayrıca sürecin stresini azaltmak için faaliyetlerin ve toplantıların "mümkün olduğunca odaklanmış ve ilgi çekici" tutulmasını öneriyor.

4. AR gibi yeni teknolojileri entegre edin

Kutunun dışında düşünmenin zamanı geldi ve eğitim ve işe alım için artırılmış gerçeklik (AR) gibi yeni araçlardan yararlanmak, işverenlerin süreci çeşitli konumlarda ölçeklendirmesine yardımcı olabilir. Resonai CEO'su ve kurucusu Emil Alon, AR'nin kılavuzları ve öğreticileri güncellemek ve zamandan ve paradan tasarruf edebilen yeni içerik yüklemek için kullanılabileceğini söyledi..

Buna ek olarak, AR kullanan deneyimler yeni çalışanlar için daha ilgi çekici olabilir, bu da yeni ve karmaşık materyal toplama yöntemlerini geliştirebileceğini vurguladı.

Alon, "İK departmanlarına, şirket kültürlerini farklı konumlardan yeniden oluşturmaları için yeni teknolojiyi (AR dahil) nasıl uygulayabileceklerini araştırmaya başlamalarını tavsiye ederim." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bunun sona ereceği zaman tablosu yok, bu yüzden şimdi eğrinin önüne geçmek ve altyapınızı stabilize etmek daha iyi."

Ayrıca bakınız

remote-work-again.jpg "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/07/25/098aeedc-529a-4992-962f-868bee755e12/resize/770x/31ddcbf143db90c19ddc5dbc3e63ff7a /remote-work-again.jpg

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*