Koronavirüs sırasında uzaktan çalışanların yönetimi için en iyi uygulamalar

İşletmeler, COVID-19 salgını sırasında evden çalışan çalışanların nasıl meşgul edileceği konusunda boğuşuyor. Yakınlaştırma ve Karşılaştırmalı liderler ipuçlarını paylaşır.

On yıllar boyunca kodlanmış çalışma kültürü,
coronavirüs
birçok insanı ilk kez evden çalışmaya zorlayan salgın. Yöneticiler artık moralleri korumak ve dijital yollarla olumlu bir iş kültürü geliştirmeye devam etmekle görevli. Çoğu İK ekibi için bu bölge keşfedilmemiş bir bölgedir, bu nedenle değişikliklerle başa çıkmanıza yardımcı olmak için Zoom Video Communications'ın baş insan subayı Lynne Oldham ve Karşılaştırmalı CEO'su Jason Nazar, bazı yararlı ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşırken derinlemesine bir tartışma yaptı. .

Milyonlarca insan artık bir bilgisayar arkasındaki evlerinde otururken düzinelerce Zoom toplantısında veya sonsuz Slack iş parçacığında iş günlerinin tamamını harcıyor. Bu dijital izolasyon, olumlu, üretken ve kapsayıcı bir çalışma kültürünün korunmasını zorlaştırabilir.

Oldham, Zoom'a Ocak 2019'da katıldı, ancak bankacılık, yayıncılık ve telekomünikasyon alanlarında hem büyük hem de küçük şirketlerde İK rollerinde 30 yıl çalıştı. İnsanların günün monotonluğunu kırmak ve birçok insanın dijital toplantılarda kaçırdığı işyeri arkadaşlığını çoğaltmak için yapabileceği basit şeylerin kısa bir listesini paylaştı.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"En önemli şeylerden biri normalliktir. Normal programınızı sürdürmeniz gerçekten önemlidir. Bu akışı daha önce olduğu gibi sürdürür. Gerçekten kalkmak ve gitmek açısından hayatınızda dengeyi korumanıza yardımcı olur. Evinizi aradığınız dört duvarda çok daha zor ama imkansız değil, "dedi. Oldham, insanların mola vermeleri ve bilgisayarlarından uzaklaşmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

"Artık başlangıç, orta ve son yok. Her şey yolunda gidiyor. Cümle üzerinde dev bir çalışma gibi, bu duraklamaları nasıl alacağınızı gerçekten anlamanız gerekiyor."

Nazar, bunun çoğu insan için özellikle zor bir zaman olduğunu ekledi, çünkü sadece evden çalışmak zorunda değildi. Birçok şehir ve eyalet yerinde barınma düzeni veya karantina altındadır, yani birçok insan gün boyunca evlerini zar zor terk eder.

Bu, temel yalnızlık ve motivasyon konularında verimlilik sorunlarına katkıda bulunmaktadır. Şirketlerin bu şekilde çalışanlarıyla iletişim kurmaları zordur. Monday.com, Asana, Airtable ve Smartsheet gibi araçları kullanarak çalışanları bir araya getirebilir ve yüz yüze ofislere benzer işbirlikçi işyerlerinin tanıtımına yardımcı olabilirsiniz.

Ancak Oldham gibi, Nazar da işleri mümkün olduğunca normal tutmaya çalışmanın anahtar olduğunu söyledi. İşletmelerin liderleri çoğu insanın, özellikle de çocuklu olanların farkında olmak zorundadır. Neredeyse tüm okullar önümüzdeki birkaç hafta boyunca iptal edildi, milyonlarca insan çocuklarla evde sıkışıp kaldı ve birkaç yardım seçeneği bıraktı.

"Gününüze daha önce olduğu gibi davranın. Çalışacaksınız gibi giyinin. Takımlarımızın işverenleri ve yöneticileri olarak çok daha fazla anlayışa sahip olmalıyız çünkü çocuk bakımı sorunları ile ilgileniyorlar. Çocuklarının okula gitmediği yerlerde yardım istemiyoruz ve bunu sadece iş gibi normal olarak ele alamayız ”dedi.

"Olanlara çok daha fazla empati kurmalıyız. Ve çok daha fazla esnekliğe sahip olmalı ve sadece uzak bir ekip olsa bile tipik bir gün olarak değerlendirmemeliyiz."

GÖRMEK: Uzak çalışanları yönetme: Bir iş liderinin kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Takımları birleşik ve hedefe yönelik hissettirin

Oldham, hafta içi belirli günlerde takım meditasyon dersleri veya tüm takımların katıldığı dijital etkinlikler önerdi. Ekibinin bazı üyeleri, insanların evde takıldıklarında oluşturdukları şakaları, müzikleri veya sanatı paylaşabilecekleri bir dijital açık mikrofon tutuyor.

Şirketler, herhangi bir nedenle toplantı yapmasalar bile insanların video konferansı kullanmalarına izin vermekten de yararlanabilirler. Sadece orada konuşacak ya da yanında çalışacak birinin olduğunu bilmek insanların odaklanmış kalmasına yardımcı olur ve bazılarının evde hissedebileceği izolasyonu azaltır.

"Önemli bir şey, o gün ve hafta yapabileceğiniz en önemli şeyi kendi kendini tanımlamaktır. Tüm bir gün boyunca yapabileceğiniz en önemli şeyi tanımlamanın büyük bir hayranıyım ve sadece bir tane olabilir şey ve bir hafta boyunca yapabileceğiniz en önemli şey, "dedi Nazar, tipik olarak çalışanların görevi yapışkan bir not üzerine yazmasını ekledi.

Bu, görevler nispeten basit olsa bile, kişisel hesap verebilirliğin oluşturulmasına ve motivasyonun artırılmasına yardımcı olabilir.

Oldham, dikkati yönlendirebilecek dikkat dağıtıcı şeylere rağmen, dijital toplantılarda insanların tam olarak hazır bulunmasının önemli olduğunu söyledi. Bir video konferans sırasında başka bir şey yaptığında ve birçok insanın önünde birden fazla ekran olduğunda, herkesin meşgul olmasını zorlaştırır.

Oldham, çoğu zaman, çalışanların birbirlerini görebilmeleri ve yüz tanıma yoluyla bağlanabilmeleri için insanların video özelliğini meşgul etmeleri gerektiğini ekledi. Ayrıca videonuza yaratıcı arka planlar koyarak bir toplantının eğlencesine katkıda bulunabilir.

Seviye ve zaman yönetimi

Zoom'da Oldham kitlesel uzaktan çalışmalara alışık olmadıklarını, bu yüzden tüm şirket için büyük bir ayarlama olduğunu söyledi. İnsanları meşgul etmek için düzenli olarak birbirleriyle kontrol ederler ve iş günlerine biraz eğlence ve mutluluk sağlamak için temalı günleri çalışma programlarının bir parçası olarak saklarlar.

Cuma günleri pijama günlerine ek olarak, Zoom çalışanlarının ruh halini hafifletmek için genellikle evcil hayvanlarıyla ilgili şakalar ya da söylediği gibi tüylü meslektaşları kırdığını belirtti.

"Zoom'da, çalışanlarımızla konuşmak için insanlarla birlikte çalıştığımız dahili bir program hazırladık. Bu konuşmayı, nelerin değiştiğini, nasıl hissettiklerini ve neyi kalibre edebileceğimizi görmek için kullanıyoruz. En iyi değerleri sağladığımızdan emin olmak için neler yapabiliriz? " Dedi Oldham.

"Birbirimizi göremediğimiz ve tecrit olduğumuz bu dönemde desteklendiklerinden emin olmak için insanlarla daha derine inmek için zaman ayırmak istiyoruz."

Çocukların okuldan uzak olmasıyla birlikte, birçok ebeveynin çocuklarını iş günü boyunca izlemekten başka seçeneği yoktur, bu da birçok kişinin ikisini dengelemesini zorlaştırır. Nazar, işverenlerin böyle bir durumda insanların günün her saatinde çağrı yapmasını bekleyemeyeceklerini bilmelerinin önemli olduğunu söyledi, ancak çalışanların aile üyeleri ve çocuklarla ne zaman ihtiyaç duydukları konusunda sınırlar koymaları da yararlı oldu kendilerini.

Oldham, şimdi "Bunu düşünüyorum" veya "x" diyecek bir uyarı etiketim varsa "insanları yönlendirmek ve reticent ekip üyelerinden daha fazla yorum yapmak için bir istem veya sorularla toplantılar yapmaya çalıştığını söyledi. . Nazar, insanların günlük yaşamda nasıl hissettiklerini ölçmek için işyeri araçlarında yoklama özelliklerini kullandığını da sözlerine ekledi.

Ayrıca sık sık "ara" odalarını dijital toplantıların monotonluğunu sarsmak için kullanıyor. Bazı çalışanlar daha küçük gruplar halinde düşüncelerini daha rahat hisseder, bu nedenle bazı çalışanlara daha büyük sanal toplantılara fikir getirmeden önce düşüncelerini paylaşmaları için bir alan vermek faydalı olabilir.

"En iyi beş ipucum fazla iletişim kurmak, iyi bir iş yapan çalışanları çağırmak, gerçekten net performans göstergelerine sahip olmak, ön tarafta daha fazla toplantı yapılandırmak ve insanlara buluştuklarını bildiklerinde aileleriyle daha fazla zaman ve yer sağlamaktır. çalışma yükümlülükleri "dedi.

"Ayrıca, fiziksel aktiviteyi teşvik edin. Her zamankinden daha fazla, çözmeye çalıştığınız hedefler hakkında açık olun ve daha fazla ekip çalışması yapın. Takımlar arasında daha fazla toplantı yapın. Daha fazla check-in yapın. Yöneticiler için daha fazla ek bilgi ve takdir iyi iş çıkaran millet. Sevgi ve destek gösterin. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/17/193e0813-12ca-4f9f-b0c4-987ad2eadfb1/resize/770x/039914ce37fa30ed0a5edef789c01578/istock-118j4806480480480 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Ofis Arkaplan

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*