Kripto para avukatı: İzlenebilirliği, ona yatırım yapanların korunmasına yardımcı olabilir

Avukat, her zaman kara para aklama ile ilgili olduğu efsanesi de dahil olmak üzere kripto para biriminin arkasındaki yasal sorunları tartışıyor. Çoğunlukla değil.

TechRepublic'ten Karen Roby, kripto para birimi ve kara para aklama davalarında uzmanlaşmış bir avukat olan Katherine Kirkpatrick ile konuştu. Aşağıdaki, konuşmalarının düzenlenmiş bir dökümüdür.

Karen Roby: Katherine, bir avukat ve içinde bulunduğunuz çok niş bir alan. Avukatlarla farklı teknik yönlerden konuşuyorum, ancak henüz bu kapasitede değilim. Bu yüzden, bence hemen en iyisi olur, bize firmanızın ve oynadığınız rolün küçük bir görüntüsünü verin.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

Katherine Kirkpatrick: Elbette. King & Spalding'in ortağıyım ve dünya çapında birçok ofisimiz, 1000'den fazla avukatımız var. Oldukça fazla küresel iş yapıyoruz, sınır ötesi işler yapıyoruz. Merkezimiz Atlanta'da olmasına rağmen, ABD genelinde birden fazla şehirde varlığımız var ve öncelikle büyük kuruluşlar, kamu şirketleri vb. için tam hizmet veren bir hukuk firmasıyız.

Katherine Kirkpatrick: Benim özel uygulamam özel meseleler ve devlet soruşturmaları olarak adlandırılıyor, bu yüzden beyaz yakalı savunma, devlet ve iç soruşturmalar yapıyorum. Bu, ABD Hükümeti veya yabancı hükümetler operasyonlarının, düzenleyici meselelerinin ve kurumsal uyumun bazı yönlerini araştırmak istediklerinde varlıkları temsil ettiğimiz anlamına gelir.

Uygulamamın yönlerinden biri, kesinlikle son zamanlarda kripto para birimi, FinTech varlıkları, kripto borsaları vb. dallara ayrılan varlıkları temsil ediyor. Kanunun bu alanına dokunan ve kesinlikle sağlaması gereken tüm piyasa katılımcıları. kara para aklamayla mücadele alanında yasaları çiğnmiyorlar veya kirli parayla uğraşmıyorlar.

Karen Roby: Günlerce kripto ve pek çok farklı katman hakkında konuşabileceğinizi kaydetmeden önce bana daha önce bahsetmiştiniz, ancak bugün kara para aklama açısından biraz buraya odaklanacağız. Crypto, insanlar için hala yeni ve değişikliklere, kurallara ve bu tür şeylere ayak uydurmaya çalışıyor. Öyleyse, kara para aklama için bu yeni pazarın ne kadar olgun olduğundan biraz bahseder misiniz? Demek istediğim, insanların neyi bilmesi gerekiyor?

Katherine Kirkpatrick: Evet, kesinlikle haklısın Karen, burası AML'nin en uzun süre olduğu bir alandır ve bunun dışında, gerçekten Vahşi Batıydı. Önce etkin bir şekilde düzenlenmedi, ardından düzenleyiciler neyin ne olduğu konusunda kavga ediyorlardı ve yeni yasalar ve kısıtlamalar gerçekten de parça parça, açık olmak gerekirse, tamamen kafa karıştırıcı bir temelde getiriliyordu. Şimdi biraz daha netlik var, ancak yasalar gerçekten hala yetişiyor. Potansiyel bir kara para aklama kaynağı ve ilgili sorunlar olarak kriptoyu zaten gördüğümüz için artan bir odaklanma olacağına gerçekten inanıyorum.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Bu, kripto para birimini kullananların sadece suçlular olduğu anlamına gelmiyor, gerçeklerden daha uzak bir şey olamaz. Dijital para birimi benimsendi ve daha geniş anlamda blok zinciri kurumsal yatırımcılar tarafından teknoloji. Pek çok büyük yatırımcı ve meşru kuruluş, en azından kriptoda çeşitleniyor veya bu alandaki fırsatları keşfetmeyerek masaya para bırakıp bırakmadıklarını düşünüyor. Bu, kripto ile ilişkili daha az damgalanma yarattı. Bu nedenle, düzenleyiciler artık kripto ile uğraşıyorsanız yanlış bir şey yaptığınızı varsaymıyor. Belki beş ya da 10 yıl önce, bu varsayım olabilirdi.

Ancak bu söyleniyor, yine de burada bir odak olacak. Muhtemelen belirttiğiniz gibi, bazı düzenleyiciler sürekli olarak AML riskleri ve özellikle kripto hakkında yorumlar yaptı.

Karen Roby: Katherine, müvekkillerinle konuştuğunda ve onlara tavsiyelerde bulunduğunda, o parayı A'dan B'ye taşırken, demek istediğim, bazen işler nerede biraz sarpa sarıyor?

Katherine Kirkpatrick: Makul miktarda AML savunması yapıyorum, belki de hükümet kara para aklamakla suçlanan bir kurumu araştırıyor veya müşterilerinden biri kara para aklamakla suçlanıyor ve bir kurumu savunduğumuzda veya bir davayı yürüttüğümüzde yaptığımız ilk şey. İç soruşturma, fon akışını takip etmemizdir. Bakıyoruz dolar nereye gitti? Çoğu zaman, geleneksel bir finansal hizmetler kuruluşuyla uğraşırken, belki o kuruluş içinde işlemler olabilir ve sonra fonlar ayrılır. Bu gerçekten bir savunma olabilir.

De ki, "Hey, müvekkilimiz sadece bu zamana kadar işlemle ilgili optiklere sahip ve sonra ne yapmalarını bekliyorsunuz? Kurumlarından ayrılan parayı bulmak için özel dedektif olun? Bu çok saçma olur." Crypto, bazı yönlerden biraz daha karmaşık hale geliyor, çünkü kripto para birimine bağlı bir miktar kimlik eksikliği var. Kripto para birimini anonim olarak adlandırmak kesinlikle yanlış olur. Anonimliği çok duyuyorsunuz, gerçekten durum böyle değil.

GÖRMEK: Kripto para birimlerinde bir kariyer neden düşünülmeli ve başlamanın yolları (Teknik Cumhuriyeti)

Bitcoin örnek olarak veya diğer kripto para birimleri, gerçek dünya kimliklerini saklamazlar, bu nedenle "John Doe'ye ait bir dolarlık banknotunuz" olmaz. Ancak her Bitcoin işlemi blok zincirinde görülebilir, böylece bu fonları blok zinciri boyunca akarken takip edebilirsiniz. Yakın zamanda gördüğümüz gibi, ABD hükümeti blok zincirindeki fonları izleyerek parayı geri alabildi. Kesinlikle görünür ve birçok kripto savunucusu, şeffaflığın tüm bu işlemlerin görünür olması için büyük bir avantaj olduğunu söyleyecektir. Bu şeffaflık, bu anonimlik değil.

Bununla birlikte, blok zinciri yalnızca adresleri, genel anahtarları depolar ve gerçek dünya kimliklerini saklamaz. Bu gerçek dünya kimliklerini elde etmek için, bir tür KYC'ye ihtiyacınız var veya temelde "müşterinizi tanıyın", birileri temelde Bitcoin satın alırken veya Bitcoin'lerini depolarken veya kriptolarını depolarken müşterinizi en baştan tanımanız gerekir, bunun olması gerekir. bireysel bir kişiyi bir kripto para birimine bağlamak için ilişkili varlık süreci.

Sorun şu ki, her zaman böyle değil. Pek çok varlık bu tür bir sürece sahip değildir, çünkü buna ihtiyaç duymazlar. Kim olduklarına veya işleri nasıl kolaylaştırdıklarına bağlı olarak çoğu zaman yasal olarak gerekli değildir. Örneğin birçok kripto borsası, bir hesap açtığınızda kimlik bilgilerinizi kaydetmenizi gerektirmez. Zaman zaman bazı işlemler "Tamam, hesabınızdan para aktarmak istiyorsanız veya belirli bir miktarın üzerinde para yatırmak istiyorsanız X, Y, Z bilgilerini vermeniz gerekiyor" gibi olacaktır. Ancak radarın altında uçan küçük miktarlarınız var, bu bir risk faktörü ve ayrıca potansiyel olarak yanlış yapanlarınız var, ama aynı zamanda kriptolarını depolamak için temelde donanım cüzdanları kullanan bazı meşru tüketiciler de olabilir. Üzerinde kripto para biriminizin bulunduğu bir USB'niz varsa, adınız onunla ilişkili değildir.

Karen Roby: A-ha, anladım. Biz de bunu konuşuyorduk. Daha önce işler çok hızlı değişiyor ve teknoloji çok hızlı ilerliyor ve iş regülasyona gelince, demek istediğim, yetişmek zor ama regülasyon söz konusu olduğunda kayda değer bir değişiklik göreceğimizi düşünüyor musunuz? Özellikle Colonial Pipeline gibi bu büyük ölçekli saldırılar ve bunun gibi şeyler daha yaygın hale geliyor.

Katherine Kirkpatrick: Potansiyel olarak, evet. Demek istediğim, gerçekten ilginç olan şey, AML altyapısının kesinlikle büyük bir revizyonu olması, Ocak ayında NDAA'da yürürlüğe giren yeni bir yasa ile Vatanseverlik Yasası'ndan bu yana en büyük değişiklikler. Bu yasa, belirli AML gereksinimlerini özellikle dijital para birimine genişletti. Yani bu çok büyük bir değişiklikti, çok büyük bir gelişmeydi. Aklımda bu, düzenleyicilerin "Tamam, bu bir risk alanı ve bu boşluğu doldurmak için hareket ediyoruz" demesiydi.

GÖRMEK: Kripto para birimi büyük, ancak yine de şüpheci olmak için nedenler var (Teknoloji Cumhuriyeti)

Şimdi istisnalar var, bu sadece belirli varlıklar için geçerli, ama muhtemelen bu, yanlış bir şeyin meydana geldiği gerçeğinin aşırı farkında oldukları ve bu boşlukları doldurmak için hareket ettikleri aklımdaki en iyi örnek. Bunu yapmaya devam edecekler. Kriptoyu çevreleyen tüm basın, kriptoda kazanılan tüm para, düzenleyici dikkat ve odak ve bir dereceye kadar bir haykırış çekecek, çünkü hala yanlış yapma ve sanal para birimleri arasında bir ilişki var. Bu, kripto ile meşru iş yapan tüm insanlar için talihsiz bir durum.

Karen Roby: Evet, her şeyde olduğu gibi, bunun her zaman karanlık tarafı vardır ve insanlar kendi yolunu bulur ve ne yazık ki bazı yönlerden meşru iş yapmada meşru olan insanlar için işleri mahveder. Yani daha önce sen de konuşuyordun Katherine, yine, biz kayda başlamadan önce, geçen hafta hakkında, sanırım bazı AG'lerle ve uluslararası olarak konuşurken bahsetmiştin. Sadece böyle bir konuşma hakkında biraz konuş. Nasıl görünüyor? ABD dışında, orada da ne kadar tartışma oluyor?

Katherine Kirkpatrick: Kripto alanı hakkında gerçekten ilginç olan şey, birincisi, kripto para birimine yargı alanından yargı alanına nasıl davranıldığı konusunda radikal bir fark olmasıdır. Bazı yargı mercileri bunu kesinlikle benimsedi, bazıları ise, belki de kısmen bahsettiğimiz endişeler nedeniyle, tekdüze bir şekilde reddetti. Diğer yargı mercileri karar veremez, bir gün yasadışı ilan ederler ve ertesi gün içine para koyarlar.

Bu konuda gerçekten benzersiz olan şey, paranın oturduğu hiçbir yerin olmamasıdır. Yine fiat para birimiyle, bunun fiziksel bir banka olduğundan veya bir banka şubesi olduğundan veya paranın bir bankadan diğerine havale edildiğinden bahsediyoruz. Bir kripto işleminiz varsa ve biri donanım cüzdanları kullanıyorsa ve ABD'den Brezilya'ya, Hong Kong'a seyahat ediyorsa, hangi kuruluş dahil olacak?

GÖRMEK: "Kripto Sözlüğü: Meraklılar için 500 Kriptografik Çerez", şifreler ve şifreler konusunda hızlandırılmış bir derstir (Teknoloji Cumhuriyeti)

Dolayısıyla, bunun merkezi olmayan doğası, bu işlemlerin anlaşılmasını sınır ötesi küresel bir temelde çok önemli kılmaktadır. Bazı yargı bölgelerinden denizaşırı ülkelerde giderek daha fazla ilgi görüyoruz, belki bazı şeyleri anlamakta daha yavaş davrandılar, ancak şimdi bunun bize dokunacağını, bu benim işime dokunacak, bu dokunacak kanun yaptırımı. Fon akışını nasıl izleyeceğimizi anlamamız gerekiyor.

Şirketler ve özel kişiler masada para bıraktığımı düşünebilir, ancak o zaman IRS gibi hükümet düzenleyicileri de var, bunların farkına varıyorlar, "Vay canına, bazı şeyleri uygulamayarak masada çok fazla para bırakıyoruz. bu kesinlikle devasa piyasa değeriyle bağlantılı kurallar ve yaptırım eylemleri."

Karen Roby: O kadar büyük ve kollarını etrafına sarmak bile zor. Bu beni bir soruya götürecekti. Sadece merak ediyorum, bu işe nasıl girdin? Demek istediğim, bu ilgi duyduğun bir şey mi? Demek istediğim, belli ki gelen ve araştırmalar yapan, beyaz yakalı ve bunun gibi şeyler, ama nasıl bu niş içine girdin?

Katherine Kirkpatrick: Bu benim daha büyük uygulamamın bir parçası ve uzun süredir AML çalışması yapıyorum, ancak tamamen açık olmak gerekirse, bu konuda gerçekten inek oluyorum, entelektüel olarak büyüleyici buluyorum.

Dijital varlıklarla ilgili eğlenceli olan şey, belki de genç nesil avukatların gerçekten içine dalmaları için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Yasanın bazı alanlarında konu kriptoya geldiğinde, bu gerçekten emsalsiz, kitaplarda hiçbir şey yok. Bu nedenle, müşterilerinize başarılı ve uygun şekilde tavsiyelerde bulunmak için bu tür bir bilgi ve yeteneği gerçekten kazanmak için, alanı anlamanız gerekir.

GÖRMEK: NFT koleksiyonları yeni ticaret kartları mı yoksa yakında patlayacak bir yutturmaca balonu mu? (Teknik Cumhuriyeti)

En iyi avukat türü, müvekkillerinin işini, müvekkillerinin ihtiyaçlarını anlar ve ayrıca, belki de yüzlerce yıl geriye giden mevcut hukuk alanlarından emsaller çizebilmeniz ve neyin geleceği konusunda en iyi eğitimli tahmininizi yapabilmeniz gerekir. gelecek. Bununla kripto ile çok eğlendim. Yani bir zamanlar altının da hiçbir değeri yoktu. hakkında konuştuğumuzda söylüyorum NFT'ler, bu yüzden kesinlikle benim için hukukun eğlenceli bir alanı.

Karen Roby: Bunu sevdim. İnsanlara biraz farklı bir alana nasıl girdiklerini sormayı seviyorum. Bahsettiğiniz gibi, hukuk fakültesinden yeni mezun olan bazılarının dijital yerliler olup olmadığını görmek ilginç olacak çünkü onlar için orası gitmek için doğal bir yer olabilir. Ne görüyorsun Katherine, burada bitirirken, bundan altı ay sonra bile, yani, eğer burada oturuyorsak konuşma nasıl olacak, nasıl değiştiğini düşünüyorsun?

Katherine Kirkpatrick: Bu harika bir soru. Keşke bunu size söyleyebilseydim, çünkü herkes gerçekten Bitcoin mi almaları gerektiğini bilirdi. Eter veya şu anda Dogecoin. Bu gerçekten çok ilginç bir soru, çünkü bahsetmediğimiz diğer bir şey de, yeni SEC Başkanı olan Gary Gensler'e sahip olmanız ve SEC'in ve onların rehberliğinin ve yorumlarının bir piyasayı gerçekten kökten değiştirebileceğini hepimiz biliyoruz. Borsaya bakarsanız, harika bir örnek, SEC'in oradaki yorumu nedeniyle Nisan ayındaki yavaşlama.

Gary Gensler, konu dijital varlıklar olduğunda uzmanlık düzeyinde gerçekten benzersizdir, bunu MIT'de öğretmiştir. Gerçekten, bu ne anlama geliyor? Gerçekten sadece bu alanda artan olumsuz inceleme anlamına gelebileceğini tahmin edebiliriz, ancak aynı zamanda kripto ve blok zinciri teknolojisinin tüm olumlu yönlerinin daha geniş anlaşılması ve potansiyel teorik teşviki anlamına da gelebilir.

Bu yüzden, kendimden oldukça emin olduğum tek şey, yukarıdan aşağıya bir yönerge varsa, muhtemelen SEC'in bir bütün olarak bu alanı biraz daha iyi öğreneceği ve anlayacağı anlamına gelecektir. Açıkça SEC ve yurtiçi ve yurtdışındaki tüm düzenleyiciler buna odaklanmış durumda, bu yüzden bunu zaman gösterecek.

Ayrıca bkz.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/24/badf16bb-0533-4b4d-807d-f726606c8e6e/resize/770x/59cab3a8ab3ddfe1831d54c880ac0451/0210618-attonery-karen .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

TechRepublic'ten Karen Roby, kripto para birimi ve kara para aklama davalarında uzmanlaşmış bir avukat olan Katherine Kirkpatrick ile konuştu.&nbsp;

" data-credit="Resim: Mackenzie Burke">20210618-attonery-karen.jpg" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/24/badf16bb-0533-4b4d-807d-f726606c8e6e/resize/770x /59cab3a8ab3ddfe1831d54c880ac0451/20210618-attonery-karen.jpg

TechRepublic'ten Karen Roby, kripto para birimi ve kara para aklama davalarında uzmanlaşmış bir avukat olan Katherine Kirkpatrick ile konuştu.

Resim: Mackenzie Burke

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*