Kripto para birimini anlamak, birkaç kelime bilgisi dersi almak anlamına gelir

Dijital para birimlerinin iniş çıkışlarını takip etmek ancak piyasanın dilini anlıyorsanız mümkündür.

Kripto paranın serveti, kısmen Elon Musk'ın devam eden yorumları ve Çin hükümetinin yeni kuralları nedeniyle bu yıl birkaç kez yükseldi ve düştü. Girişimcinin Tweetleri ve kamuoyu açıklamaları çoğunlukla dijital para birimi için iyi olurken, Çinli liderlerden iyi bir haber gelmedi.

GÖRMEK: Kripto para sözlüğü: Bitcoin ve Dogecoin'den sıcak cüzdanlara ve balinalara (TechRepublic Premium)

CNET'e göre, Bitcoin fiyatını izleyen finansal analistler, piyasanın sağlığının temel ölçüsü olarak 29.026 doları kullanıyor. Para birimi 2020'yi bu fiyatla sonlandırdı ve Haziran sonunda kısa bir süreliğine düştü. CNET'ten Daniel Van Boon, "Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum çöküyor. İşte bu yüzden" yazdı, Dogecoin Nisan ayında 70 sentlik yüksek bir seviyeden 17,6 sentten fazla düştü. Ayrıca, Bitcoin %10'dan fazla bir düşüşle 29.500$'a düşerken, Ethereum %15 değer kaybetti. Ether'in değerindeki düşüş binlerce altcoini de etkiliyor çünkü bu coinlerin çoğu Ethereum blok zincirinden inşa edilmiş ve değerlerinin bir kısmı Ether coin'lerinde ağırlıklandırılmış.

GÖRMEK: Kripto para sözlüğü: Bitcoin ve Dogecoin'den sıcak cüzdanlara ve balinalara (TechRepublic Premium)

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Premium kitaplığımızdan bu makaleyi ve binlerce teknik incelemeyi ve e-kitabı indirin. Tümü reklamsız bir deneyimde uzman BT analist brifinglerinin ve en iyi BT uzmanlarına erişimin keyfini çıkarın.

Bugün Premium'a Katılın

Piyasadaki değişiklikleri takip etmek, kripto para birimi alıp satmanın zorluklarından biridir. Bu noktaya gelmeden önce, piyasanın kelime dağarcığını anlamalısınız. Sıcak cüzdanların nasıl çalıştığını ya da goxx'e kapılırsanız ne olacağını açıklayamıyorsanız, muhtemelen henüz herhangi bir yatırım yapmaya hazır değilsiniz.

Kripto para birimi hakkında kriptografiden daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, kontrol edin TechRepublic Premium'un kripto para birimi sözlüğü. Bu koleksiyon, 50 yaygın kripto para birimi teriminin tanımlarını içerir. Kör imza şeması ile resmi doğrulama arasındaki farkı anlayabilecek ve hard fork'ların ve hash'in nasıl çalıştığını açıklayabileceksiniz.

Kripto para diline hakim olmak, piyasada nasıl gezineceğinizi ve ayrıca kripto para tüccarlarından ve piyasaları düzenlemeye çalışan hükümet liderlerinden gelen yorumlara ne kadar ağırlık vermeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

GÖRMEK: Kripto para sözlüğü: Bitcoin ve Dogecoin'den sıcak cüzdanlara ve balinalara (TechRepublic Premium)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*