Kripto para birimlerinde bir kariyer neden düşünülmeli ve başlamanın yolları

Kripto, mevcut oynaklığına rağmen, kalıcı bir güce sahip görünüyor. İşte bazı şirketlerin çeşitli popüler dijital para birimlerini ele alan bir konsere çıkma konusunda söyleyecekleri.

Kripto para piyasası konsepti

Resim: Travis Wolfe/Shutterstock

kripto para birimleri, bir zamanlar uç dijital varlıklar olarak kabul edildi, ana akım haline geldi. satın alabilirsiniz Bitcoin Square'in Cash Uygulamasında tek bir tıklama ile Bitcoin alıp satabilirsiniz, EthereumPaypal platformunda , Litecoin ve Bitcoin Cash. Bir ürün yelpazesinde kripto satın alma seçenekleri bile var. Benzin istasyonlarındaki ATM'ler.

Birçok ülke ve özel sektör bu artışı not alıyor. Örneğin Bitcoin, sadece bir El Salvador'un yasal ihalesive Kanada merkezli, enerji odaklı bitcoin madenciliği operasyonu, bit çiftlikleri, yakın zamanda Nasdaq'a indi. Bu çeşitli merkezi olmayan para birimlerinin benimsenmesiyle, sırayla bakım ve inovasyonları için kariyerler yarattılar.

Indeed iş web sitesine göre, Nisan 2020'den Nisan 2021'e kadar, platformunda milyon başına kripto para birimi iş aramalarının payı "%191.30 arttı". Şirket sözcüsü, "Aynı dönemde, kripto para birimindeki işlerin milyondaki payı %28,94 arttı" dedi.

Indeed, şu anda en çok talep gören kripto işlerinin şu anda olduğunu ekledi: yazılım mimarları, kıdemli yazılım mühendisleri, tam yığın geliştiriciler, yazılım geliştiriciler, arka uç geliştiriciler, lider mühendisler, güvenlik mühendisleri, geliştirme operasyonları mühendisleri, ön uç geliştiriciler ve platform yöneticileri.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

Bitcoin, elbette, orijinal merkezi olmayan kriptoydu ve onun yaratılmasıydı. blok zinciri teknolojisi, Ethereum gibi diğer popüler kripto para birimlerinin bel kemiği haline geldi ve Dogecoin. Esasen, blok zinciri bir defterdir – değiş tokuşların kaydını tutmanın dijital bir yolu – ve kullanıcıları belirli bir işlemde çifte harcama yapmaktan koruyan bir defterdir.

Dünyanın en büyük kripto para birimi işletmelerinden biri olan Coinbase'e göre, kripto işi sektörünün hem ödüllendirici hem de zorlayıcı olduğunu söylüyor. Coinbase'in çalışan deneyimi direktörü Daisy Linden, TechRepublic'e "kripto ve daha geniş dünya, üstesinden gelebileceğimiz ilginç sorunlarla dolu" dedi ve "görev üzerinde lazer odaklı olacak adaylar aradıklarını" söyledi.

Yine de, uzaktan ilk yolculuğumuzda bir yıldan fazla bir süre kaldıktan sonra, işinin geleceğinin şirketi için nasıl olacağını bilmediğini söyledi. Linden, "Bu belirsizlikle rahat olan – hatta bu belirsizlikten güç alan adaylara ihtiyacımız var" dedi. "Son olarak, 'her koltukta en iyi yetenek' bizim için büyük bir odak noktasıdır, bu yüzden tamamen yıldızlardan oluşan ekiplerin parçası olmak için korkmayan, korkmayan çalışanları arıyoruz."

GÖRMEK: Ağ yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu 20 iyi alışkanlık ve kırılması gereken 10 alışkanlık (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Dahası, kariyer web sitesi Dice, en çok aranan teknoloji uzmanı işlerinin yalnızca küçük bir yüzdesini söylüyor (platformu için bunlar yazılım mühendisi, geliştirici, ağ mühendisi/mimar ve ürün yöneticisi işleri) ve nadiren "blockchain" kelimesini içeriyorlar. iş ilanlarında, Dice'ın CMO'su Michelle Marian'ı paylaştı.

Marian, "Sektörler blok zinciri teknolojisi için yeni kullanım alanları buldukça bu durum önümüzdeki yıllarda değişebilir. Yine de, her tür teknolojide olduğu gibi, kullanımlarının ve modifikasyonlarının sektöre ve ihtiyaca göre çılgınca değiştiğini akılda tutmak önemlidir.

Örneğin Marian, "finansal hizmetler bağlamında blockchain siber güvenlikten farklıdır" dedi. Ancak, "kripto para rolleri veya Bitcoin ile ilgili becerilerle ilgilenenlerin, blok zinciri ile ilgili tüm ilgili becerilerde uzmanlaşmaya odaklanmayı düşünebileceğini" belirtti.

Dice, blok zinciri işleri kazançlı olsa da, ortalama maaş yılda 97.000 dolar civarında seyrediyor ve altı haneli bir maaşın kolayca alınabileceğini söylüyor.

Marian, blok zinciri işinde bir pozisyon elde etmenin akademik arka planının nispeten gevşek olduğunu söylüyor. Teknolojiyi bilmek ve nasıl çalıştığını bilmek anahtardır.

Marian, "Şu anda blockchain becerileri arayan hemen hemen tüm işler bir lisans derecesi talep ediyor, bu da bu alanda bir iş görüşmesi yapmak için muhtemelen ileri bir dereceye ihtiyaç olmadığını gösteriyor" dedi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*