Kuantum hesaplama seçimleri modellemek için nasıl kullanılacak?

Kuantum hesaplama ABD seçimlerini tahmin etmek için kullanılıyor. Fütürist Isaac Arthur nasıl yapılacağını açıklıyor.

CBS News ve CNET'in kıdemli yapımcısı Dan Patterson, fütürist Isaac Arthur ile kuantum hesaplama ve seçim tahminleri hakkında röportaj yaptı. Aşağıda röportajın düzenlenmiş bir transkripti yer almaktadır.

Isaac Arthur: Örneğin, 2016 modelinde – bu örnekleme sırasında başka hangi hataların meydana gelebileceğinden bağımsız olarak – bir Clinton'un yaklaşık bire bir oranlar kazanacağını tahmin edecek modellerimiz vardı. Ve yine de, aynı modelleri çalıştırdıklarında – bireysel devletlere bakarken çok daha zor – her devletin çok fazla kazanma veya kaybetme şansı var. Bunların hepsi bireysel olasılıklarla karıştırılmalıdır ve bunu kolaylaştırmak için yaklaşık değerleri kullanıyoruz.

Bunu yapmak zorunda değiliz kuantum hesaplama. Bir (Denetimsiz Derin) Öğrenme modeli kullandık. Boltzmann makinesimuhtemelen başka bir fırsat için kaydetmemiz gerekir. Öngörülen – tam olarak aynı verileri ve aynı genel eğilimleri kullanarak – Trump'ın bu seçimi bazı durumlarda bire bir kazanması daha muhtemeldi, ancak kesinlikle 10'a bir değil.

GÖRMEK: Yapay zekanın etik zorlukları: Bir liderin kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Bu bir örnektir. Çok paralel durumlar için bunu kaç tane daha kullanabileceğimizi hayal edebilirsiniz. Mevcut ABD sistemi ile – 50 eyalet artı (Washington) D.C. – bu kazançların her biri tonlanır. Bu parçaların her birini ayrı ayrı çekmelisiniz ve böylece bundan çok küçük bir örnek almıyorsunuz. Bunları çeşitli kombinasyonlara bir araya getirmeye ve mutasyonları çekmeye çalışmak klasik bir bilgisayarda çok zorlaşıyor. Çok fazla senaryo var. Bu yüzden yine yaklaştırıyoruz.

Bir kuantum bilgisayarı hakkında en büyük şey – ve daha önce paralel işleme hakkında söylüyordunuz. Aynı anda bir sürü işlem yapmıyor; Koşuyor herşey süreçlerin aynı anda. Buna koyulabilecek her seçenek, dır-dir aynı anda oluyor. Yaptığımız, görmek istemediğimiz tüm şeyleri kaldırmaya çalışmak, böylece sadece bize baktığımızda, bize gelen gerçek istenen olanı elde etmek.

Dan Patterson ve Isaac Arthur ile daha fazla röportaj izleyin

Ayrıca bakınız

Amerikan bayrakları

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*