Kubernetes 1.18 sürümü 38 geliştirmeye sahip

Konteyner platformunun en son sürümündeki temel özellikler Kubernetes, yeni bir hata ayıklayıcı, Topoloji Yöneticisi ve Windows CSI desteğini içerir.

Popüler konteyner düzenleme platformu Kubernetes yılın ilk sürümü olan 1.18 sürümünü çıkardı. Kubernetes ekibi, genel olarak tüm parçaları sıkı ve temiz bir şekilde tamamlanmış bir ürünü ifade eden 1.18 "fit and finish" sürümünü çağırıyor – başka bir deyişle Kubernetes, bu son sürümü büyük bir yeni sürüm olarak görüyor.

GÖRMEK: Kubernetes güvenlik kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Kubernetes ekibi yaptığı açıklamada, "Kullanıcıların daha iyi bir deneyime sahip olmasını sağlamak için beta ve kararlı özellikleri iyileştirmek için önemli çalışmalar yapıldı. Kullanıcı deneyimini daha da geliştirmeyi vaat eden yeni gelişmeler ve heyecan verici yeni özellikler eklemek için eşit çaba harcandı." .

Sürüm 1.18 Kubernetes 38 geliştirmeler getiriyor: 15 istikrarlı kanal için beta ayrılıyor. 11'i beta aşamasında ve 12'si ilk test aşaması için alfa'ya geldi.

GÖRMEK: Çok Kanallı Kubernetes Kümesini Dağıtma (TechRepublic)

Kubernetes ekibi, ana temaları dikkate aldığı sürümün beş öğesini vurguladı ve daha iyi bir deneyim arayan kullanıcıları memnun edeceklerinden eminler.

Kubertnetes yeni bir hata ayıklama yardımcı programı alıyor

Kubectl exec üzerine inşa edilen yeni bir hata ayıklayıcı alfaya eklendi ve Kubernetes ekibi bu konuda geri bildirimi memnuniyetle karşılıyor. "Kubectl hata ayıklama" komutu "kişinin incelemeye çalıştığı Pod'un yanında çalışan geçici bir kap oluşturmasına izin verir, ancak etkileşimli sorun giderme için konsola da bağlanır."

Kubernetes Topology Manager, CPU ve cihaz yöneticisinin iletişim kurmasını sağlar

Bu beta özelliğinin eklenmesinden önce, bir Kubernetes sisteminin CPU ve cihaz yöneticisi diğerine danışmadan kaynakları tahsis ederdi. Topology Manager, Kubernetes ekibinin "iş yükünüzün düşük gecikme süresi için optimize edilmiş bir ortamda çalışmasına izin vereceğini" söylediği sorunu giderir.

GÖRMEK: Kubernetes'i ölçekte güvenli tutmak için 3 ipucu (TechRepublic)

Sunucu tarafı başvurusunda ikinci beta sürüm

1.16 sürümünde Kubernetes beta sürümüne katılan sunucu tarafı uygulama özelliği beta sürümünde kalır, ancak önemli bir yeni özelliğe sahiptir: Artık tüm yeni Kubernetes nesnelerinin alanlarındaki değişiklikleri izleyip yöneterek kaynaklarınızı ne zaman değiştirdiğinizi bilmenizi sağlar. "

Yeni giriş özellikleri

Kubernetes kümesi içindeki hizmetlerin HTTP ve HTTPS aracılığıyla internete erişmesine izin veren Ingress, 1.18'de iki büyük değişiklik alıyor. İlk olarak, Kubernetes kullanıcılarının Ingress yollarının nasıl eşleştirileceğini belirtmelerini sağlayacak yeni bir pathType alanı var. Bir uygulamaya özgü yol, Tam veya Önek yol türü olarak kullanılabilir.

İkinci yeni Ingress özelliği, kümelerdeki giriş türlerini tanımlayabilen yeni IngressClass kaynağıdır. Bu yeni özellik, amortismana tabi kubernetes.io/ingress.class ek açıklamasının yerini alıyor.

Windows CSI desteği

Bu yeni alfa özelliği, Windows için ayrıcalıklı olmayan ancak önceden onaylanmış kapsayıcıların Windows sistemlerinde ayrıcalıklı depolama işlemleri gerçekleştirmesine izin verecek bir CSI proxy'si ekler.

Kubernetes, yeni özelliklerinin yanı sıra, platformunun "üretimde kullanılmasının hızla arttığını" da bildirdi. Cloud Native Computing Foundation'un yıllık anketi bulundu Ankete katılanların% 78'i geçen yıla göre% 20 artışla Kubernetes kullandığını bildirdi.

Kubernetes 1,18 şimdi GitHub'dan indirilebilir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/24/c6817c4d-7330-4f9b-bbda-3c259cccea7c/resize/770x/7b222b0ac5d6b6aaa2d606f0e55472c1/kub. "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: CNCF "rel =" noopener noreferrer nofollow ">kubernetes-118-logo.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/24/c6817c4d-7330-4f9b-bbda-3c259cccea7c/resize/770x/7b222b0ac5d6b6aaa2d606f0726f072 /kubernetes-118-logo.jpg

Görüntü: CNCF

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*