Küresel çip kıtlığı: Kullanılmış dizüstü bilgisayarlar ve diğer ofis teknolojileri çevrimiçi olarak nereden satın alınır?

Hem tüketiciler hem de şirketler silikon pastadan bir dilim almak için rekabet ettikleri için yeni teknoloji araçları yüksek talep ve sınırlı tedarikle karşı karşıyadır. Bu 5 site boşluğu doldurmaya yardımcı olabilir.

onlinealışveriş.jpg

Resim: GettyImages / Westend61

Sınırlı envanterlere, boş mağaza raflarına yol açan sektörlerde yarı iletken yonga kıtlığı dalgalanmaktadır ve bu kesintiler aylarca sürebilir. Otomobiller ve oyun konsollarından dizüstü bilgisayarlara ve akıllı telefonlara kadar sayısız sektör sınırlı silikon pastadan bir dilim için rekabet ediyor.

Aynı zamanda, bir dizi şirket uzaktan çalışma için uzun vadeli taahhütlerde bulunarak dizüstü bilgisayarlar, ikincil monitörler ve diğer yonga yüklü cihazlara olan ihtiyacı artırdı. Şirketlerin bu keşfedilmemiş dijital sularda gezinmesine yardımcı olmak için, kullanılmış cihazları satın almak için en iyi çevrimiçi sitelerin bir özetini derledik. Alıcılar, aşağıdakiler gibi daha büyük çevrimiçi tekliflere aşina olabilir: eBay ve Amazon, küresel yonga kıtlığının ortasında göz önünde bulundurulması gereken birçok seçenek var.

Kullanılmış bilgisayarları çevrimiçi olarak nereden satın alabilirim?

Decluttr

Decluttr alıcılar ve satıcılar için çevrimiçi bir pazar yeri sunar. Ürün kategorileri arasında cep telefonları, oyun konsolları, iPad'ler, tabletler, Macbook'lar, giyilebilir cihazlar ve daha fazlası bulunur. Masaüstü web sitesinde bir kenar çubuğu, insanların ürünleri fiyata, popülerliğe ve ürün adına göre sıralamasına olanak tanır. Ek filtreler, kişilerin "iyi", "çok iyi" ve "bozulmamış" gibi seçeneklerle tercih ettikleri ürün durumunu seçmelerine olanak tanır. Kullanılabilir diğer filtreler arasında bellek, işletim sistemi ve "teknik fırsatlar" seçeneği bulunur.

Teklif Yukarı

OfferUp Kendisini "yerel olarak satın almanın ve satmanın daha basit yolu" olarak tanıtıyor ve evcil hayvan malzemelerinden koleksiyon parçalarından elektroniğe kadar geniş bir ürün kategorisi yelpazesine sahip. Elektronik ve medya masaüstü pazarında, insanlar bilgisayarlar ve aksesuarlar, hoparlörler, cep telefonları ve diğer ürünler gibi ikinci el teknoloji kategorilerini inceleyebilir. Mevcut filtreler, tercih edilen fiyat aralığına veya belirli ürün koşullarına göre ince ayarlı sonuçlar sağlar. Bu durum filtreleri, yeni, sertifikalı / yenilenmiş, kullanılmış ve parçaları için satılan ürünleri içerir. Genel olarak, bu filtrelenmiş sonuçlar "yenilik", fiyat ve en yakın konuma göre sıralanabilir.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

SellCell

SatHücre satıcılar ve telefon ürünlerinde uzmanlaşmış bir site gibi görünebilir, ancak pazar ayrıca tabletler, giyilebilir cihazlar, MacBook'lar, iMac'ler ve daha fazlası dahil olmak üzere satın alınabilecek kapsamlı bir teknoloji seçenekleri listesi sunar.

İlk başta, masaüstü sitesi, yukarıda belirtilen pazarlara kıyasla daha az çevik filtreleme sunar. Örneğin, MacBook'ları seçtiğinizde, site daha geniş bir yenilenmiş ve ikinci el ürün yelpazesi sunar ve ardından belirli Macbook modellerine göre ayrı bölümleri inceleyebilirsiniz.

Ancak belirli bir ürünü seçtikten sonra depolama miktarı, işlemci ve durum gibi tercihleri ​​belirleyebilirsiniz. Amazon Renewed, GameStop, Cell4Pets, DailySteals, Decluttr ve diğerleri dahil olmak üzere satıcıların bir listesi aşağıda sunulmuştur.

ceylan

Ceylan alıcılar ve satıcılar için bir dizi tüketici ve işletme teknolojisini kapsayan sayfalar içerir. Ürün sayfaları, iPad'ler, MacBook'lar, iPhone'lar ve diğer cep telefonu modellerini içerir. Ayrıca bir gümrükleme bölümü de var ve bu sayfa, aramamız sırasında ücretsiz standart nakliye hizmeti sundu. Gazelle masaüstü, geleneksel bir pazar filtresi deneyimi sunar ve alışveriş yapanlar, sonuçları depolama, model, fiyat, işlemci, ekran boyutu, bellek, koşul ve daha fazlasına göre ince ayar yapabilir. Masaüstü, çevrimiçi alışveriş yapanları sorgulamak için her gün sabah 6'dan akşam 5'e (PT) canlı sohbet sunduğunu söylüyor.

GÖRMEK: Uzaktan çalışmayı çocukların eğitimiyle karıştırmak devasa bir görevdir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Facebook Pazar Yeri

Facebook Pazar Yeri bir elektronik kategorisine sahiptir ve insanlar kendi bölgelerindeki veya diğer şehirlerdeki satıcılardan alışveriş yapma seçeneğine sahiptir. Mesafe filtreleri, alışveriş yapanların konumlarını belirlemelerine ve ardından bir mil veya 500 mil olsun, bir öğe için gitmek istedikleri mesafeye göre arama yarıçapını genişletmelerine veya daraltmalarına olanak tanır. Elektronik ürün kategorileri bilgisayarları, yazıcıları, cep telefonlarını ve diğer seçenekleri içerir. Ayrıca fiyat aralığı, teslimat yöntemi (teslim alma veya nakliye), ürün durumu ve marka dahil olmak üzere bir dizi satın alma filtresi vardır.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*