Küresel hükümet BT harcamaları 2021'de 483 milyar dolara ulaşacak

Gartner'a göre COVID-19 yanıtı – aşının yaygınlaştırılması ve halk sağlığı ve güvenliği önlemleri – devletin cihaz ve yazılım satın alımlarında rekor düzeyde artışlara neden olacak.

Resim: iStock / Nuthawut Somsuk

Pandeminin geçiş ücreti devam ediyor. Koronavirüs henüz kontrol altına alınmamış ve sürü bağışıklığına ulaşılmamış olsa da, dünya çapındaki finansal etkisi benzeri görülmemişti. Küresel hükümetler rekor miktarda para harcayacak üstünde Gartner'ın son tahminine göre, 2021'de geçen yıla göre% 5,1 büyüme.

Gartner'da kıdemli araştırma direktörü Irma Fabular, “Hükümet kuruluşlarına, COVID-19 salgınına yanıt vermek ve iyileşmek için uygun düzeyde müdahale ile meydan okunmaya devam edilmektedir,” dedi, bir basın açıklamasında. “Vatandaşları aşılamak da dahil olmak üzere halk sağlığı ve güvenliği önlemleri, hükümetlerin dijital dönüşüm yolculuklarını hızlandırmaya devam etmelerini gerektiren büyük endişe kaynağıdır.”

Gartner, 2021'in genel pazar büyümesini aşmaya hazır üç segmenti belirledi: Uygulama, altyapı ve sektöre özel yazılım içeren yazılım segmenti en güçlü büyümeyi yaşayacak.

Fabular, “Hükümetler, operasyonel ve görev açısından kritik ihtiyaçlar için ticari olarak mevcut teknoloji çözümlerini benimseyerek daha hızlı bir şekilde yenilik yapıyor,” diye devam etti. “Pandemiyi kontrol etmek ve müdahale etmek, ayrıca finansal ve insani yardım sağlamak için teknoloji ve verilerin yenilikçi kullanımını görüyoruz.”

Gartner'ın hükümetin BT harcama tahminine, segmentlere göre ve 2020'deki harcama ve büyümeyi 2021 tahminleriyle karşılaştırarak erişildi.

Maliyet değerlendirmesine dahil olan segmentler BT hizmetleri, yazılım, telekom hizmetleri, dahili hizmetler, cihazlar ve veri merkezidir.

GÖRMEK: İşe dönün: Yeni normal salgın sonrası nasıl görünecek (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Devlet bütçeleri ve harcamaları, toplum ve işletmelerin iyileşmesi ve büyümesi için ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor ve dijital eşitliğe ve uzak devlet hizmetlerine erişime yönelik yatırımlara öncelik verilecek.

Fabular, “COVID-19 salgını, devlet kuruluşlarının temel hizmetleri hızla yanıtlama, ölçeklendirme ve güvence altına alma becerisindeki zayıflıkları ortaya çıkardı” dedi. “Devlet kuruluşlarının yanıtlarından öğrenilen dersler, dayanıklılığı artırma ve vatandaşları ve işletmeleri için daha güçlü bir gelecek inşa etme ivmesini sağlıyor.”

Gartner tahmin etti “Aşı yönetiminin karmaşıklığı, 2022 yılına kadar bu işte birlikte olacağımız anlamına geliyor”, ancak “pandeminin” görünürde “olmasının” sona ermesine “rağmen, BT liderleri ve diğer alanlardaki (CEO, CFO, HR , hukuk, BT ve kurumsal iletişim) “aşılar dağıtılırken ve yönetilirken uzun ve değişken bir dönemin ne olabileceği konusunda hala çevik, kararlı ve veri odaklı bir stratejiye ihtiyaç duyuyor.”

Gartner, bir kuruluşun alması gereken yönü belirlemek için uyarlanabilir stratejiler uygulama ihtiyacını şiddetle teşvik etti.

Şirketin Aralık 2020'de yaptığı tahminler gerçekleştirildi: “1. Talep şu anda arzı aşıyor ve muhtemelen 2021 ve 2. Aşı yönetiminin karmaşıklığı, onun 2021'de ve bazı kısımlarda 2022'de önemli bir halk sağlığı ve ekonomik itici gücü olmaya devam edeceği anlamına geliyor. dünyanın.”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*