Küresel İK liderleri koronavirüse yanıt veriyor: işverenlerin% 48'i COVID-19 için hastalık izni istiyor

Yeni bir Gartner araştırması, işletmelerin koronavirüs tarafından uygulanan mola süresini nasıl ele aldığını ortaya koyuyor ve tahmin, pandemi bittikten sonra çalışanların% 30'una kadar uzak kalacağıdır.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Gartner, şirketlerin pandemiyi nasıl ele aldığını değerlendirmek için 800 İK yöneticisi tarafından bir anket gerçekleştirdi. Salı günü yapılan ankette, işverenlerin% 88'inin uzaktan çalışmayı teşvik ettiğini veya gerektirdiğini ve neredeyse hepsinin (% 97) işle ilgili seyahati iptal etti. Ancak anketin en şaşırtıcı bulgusu ne olabilir: işverenlerin% 48'i çalışanların önce hastalık iznini, ardından tatil iznini ve son olarak da potansiyel PTO'yu kullanmalarını şart koşmaktadır.

"Dünyadaki her İK yöneticisi ne yapacağını merak ediyor COVID-19 hakkında"Gartner İK uygulaması araştırma şefi Brian Kropp" dedi ve bu küresel salgının yepyeni doğası göz önüne alındığında, bir oyun kitabı olmadan faaliyet gösteriyorlar. Hangi yöneticiler her şeyden daha fazlasını bilmek istiyor, diğer şirketler ne yapıyor ve ne yaptıklarını yapmalı mıyım? Bu anket bu soruyu cevaplamak için tasarlandı. "

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Ülke çapındaki yetkililer sosyal uzaklaşma ve tecrit için empoze edildikçe veya yayınladıkça, kuruluşlar personelin güvenliği ve şirketin finansal gerçekleri arasında uzlaşma mücadelesi vermektedir. İşletmelerin kullandığı çeşitli yöntemlerden biri, hasta ve / veya hasta bir aile üyesine bakan kişiler için PTO'daki bir artıştır ve kuruluşların% 18'i, çocuklara bakan ebeveynlere ek PTO vermektedir. okullar kapandı.

Kropp Perşembe günü yaptığı açıklamada, "Şirketlerin bu krize tepki verme hızı şimdiye kadar gördüğümüz her şeyden daha hızlı." Dedi. "Sadece 10 gün önce, şirketlerin sadece% 15'i seyahat kısıtlamaları koymuştu, bu rakam şu anda% 97. Bu noktada, diğer en ilginç bulgulardan biri de şirketlerin güçteki azalmaları en aza indirmek için ellerinden gelen her şeyi yapması. şirketlerin personel sayısını azaltmak için hızlı olduğu küresel mali krizle tam bir tezat oluşturuyor. Birçok şirket personel sayısını azaltmak zorunda kalacak olsa da, bunu yapmaktan kaçınmak için potansiyel olarak çekebilecekleri diğer kolları deniyorlar. "

Anket, çoğu işverenin maliyetleri azaltmayı ve mümkün olduğunda çalışanlara ödeme yapmaya çalışmanın etkisini azaltmayı planladığını gösterdi.

Şirketlerin% 70'inin planladığı ana maliyet azaltma önlemi teknolojinin etkin kullanımıBu, pek çok çalışanın uzaktan çalışması gerektiğinden sağlam bir seçimdir.

Ne yazık ki iş arayanlar için kuruluşların neredeyse yarısı yeni işe alımları dondurmayı planlıyor.

İşletmelerin beşte biri danışmanlara yapılan harcamaları durdurmayı veya sınırlamayı ve / veya sözleşmeli çalışanları azaltmayı planladığından şirketler, personelinin mali ihtiyaçlarını danışmanların / dış ortakların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

İşverenlerin sadece% 10'u çalışma saatlerini azaltmayı planlamaktadır ve sadece% 6'sı çalışanlardan ücretsiz izin almasını istemektedir.

Ankette, Gartner İK liderlerinin İK salgını planı hazırlama konulu Şubat ortasındaki bir makaleden çıkarılan uzak yetenekleri nasıl yönetmesi gerektiğine ilişkin önerileri içeriyordu:

 • Yön, güven ve esneklik sağlayın. Çalışanlar harekete geçmek ve tonu belirlemek için iş liderlerine güveniyor. Potansiyel müşteriler ve personel arasındaki iletişim, iş sağlığı ve iş sürdürülebilirliğine öncelik vermeli ve çalışanlarla düzenli olarak iletişim kurmalıdır. Gartner'ın Şubat ayında yaptığı ankette, kuruluşların% 56'sının, COVID-19 salgını.

 • Organizasyon için koronavirüsü bağlamsal hale getirin. Liderler, koronavirüs ve bunun organizasyon üzerindeki etkisi hakkında sadece doğru ve güncel bilgi sağlamalıdır; bu, sosyal medyadan gelen bilgileri kullanmayın, sadece Dünya Sağlık Örgütü ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri gibi güvenilir kaynaklara güvenin. Kuruluşla ilgili bilgi ve verileri belirtin.

 • Kasıtlı eşler arası etkileşimleri teşvik edin. Özellikle, personel uzaktan çalışma yaparken, kişisel ve profesyonel etkileşimlerini sürdürmeleri için onları teşvik edin. Gartner Şubat araştırması ayrıca kuruluşların% 40'ının yöneticili çalışanlar için ek sanal check-in'ler oluşturduğunu ve kuruluşların% 32'sinin sanal toplantılar için yeni araçlar sunduğunu buldu.

 • Takım yönergeleri oluşturun. Çalışanların, evde eğitim, evde eğitim, evde yemek pişirme ve evde yemek yemeyi artırma ve sosyal çevreleri içinde sosyal mesafeyi korumaya devam etme gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı ihtiyaçları / gereksinimleri olduğunu kabul edin. Çalışanları birbirlerinin zaman kısıtlamalarına / taleplerine uyum sağlamaya teşvik edin. Tüm ekip üyeleri müsait olduğunda "çekirdek ekip sürelerini" önerin.

 • Çalışanların esnekliğini sağlama
  uzaktan çalışma ihtiyaçları
  .
  İşverenlerin ofise geri dönmeye hazırlanmaları, ihtiyaçları ve rahatlıkları için dikkat etmeleri gerekir. Mümkün olduğunda, çalışanların ofise ne zaman döneceklerini seçmelerine izin verin. Ofis içi temel çalışanların çalışma saatlerini değiştirmelerine ve en yüksek banliyö çalışma saatlerinde çalışmasına izin verin.

Kropp, "Bu kriz boyunca bir toplum olarak çalışacağız." "Ama şu anda, insanların çalışma şeklini değiştirme konusunda dünya tarihinin en büyük pilotunu kullanıyoruz. Bu, uzaktan çalışmanın küresel bir denemesi. Ve işin nasıl yapıldığına dair bazı temel değişiklikler olacak. Örneğin, işlerini uzaktan yapabilen tüm çalışanlardan sadece% 5'i bunu yapar: Tüm bunlar söylendiğinde ve yapıldığında, çalışanların% 30'undan fazlasının tam zamanlı çalışacağını düşünmek mantıklıdır. teknoloji daha iyi olacak, yöneticiler, çalışanlarının bu şekilde çalışması daha rahat olacak ve daha fazla çalışan evden çalışmayı tercih edecek."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/d8a4f53b-838b-4358-8067-371b34b2840d/resize/770x/454f43b541d37ce2d591e88ddba0133a/coronkaburg- .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Sompong Rattanakunchon / Getty Images "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Doktor holding tablet fütüristik hud ekran tablet ile. Covid-19, Bakteri, virüs, mikrop. Geleceğin tıbbi kavramı. "Data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/d8a4f53b-838b-4358-8067-371b34b2840d/resize/770x/454f43b-838b-4358-8067-371b34b2840d/resize/770x/454f43b-838b-4358-8067-371b34b2840d/resize/770x/454f43b541d37ce2d591e88ddba013a/ coronavirüs covid19-doktor-mask.jpg

Resim: Sompong Rattanakunchon / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*