Kuruluşlar güvenliklerini buluta taşıyor, ancak endişeler sürüyor

İşletmeler, bulut tabanlı güvenlik araçlarına geçmenin avantajlarını görüyor ancak veri gizliliği ve yetkisiz erişim gibi konulardan endişe ediyorlar, diyor Exabeam.

Bugünlerde bir kuruluş için güvenliği sağlamak zorlu ve zorlu bir iştir. Siber suçlular, bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılımlar, fidye, ve kimlik avı saldırıları hepsi birçok işletmeyi hedefleyen tehditlerdir.

Yükün bir kısmını hafifletmek için birçok kuruluş güvenlik araçlarını buluta taşımaya başladı. Temel olarak, bu, güvenlik satıcılarından satın aldıkları ürünlerin, şirket içinde dağıtılması ve yönetilmesinin aksine bulutta dağıtıldığı ve yönetildiği anlamına gelir.

Güvenlik araçlarınızı buluta taşımak, daha iyi tehdit izleme ve daha az bakım gibi bazı avantajlar sunar. Bununla birlikte, Exabeam tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir raporda açıklandığı üzere, müşteriler arasında çevrimiçi bir mekanda güvenliklerine güvenen endişeler var.

GÖRMEK: 2020'deki en iyi bulut sağlayıcıları: AWS, Microsoft Azure ve Google Cloud, hibrit, SaaS oynatıcılar (TechRepublic Premium)

130 güvenlik uygulayıcısı tarafından yapılan bir ankete dayanarak, Exabeam'in raporu Ankete katılanların% 52'si 2018 sırasında veya öncesinde bulut tabanlı güvenlik ürünlerine geçmeye başladı. % 18'i 2019'a kadar bekledi,% 3'ü 2020'de başladı,% 13'ü henüz başlamadı ve geri kalanı ne zaman göç edeceklerini bilmiyor. Göçlerini başlatanların yarısından fazlası güvenlik araçlarının en az dörtte birini buluta taşırken, yaklaşık üçte biri güvenlik araçlarının yarısından fazlasını taşıdı.

Kuruluşlar belirli yararlar için güvenliklerini buluta taşırlar. Bu hareket, şirket içi donanım ve yazılıma sahip olmak ve bunları yönetmekle ilgili kaynakları ve ek yükü azaltabilir. Güvenlik görevlileri, şirket içi ürünleri güncellemek, yükseltmek ve bakımını yapmaktan kaçınırlar. Anket sonuçları daha belirgin avantajlar ortaya koymuştur.

Neden bulut tabanlı güvenliğe geçtiklerini sorduklarında, katılımcıların% 29'u saldırıların izlenmesi ve izlenmesinde iyileştirmeler yaparken,% 22'si daha az bakım gerektirdiğini belirtti. Diğer nedenler arasında sermaye harcamalarındaki düşüşler ve en son özelliklere erişim vardı.

Ancak kuruluşların güvenlik araçlarını bulut tabanlı değişkenlere geçirme konusunda da korkuları var. Endişeleri sorulduğunda, katılımcıların% 30'u verilerinin gizliliğine,% 16'sı yetkisiz erişime,% 14'ü sunucu kesintilerine,% 14'ü diğer güvenlik araçlarıyla entegrasyona ve% 13'ü verilerinin egemenliğine işaret etti.

Dahası,% 32'si güvenlik araçlarını buluta taşımanın çok zor veya çok riskli olacağını düşündüklerini söyledi. % 32'lik bir kesim de kuruluşlarının bu tür bir göçle ilgili endişelerini bilmediklerini söyledi.

GÖRMEK: Kuruluşunuzu ve uzaktaki çalışanlarınızı fidye yazılımlarına karşı koruma (TechRepublic)

Bulut tabanlı güvenlik araçlarına geçen kuruluşlar arasında en yaygın olarak korunan veri türü olarak% 22 e-posta,% 21 müşteri bilgisi,% 20 dosya paylaşımı ve% 18 personel dosyası belirtildi. Katılımcıların sadece% 12'si kurumsal finansal verileri korumak için bulut tabanlı güvenlik kullandıklarını söyledi.

"Kuruluşlar güvenlik operasyonlarını modernize ederken, SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) "Exabeam güvenlik stratejisti Sam Humphries, basın açıklamasında giderek daha fazla tercih edilen dağıtım modeli haline geliyor." Bu anketin sonuçları bazı güvenlik profesyonellerinin hala endişe duyduğunu gösterirken, bulut hizmetlerinde görünürlüğe sahip olmak hayati önem taşıyor, ve birçok kuruluş şu anda güvenliğe ilk bulut yaklaşımını benimsiyor. Ek avantajlar arasında düşük maliyet ve bakım sorunlarının yanı sıra bulut verilerini şirket içi veri merkezlerine yönlendirme ihtiyacını ortadan kaldırmak yer alıyor. "

Exabeam raporu için 11-12 Mart 2020'de Londra'daki Cloud and Security Expo'da 130 güvenlik uygulayıcısını inceledi.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/25/1ef21ce0-30bb-4bdf-9717-6a7a3c8797b2/resize/770x/04c311c9328f7dc60a840c4ebb8d0943/istock.20120.20-120-120-120-120-120-120-120-120-120-120-120-120-120-120 = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Andy, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Bulut bilişim

Resim: Andy, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*