Kurumsal çalışanların işbirliği yazılımına karşı "aşk-nefret" duyguları var

Slack, Zoom ve diğer işbirliği uygulamaları üretkenliği ve iş-yaşam dengesini artırabilir, ancak Unify Square araştırmasına göre çalışanların% 40'ı katı kuralların uygulanması gerektiğini söylüyor.

Daha önce hiç olmadığı gibi, Gevşek, yakınlaştırma, Microsoft Ekiplerive bu tür diğer uygulamalar gelişen işyerlerinde önemli bir rol oynamaktadır, özellikle de şu an evden kaynaklanan yaygın çalışma gereksinimleri nedeniyle coronavirüs pandemik. Unify Square tarafından ankete katılan kurumsal çalışanlar (evden iş emirlerinden önce), işyeri işbirliği uygulamaları ile "aşk-nefret" ilişkisini ifade ettiler.

Birden fazla işbirliği platformunu yönetmek için PowerSuite yazılımının üreticisi Unify Square'e göre, bu tür karışık duygular, artan BT destek biletleri ve / veya birlikte kullanımdan vazgeçme kararlarına yol açabilir. Şirket raporunu bu hafta bir e-kitap olarak yayınladı: "Aşk-Nefret İlişkisi: İş Akışı İşbirliği Zorluklarını Aşmak."

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Ocak ayının sonlarında ve Şubat ayı başlarında 500'den fazla kurumsal çalışanı araştıran Unify Square'e göre, "Popüler inancın aksine, kurumsal çalışanlar işbirliği uygulamalarının kullanımı söz konusu olduğunda yönetimden yapı ve katı kurallar istemektedir." % 40'ı, işverenlerinin işbirliği uygulaması kullanımı konusunda daha katı kurallar uygulamak istediklerini ve% 60'ı bu tür uygulamaların daha iyi iş-yaşam dengesine katkıda bulunacağını söyledi.

Şirketin başlıca ürün pazarlama sorumlusu Scott Gode, e-posta dağıtımında da benzer bir düşünce olduğunu hatırlattı. Gode, "Sohbet ve ortak çalışma uygulamalarını e-postanın halefi olarak düşünürsek, aşk-nefret fikri çok şaşırtıcı değil." Dedi. "Herkes işi e-postayla iletmeye ve iletişim kurmaya yardımcı olmak için e-posta kanalını 'seviyor', ancak zihin paylaşımına ve odaklanmaya hâkim olma biçiminden nefret ediyor."

Collab uygulamalarının varlığı aynı olguyu yarattı, ancak belki de kullanıcı arayüzünün 'her zaman yüz yüze' doğası ve uygulamalarla nasıl etkileşim kuracağına dair beklentiler nedeniyle bunu güçlendirdi. . "Uzaktan çalışma sorunu daha da basitleştirecek, çünkü daha sonra onu takip edeceğiniz bir iş arkadaşına ofiste dalga geçmek veya bağırmak imkansız."

GÖRMEK: Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Geçen yıl, Gartner Inc. işyerinde sosyal yazılım ve işbirliği için dünya çapında pazar Gartner, 2023 yılına kadar 2018'den neredeyse iki katına çıkarak 4,8 milyar dolara ulaşacağını söyledi. "2023 yılına kadar kurumsal uygulama yazılımı sağlayıcılarının yaklaşık% 60'ının yazılım ürün portföylerine bir çeşit sosyal yazılım ve işbirliği işlevselliği eklemesini bekliyoruz." dedi.

Tüm sektörlerdeki işletmeler insanları iş ve toplantı uygulamaları için indirmeler olarak yeni bir gerçekliğe hazırlıyorlar.

Unify Square anketinin katılımcıları, kurumsal teknoloji, tüketici teknolojisi, ambalajlı tüketici ürünleri, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi çeşitli sektörlerde en az 1.000 çalışanı olan kuruluşlarda çalıştı.

GÖRMEK: Zoom'da sanal arka planlar nasıl açılır (TechRepublic)

Rapor, birleştirilmiş iletişim ve iş akışı işbirliği uygulama platformlarında, uygulama kullanım eğilimlerinde ve üretkenliği, çalışan davranışını, güvenliği ve daha fazlasını nasıl etkilediğini en çok kullanılan özellikleri inceledi.

E-postanın hala canlı ve iyi olduğunu tespit etti. Rapora göre, "Yaş / seviye / çalışma programından bağımsız olarak yönetim kurulu çalışanları, meslektaşlarının% 66'sının hem e-posta hem de işbirliği uygulamalarının kullanımını etkin bir şekilde dengeleme sanatında ustalaştıklarını kabul ediyorlar."

Kurumsal çalışanların yaklaşık% 40'ı, işbirliği uygulamalarının başlıca faydasının daha az e-posta olduğu konusunda hemfikirdi, ancak% 74'ü bu işbirliği uygulamalarını kullanmaya başladıklarından beri aldıkları e-postaların sayısında önemli bir azalma görmediklerini söyledi.

Kişisel görüşmeler (% 41) ve mevcut projelerden uzaklaşan (% 39) talepler, iş günü boyunca işbirliği uygulamalarının neden olduğu dikkat dağıtıcı en büyük suçlular olarak kaydedildi.

GÖRMEK: Etkili telekonferans nasıl çalıştırılır: 6 tavsiye (TechRepublic)

Raporda işbirliği güvenliğinin paylaşılan bir sorumluluk olmadığı sonucuna varıldı:

  • Yüksek teknoloji endüstrisi şirketlerinde çalışan çalışanların, BT uygulamalarını diğer sektörlerden daha fazla bilgilendirmesi en düşük olasılıktır ve yaklaşık% 40'ı BT'nin onayı olmadan kişisel kullanım için işbirliği uygulamaları indirmeyi kabul etmektedir.

  • Tüketici ambalajlı mal şirketlerinde çalışan katılımcılar için% 90'dan fazlası BT onayı olmadan hiçbir zaman işbirliği uygulamaları indirmediklerini söylüyor.

  • İşbirliği uygulamalarının güvenli olduğundan emin olmak söz konusu olduğunda,% 60'tan fazlası işbirliği uygulamalarını güvence altına alma sorumluluğunun yalnızca kuruluşlarının BT departmanında bulunması gerektiğine inanmaktadır.

Gode ​​of Unify Square, birkaç şaşırtıcı bulgu olduğunu söyledi. Önce bile COVID-19 Saldırı, Zoom'un kendisini bir video konferans lideri olarak kurduğunu, ancak sohbet işlevselliği ile bilinmediğini söyledi. "Bu anket, Zoom sohbetinin daha önce inandığımızdan çok daha geniş bir kullanım modeline sahip olduğunu gösterdi (ve bu verilerin WFH gereksinimleri uygulanmadan önce derlendiğini unutmayın)."

Ayrıca, ankette, kurumsal işçilerin% 20'sinden azının aşağıdakilerin tipik olarak işbirliği uygulamalarıyla ilgili olumsuz yanları olduğunu düşündüğünü belirtti: Takım arkadaşları arasında rekabetin hızla yanıt vermesi (% 18), şirket içinde silolar oluşturma (% 15), bilgi güvenli veya özel olmak (% 13) ve işten uzaklaşan kişisel görüşmeler (% 16).

Gode, "Uzaktan video konferans ve sohbet uygulamalarındaki ilerlemelere rağmen, eski moda 'sneaker-net' veya yüz yüze görüşmeyi yenen hiçbir şey yok." Dedi. "Bu arada, WFH döneminde, video konferanslar, 1-1 telefon görüşmeleri ve sohbetler gibi tüm işbirliği yöntemleri çok daha yüksek bir önem kazanıyor; kullanılabilirlik, bağlantı ve güvenilirlik tüm kullanıcılar için çok önemlidir."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/25/55b9c249-e605-44bb-8be5-4e5841ab1aee/resize/770x/4be1d59b25f9b15c8990e337d4455730/screen-shot-2020-03 -25-at-10-01-15-am.png "target =" _ boş "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Kareyi Birleştir "rel =" noopener noreferrer nofollow ">ekran görüntüsü-2020-03-25-at-10-01-15-am.png "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/25/55b9c249 -e605-44bb-8be5-4e5841ab1aee / yeniden boyutlandırma / 770x / 4be1d59b25f9b15c8990e337d4455730 / screen-shot-2020/03/25-at-10-01-15-am.png

Resim: Kareyi Birleştir

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*