Kurumsal e-Öğrenme: Koronavirüs salgını sırasında eğitim talebinde Uptick

Evden daha fazla çalışan çalıştıkça, birçoğu beceri ve yeniden eğitime zaman ayırıyor. İşte en popüler öğrenme konularından bazıları.

İle çalışanların evden çalışmasını teşvik eden veya talep eden kuruluşların çoğunluğu (% 88), coronavirüs pandemi uzaktan çalışma kültürünü yaygınlaştırmıştır. Daha fazla çalışan dijital araçlara yöneldikçe, birçoğu becerileri geliştirme veya daha ileri eğitim alma fırsatını kullanmaktadır.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Vakfın eğitim ve belgelendirme kıdemli başkan yardımcısı ve üretim müdürü Clyde Seepersad'a göre, Linux Vakfı ortalama bir hafta boyunca ücretsiz çevrimiçi eğitim kurslarına kayıtlarda% 40'tan fazla artış gördü.

Yapay zeka destekli, bulut tabanlı bir öğrenme platformu olan Docebo, SHIFT Communications'ın üst düzey hesap yöneticisi Lori Niquette, 1 Şubat 2020'den bu yana, platformuna haftalık olarak erişen kullanıcılarda ortalama% 18.5 artış gördü.

"e-Öğrenim, dünyanın durumuna bakılmaksızın her zaman değerlidir. İnsanlar her seferinde, en uygun olduğu zaman ve nerede olurlarsa olsunlar bir modülü tamamlama yeteneğinden hoşlanırlar – ister masasında, ister trende, isterse onların koltuğunda, "dedi Seepersad.

Seepersad, "Ancak, dünya çapında ev siparişlerinin genişlemesiyle dünya genelinde milyarlarca kişinin kişisel eğitime katılamaması özellikle değerlidir." Dedi. “Bu sadece yeni beceriler geliştirmeye yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda insanlara üretken ve faydalı olan zamanlarıyla ilgili bir şeyler veriyor. Bu durum sonunda sona erdiğinde, yeni bir beceri öğrenmek için zaman ayıranlar, yaptıklarından daha iyi konumlandırılacak değil."

Bazı sertifikasyon sağlayıcıları, bu süre zarfında beceri kazanmak isteyen çalışanlara feragat ve indirimler bile veriyor. Örneğin CompTIA Pazartesi günü yaptığı açıklamada, BT'nin temelleri hakkında e-öğrenme kursu ücretsiz.

Bir e-Öğrenim ve analiz sağlayıcısı olan True Office Learning CEO'su Neha Gupta, "Bu belirsizlik ve değişim zamanında, en iyi kuruluşlar e-Öğrenmeyi bir iletişim ve pekiştirme mekanizması olarak kullanıyorlar." Dedi. "Dağıtık çalışanların yeni bir çalışma şekli hakkında bilgiye ihtiyaç duymasıyla, kendi hızına sahip bir dijital deneyim, bir işverenin sağlayabileceği en güçlü araçtır."

Popüler e-Öğrenme kursları

e-Öğrenim, genel olarak, endüstriler ve konular arasında kullanımda önemli bir artış görmüştür. En popüler kursları belirlemek zordur, çünkü birçok satıcı ve eğitim mevcuttur. Bununla birlikte, endüstri uzmanları insanların ilgilendiği konular hakkında bir fikir verebilirler.

Gupta, "COVID-19 hazırlığı, evden etkin bir şekilde çalışma ve siber güvenlik için en iyi uygulamalar konusunda mikro-kurslar için acil bir talep gördük."

Siber güvenlik uzun zamandır popüler bir eğitim kursu olmuştur, ancak coronavirüs hazırlık ve uzaktan çalışma eğitimi özellikle zamanında görünmektedir.

VetteryBir çevrimiçi işe alım pazarı, yakın zamanda tüm ekibini uzak bir çalışma tarzına geçirdi. Vettery'deki insanlar stratejisinin kıdemli başkan yardımcısı Samantha Friedman, şirket çalışanlarını bu tuhaf zamanda yeni beceriler geliştirmek veya öğrenmek için kurslar ve atölye çalışmaları yapmaya teşvik etti.

Friedman, "Takımdaki en popüler kurslar SQL ve Excel etrafında dönen atölyeler ve bootcamps." Dedi. "Özellikle Operasyonlar ve Ürün ekiplerimiz, ürün yönetimi, ürün tasarımı, veri bilimi ve veri analitiği için 10 haftalık yarı zamanlı kurslara kaydolarak kariyer gelişimlerine önemli yatırımlar yapmıştır.

Friedman, "İşlevsel eğitime ek olarak, tüm yeni yöneticileri liderlik, koçluk ve zor konuşmalar ile ilgili atölye çalışmaları yapmaya teşvik ediyoruz." "Bu tür kursların çalışanlarımızın kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmada kritik olduğuna inanıyoruz."

Linux Vakfı'nda Seepersad, ücretsiz kurslarında en büyük sıçramayı gördüklerini, ancak ücretli e-Öğrenim konusunda da biraz artış gösterdiğini söyledi. Genel olarak, bunlar hakkında en popüler kurslar Linux, Kubernetes ve Hyperledger Fabric'te olmuştur.

Docebo tarafından bulunan ilginç bir detay, kullanıcılarının çoğunun sabah ilk işte oturum açmasıydı. Niquette, çevrimiçi kurslar için en yoğun trafik saatinin 9 ile 10:30 arasında indiğini ve bu da "çalışanların evden çalışırken 'bölgeye girmek için eğitim kullandıklarını gösterebilir" dedi.

Akıl yürütme ne olursa olsun, e-Öğrenim kullanımı evden çalışan daha fazla insanla tartışılmaz bir artış gördü.

Bazı e-Öğrenim kurslarını almak isteyenler için, En iyi 20 BT eğitim şirketi TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/a2c9cef4-7298-40ee-aed2-ed2c8eaeb6cd/resize/770x/8f69380d55d88f59348f71519c512b6b/elearning.jpg" hedef " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">elearning.jpg "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/a2c9cef4-7298-40ee-aed2-ed2c8eaeb6cd/resize/770x/8f69380d55d88f59348f71519c512bpgel/ Öğrenim

Resim: iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*