Linux Vakfı, endüstri çapında dijital asistan standartları oluşturmak için Open Voice Network'ü başlattı

Kâr amacı gütmeyen bir derneğin, bilgisayar-insan etkileşiminde bir sonraki sınır için kapsayıcı, açık kaynaklı güvenli standartlar oluşturma hedefiyle birkaç yüksek profilli ortağı vardır.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2018/03/07/891be1a5-5f15-4749-a10b-d32514d164c1/resize/770x/9222607f7363c7263468297b3750591e/voiceassistant.jpg" hedef ="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: iStockphoto/chombosan">ses yardımcısı.jpg

Resim: iStockphoto/chombosan

Linux Vakfı, sürekli büyüyen sesli asistan pazarı için küresel, açık kaynak standartları oluşturmayı amaçlayan yeni bir girişimi duyurdu. Aradı Ses Ağı'nı aç, Linux Vakfı, "konuşma AI standartlarının kullanıma sunulmasını ve benimsenmesini hızlandıracak topluluk çapında katkılara izin vereceğini" söyledi.

Open Voice Network'ün kurucu ortakları arasında Target, Microsoft, Schwarz Gruppe, Wegmans Food Markets, Veritone ve T-mobile ana şirketi Deutsche Telekom yer alıyor ve OVN'ye birçok yüksek profilli katılımcıya hedeflerini gerçekleştirme gücü veriyor.

GÖRMEK: Dijital dönüşüm: Bir CXO'nun kılavuzu (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

OVN'yi açıklayan bir basın açıklamasında, Linux Vakfı şunları söyledi: ses, bilgisayar arayüzündeki bir sonraki doğal evrimdirve standardizasyon, kullanıcıların güveneceği, kolaylıkla kullanabilecekleri ve yeniliği teşvik etmeye yardımcı olacak sesli yardımcılar oluşturmak için gerekli olacaktır.

Linux Vakfı Kıdemli Başkan Yardımcısı ve proje genel müdürü Mike Dolan, "Sesin ticaret, ulaşım, sağlık ve eğlence gibi sektörler üzerindeki potansiyel etkisi şaşırtıcı" dedi. Ancak OVN'nin web sitesinin belirttiği gibi, "Gizlilik, veri kullanımı, üçüncü taraf sitelerine ve uygulamalarına erişim, birlikte çalışabilirlik ve benzerleri gibi konular ticari bir platform düzeyinde yönetiliyor", bu da ekonomik olarak olabilecek ilerlemeyi yavaşlatıyor. dönüştürücü teknoloji.

İnternetin ilk günlerinde oluşturulan açık standartlara atıfta bulunan Linux Vakfı, OVN standartlarının, ister genel olarak Siri veya Alexa gibi dijital asistanlar kullanıyor olsunlar, isterse şirket- gibi platformlar arasında tek tip bir veri alışverişi yolu oluşturmak için aynı ilkeye dayanacağını söyledi. belirli işlevleri gerçekleştirmek için tasarlanmış belirli olanlar.

Bu amaçla, Linux Vakfı, Açık Ses Ağının başlangıçta üç alana odaklanacağını söyledi: Standartlar geliştirmek, sesli asistanlar hakkında farkındalık yaratmak ve farklı endüstrilerde nasıl değere sahip olabileceklerini belirlemek ve düzenleme, mevzuat ve veri konularını savunmak. gizlilik.

Aslında, gizlilik ve kullanıcı güveni, Açık Ses Ağı'nın misyonunun temel taşıdır. OVN, web sitesinde "Araştırma, gizlilik, veri güvenliği, kullanım kolaylığı, marka koruması, birlikte çalışabilirlik ve hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için eşit ve tarafsız erişim gibi kritik soruları gündeme getiren bir güven boşluğuna işaret ediyor" dedi. Bu endişelere karşı koymanın anahtarının, standartların ve yönergelerin toplumsal olarak geliştirilmesi ve benimsenmesi olduğunu söyledi.

OVN, "Standartlar, yatırımları yeni yeteneklerin ve özelliklerin geliştirilmesine doğru iter; geliştirici araçlarının oluşturulmasını teşvik eder ve kurumsal kullanıcılar için, tescilli arayüzlere duyulan ihtiyaç azaldıkça 'bir kez oluştur, çok kullan' verimliliği sunarlar" dedi. dedim.

GÖRMEK: İşe Alma Kiti: Video Oyun Programcısı (TechRepublic Premium)

Açık Ses Ağı, yönünü sesli yardım dünyasında görmek istediğini söylediği dört temel değere dayandırıyor: Güvene değer sistemler; kullanıcı, ekosistem ve mimari seçimi mümkün kılan; kapsayıcı ve erişilebilir; ve bunlar hem yazılım hem de donanım olarak açıktır."

İlgilenen firmalar OVN'nin projesini desteklemek web sitesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*