Masaüstü için Google Drive uygulamasını yüklemek için dört neden

Andy Wolber, masaüstü için Google Drive'ın, Google Workspace'i Windows veya macOS sistemleriyle kullanan kişiler için mutlaka yüklenmesi gereken bir uygulama olduğunu düşünüyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/08/5a85d399-8ffb-412e-9530-2d13eb3560f0/resize/770x/a50c1e44c4d274c288d614653a543bc7/hero-drive-for -desktop.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Andy Wolber/TechRepublic">

İllüstrasyon: Andy Wolber/TechRepublic

Masaüstü için Google Drive uygulaması kullanan insanlara verir pencereler veya Mac os işletim sistemi cihazlar, Google Drive klasörlerine ve dosyalarına erişimi kolaylaştırdı. Uygulama, daha önce Google Drive Dosya Senkronizasyonu uygulaması ve Yedekleme ve Senkronizasyon uygulaması olmak üzere iki ayrı uygulamada sunulan görevleri yerine getirir. uygulama olabilir bir sisteme eklendi ya bir kişi tarafından ya da bir yönetici tarafından kuruluş tarafından yönetilen cihazlara dağıtılır. Windows'ta uygulama, sistem tepsisinde (sağ alt köşede) görünürken, macOS'ta uygulama menü çubuğunda (ekranın üst kısmında) görüntülenir.

GÖRMEK: Araştırma: Video konferans araçları ve bulut tabanlı çözümler dijital çalışma alanlarına hükmediyor; VPN ve VDI, KOBİ'ler arasında daha az popüler (TechRepublic Premium)

GÖRMEK: AWS Lambda, sunucusuz bir bilgi işlem çerçevesi: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

TechRepublic'te neler var?

Google Drive for Desktop uygulaması yüklendikten sonra, Windows veya macOS cihazlarını kullanan kişiler için dört temel özellik sunar. İlk olarak, bir web tarayıcısı açmanıza gerek kalmadan yerel sisteminizden (yani, macOS'ta Apple'ın Finder'ı veya Windows'ta Microsoft'un Dosya Gezgini'nden) Google Drive'a erişmenizi sağlar. İkinci olarak, cihazınız ile Google Drive arasında dosya ve klasörleri seçip senkronize etmenize olanak tanır. Üçüncüsü, Masaüstü için Drive, fotoğrafları (ekran görüntüleri ve RAW fotoğraflar dahil) Google Fotoğraflar'a yedekleme olanağı da sunar. Dördüncüsü, artık aynı anda dört farklı Google hesabında oturum açabilirsiniz, bu da her hesap için dosyalara ve farklı yapılandırma seçeneklerine erişmenizi sağlar. Aşağıdaki bölümler, bu özelliklerin her birinin kilit noktalarını kapsamaktadır.

(Not: Bir Google Workspace yöneticisinin Masaüstü için Drive'a kurumsal erişimi kontrol edebileceğini unutmayın. Masaüstü için Drive uygulamasına kurumsal bir hesapla erişemiyorsanız, Workspace yöneticinizden Yönetici konsolu | uygulamalar | Google Çalışma Alanı | Drive ve Dokümanlar | Masaüstü için Google Drive.)

1. Google Drive'a yerel dosya sistemi erişiminiz olacak

Masaüstü için Drive uygulaması, cihazınızın yerel depolama alanında depolanan dosya ve klasörlere göz attığınız gibi Drive klasörlerine ve dosyalarına göz atmanıza olanak tanır (Şekil A). Bu, sisteminizdeki diğer dosyalar gibi Drive'daki öğeleri açıp kaydedebileceğiniz anlamına gelir. Masaüstü için Drive uygulaması olmasaydı, bir tarayıcı açmanız, drive.google.com'a gitmeniz, bir dosya seçmeniz ve ardından onu cihazınıza indirmeniz gerekirdi. Veya tersine, benzer adımları izleyin ve ardından yüklemek için bir dosya seçin. Masaüstü için Drive uygulaması bunların hepsini ortadan kaldırır: Google Drive dosyalarıyla çalışmak için standart dosya sistemi kontrolleriyle gezinmeniz yeterlidir.

Şekil A

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/08/4a83ba01-8d09-4b41-9e14-bda252e05adb/resize/770x/a3b4678dda2f55aec38f3b0aab6d9710/a-local-view -drive-for-desktop.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Masaüstü için Google Drive uygulaması, Windows 10 Dosya Gezgini'nde (sol üst resim) ve macOS Finder'da (sağ alt resim) gösterildiği gibi yerel dosya sisteminizden Drive'daki dosya ve klasörlere erişmenize olanak tanır.

" data-credit="http://www.techrepublic.com/">Windows'un sol üst ekran görüntüsü, hem G: sürücüsünü (bir Google hesabı için) hem de bir H: sürücüsünü (ikinci bir Google hesabı için) gösterir, Sürücüm ve Paylaşılan sürücüler klasörleri görüntülenir. MacOS'tan sağ alt ekran görüntüsü, Drive'ım ve Paylaşılan sürücüler klasörlerinin görüntülendiği tek bir Google Drive'ı gösteriyor.

Masaüstü için Google Drive uygulaması, Windows 10 Dosya Gezgini'nde (sol üst resim) ve macOS Finder'da (sağ alt resim) gösterildiği gibi yerel dosya sisteminizden Drive'daki dosya ve klasörlere erişmenize olanak tanır.

2. Çevrimdışı öğe erişimini özelleştirebilirsiniz

Masaüstü için Drive ile, dosyaları Drive'dan cihazınıza Aktarmayı veya Yansıtmayı seçebilirsiniz (Şekil B). Dosyaları yalnızca Google Drive'ınızdaki her şeyin yerel bir kopyası için yeterli yerel depolama alanınız olduğundan emin olduğunuzda seçin. Yansıt seçeneğini belirlerseniz sistem, Google Drive depolama alanınızı sisteminizle senkronize eder. İyi haber: Bu, çevrimdışı olduğunuzda bile yansıtılan tüm dosyalarınıza erişebileceğiniz anlamına gelir. Kötü haber: Depolama alanınızı izlemeniz gerekebilir.

Güvenilir bir internet bağlantınız varsa, çoğu kişinin akış ayarını seçmesini öneririm. Akışı seçtiğinizde, Masaüstü için Drive uygulaması size Google Drive'da depolanan her şeyi göstermeye devam eder, ancak öğeleri yalnızca gerektiği gibi indirir. Bu seçenek, çok az yerel depolama alanına sahip bir bilgisayar kullanabileceğiniz ve bunun yerine temel olarak uzak bir bulut sürücüsü olarak Google Drive'a güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Daha da önemlisi, akış seçeneğini seçseniz bile, eşitlenecek klasörleri ve dosyaları manuel olarak seçebilirsiniz. Örneğin, her zaman kullanılabilir olmasını istediğiniz öğeleri içeren belirli bir klasör varsa, onu seçip sağ tıklatabilir (Windows'ta) veya kontrol tuşuna basarak tıklatabilir (macOS'ta), ardından çevrimdışı erişimi ayarlayarak çevrimdışı kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Şekil B

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/08/3ce69e5a-07a0-4d43-b2b3-9e700942bac9/resize/770x/692ac3d6b6cd7a2a9fc1329e75343708/b-stream-and -mirror-terms.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Masaüstü için Google Drive uygulamasında, dosyaları Google Drive ile yerel depolama alanınız arasında Akış yapmayı veya Yansıtmayı seçebilirsiniz.

" data-credit="http://www.techrepublic.com/">Akış dosyaları ve Yansıtma dosyaları seçeneklerini açıklayan ilk Drive yükleme ekranının ekran görüntüsü. Akış, öğeleri bulutta depolarken, Mirror her şeyi çevrimdışı erişim için senkronize eder." data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/08/3ce69e5a-07a0-4d43 -b2b3-9e700942bac9/resize/770x/692ac3d6b6cd7a2a9fc1329e75343708/b-stream-and-mirror-terms.jpg

Masaüstü için Google Drive uygulamasında, dosyaları Google Drive ile yerel depolama alanınız arasında Akış yapmayı veya Yansıtmayı seçebilirsiniz.

3. Fotoğraf yedeklemeyi yapılandırabilirsiniz

Masaüstü için Google Drive, cihazınızdaki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a da yedekleyebilir. Tıpkı iOS ve Android'deki Google Fotoğraflar uygulamaları gibi, fotoğrafları orijinal kalitede veya "depolama tasarrufu" modu olarak etiketlenmiş sıkıştırılmış bir sürümde yüklemeyi seçebilirsiniz.

Fotoğrafla ilgili diğer iki seçenek, Google Fotoğraflar'a ekran görüntüleri veya RAW fotoğraflar yükleyip yüklememeyi seçmenize olanak tanır (Şekil C). RAW fotoğraflar, hem depolama hem de bant genişliği kullanımı etkileri olabilecek geleneksel jpeg veya heic formatındaki dosyalardan önemli ölçüde daha büyük olabilir. Uygulamanın RAW formatındaki fotoğraf dosyalarını yüklemesini önlemek için RAW fotoğraflar kutusunun işaretini kaldırın. Bununla birlikte, ekran görüntüsü ayarı, Google Fotoğraflar'ın çoğunlukla bir kamerayla çektiğiniz veya bir uygulamayla oluşturduğunuz resimlere odaklanmasını sağlamak istediğinizde yararlıdır. Ekran görüntülerinin Google Fotoğraflar'a yüklenmesini önlemek için ekran görüntüsü onay kutusunun işaretini kaldırın.

Şekil C

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/08/19b6ae3e-68a2-492e-a0f7-53757f088879/resize/770x/19605a8cb46defcfcdad41486711d1a6/c-preferences-2 .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Google Fotoğraflar'a yüklenen fotoğraflar için Depolama Alanı Tasarrufu veya Orijinal Kalite'yi seçin.

" data-credit="http://www.techrepublic.com/">Yükleme boyutu seçeneklerinin yanı sıra Ekran görüntülerini yükle ve RAW dosyalarını yükle için dosya türü onay kutularını içeren Masaüstü için Drive Google Fotoğraflar ayarlarının ekran görüntüsü." data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i /r/2021/07/08/19b6ae3e-68a2-492e-a0f7-53757f088879/resize/770x/19605a8cb46defcfcdad41486711d1a6/c-preferences-2.jpg

Google Fotoğraflar'a yüklenen fotoğraflar için Depolama Alanı Tasarrufu veya Orijinal Kalite'yi seçin.

4. En fazla dört hesaptan dosyalara erişebilirsiniz

Masaüstü için Google Drive, dört adede kadar farklı iş, okul veya kişisel Google hesabını destekler. Bu, uygulamayı hem iş için bir Google Drive'a hem de bir Google Drive kişisel hesabına erişmek için her iki hesapta aynı anda oturum açmış olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir (Şekil D). Örneğin, Windows'ta iş hesabınız G: sürücüsü, kişisel hesap ise H: sürücüsü olarak eklenebilir. gibi ayarları yapılandırabilirsiniz. gerçek zamanlı varlık göstergeleri Office düzenleme için, her hesap için ayrı ayrı.

Şekil D

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/08/1ee85592-bbb6-45ee-ae66-97c2c1255654/resize/770x/27a15250648da7c5b22a81a702b7bc99/d-multi-account -support.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Drive for Desktop uygulamasına en fazla dört hesap ekleyin. Bu hesaplar, burada gösterildiği gibi, kurumsal ve kişisel hesapların bir karışımı olabilir.

" data-credit="http://www.techrepublic.com/">Yazarın üç hesabının görüntülendiği Masaüstü için Drive Tercihleri ​​sayfasının ekran görüntüsü: İkisi ücretli Workspace hesabı, biri kişisel Gmail.com hesabıdır." data-original="https://www.techrepublic.com/a/ hub/i/r/2021/07/08/1ee85592-bbb6-45ee-ae66-97c2c1255654/resize/770x/27a15250648da7c5b22a81a702b7bc99/d-multi-account-support.jpg

Drive for Desktop uygulamasına en fazla dört hesap ekleyin. Bu hesaplar, burada gösterildiği gibi, kurumsal ve kişisel hesapların bir karışımı olabilir.

Masaüstü için Drive deneyiminiz nedir?

Bence Google Drive for Desktop, Google Workspace'i Windows veya macOS sistemleriyle kullanan kişiler için mutlaka yüklenmesi gereken bir uygulama. Drive for Desktop'ı yüklediyseniz ve kullandıysanız, deneyiminiz nasıldı? Güncellenmiş ve birleştirilmiş uygulamayı macOS veya Windows sisteminizde sorunsuz çalışacak şekilde buldunuz mu? Uygulama iş akışınızı nasıl değiştirdi? Aşağıdaki yorumlarda veya Twitter'da Drive for Desktop deneyiminizin ne olduğunu bana bildirin (@awolber).

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*