Microsoft 365 ile Windows 10 bilgisayarların güvenliğini sağlama

Microsoft 365 güvenlik özelliklerini kullanan küçük işletmeler, tüm Windows 10 bilgisayarlarının güvenlik politikalarını tek bir konumdan tutarlı bir şekilde uygulayabilir ve yönetebilir.

Resim: istock / strucxx

Tüm işletmenizin kapatılabileceği bir dünyada fidye için tutulan veriler Bir e-postadaki kötü niyetli bir bağlantının tek bir tıklamasından, kuruluşunuzdaki her kişisel bilgisayarın güvenliği büyük önem taşır. Büyük kuruluşlar, ağlarının ve bilgisayarlarının güvenliğini sağlamak için bir yönetici ve mühendis ordusu istihdam edebilir, ancak küçük işletmeler genellikle kendilerini korumak zorundadır.

GÖRMEK: Denetim Listesi: Windows 10 sistemlerini güvenli hale getirme (TechRepublic Premium)

Kullanan küçük işletmeler için hayatı daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için Microsoft 365, bu üretkenlik paketinin yönetim uygulamalarında yerleşik birkaç güvenlik özelliği vardır. Ne yazık ki, birçok küçük işletme bu güvenlik araçlarından gerektiği gibi yararlanamıyor çünkü var olduklarını bilmiyorlar ya da nasıl çalıştıklarını anlamıyorlar.

Bu nasıl yapılır öğreticisi, Microsoft 365'in yerleşik güvenlik özelliklerini nasıl etkinleştireceğinizi ve bu özellikleri herkese nasıl uygulayacağınızı gösterir. Windows 10 Kuruluşunuzdaki PC'ler.

GÖRMEK: Microsoft Surface Go 2: Hile sayfası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Microsoft 365 ile Windows 10 bilgisayarların güvenliğini sağlama

Küçük işletme organizasyonunuzdaki Windows 10 bilgisayarların güvenliğini Microsoft 365 ile sağlamanın ilk adımı, yönetici portalına giriş yapın uygun kimlik bilgileriyle. Etki alanınızı kurduğunuzu ve e-posta sunucunuzu kurduğunuzu varsayacağız.

Soldaki gezinme çubuğunda, Kurulum'u seçin ve sağ taraftaki pencere bölmesindeki listeyi, aşağıda gösterildiği gibi Aygıt bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın. Şekil A.

Şekil A

Gösterilen yapılandırma ekranına ulaşmak için “Windows 10 bilgisayarlarınızın güvenliğini sağlayın” bağlantısını tıklayın. Şekil B. Gördüğünüz gibi, bu yapılandırmanın tamamlanması, tüm Windows 10 bilgisayarlarını, şirketin Microsoft 365 kullanan işletmeler için konsolide yönetim aracı olan Microsoft Intune'a kaydettirebilecek veya Azure.

Şekil B

Kuruluşumuzda çalışan tüm Windows 10 bilgisayarlar için temel bir güvenlik politikası oluşturacağız. Tıpkı büyük bir kuruluş gibi, küçük işletmeler de bu politikaları tüm Windows 10 cihazlarında tutarlı bir şekilde uygulayarak her bir bilgisayarı ayrı ayrı yapılandırmak için gereken zamandan tasarruf edebilir.

Sayfayı aşağı kaydırmak ve politikanın nasıl uygulanacağına dikkat etmek önemlidir.

Politikalar yalnızca aşağıdakiler doğru olduğunda geçerlidir:

  • Set Users, Azure AD'ye cihazları Azure Active Directory'de Tümü veya Bazıları olarak katabilir
  • MDM kullanıcı kapsamını Azure Active Directory'de Hepsi veya Bazıları olarak ayarlayın
  • Bilgisayarlar Windows 10 Pro, sürüm 1703 veya sonraki bir sürümü çalıştırıyor
  • Bilgisayarlar başka herhangi bir virüs koruması veya cihaz yönetimi programı çalıştırmıyor
  • Bilgisayarlar Microsoft Intune'a kaydedilir (bkz. Kullanıcı etkisi)

Tüm bu şartları karşılayacağımızı varsayarak, işlemi başlatmak için Başlayın düğmesini tıklayın.

Sistemin temel ilkeyi oluşturması birkaç saniye sürecektir ve ardından, aşağıda gösterildiği gibi onaylamak için Ayarları Uygula düğmesine tıklamanızı isteyecektir. Şekil C. Bekleme ekranını kapatmak için varsayılan değer zevklerime göre çok düşük, ancak diğer her şeyi varsayılan değerlerinde bıraktım.

Şekil C

Seçimleriniz tamamlandığında Ayarları Uygula'yı tıklayın. Temel politikaların uygulandığına dair bir mesaj almalısınız. Pencereyi kapatmak için X işaretini tıklayın.

Kuruluşunuzda halihazırda kullanımda olan bir Windows 10 bilgisayarı kaydetmek için, o bilgisayardaki Ayarlar'ı açın ve Hesaplar bölümüne gidin. Cihazı aşağıda gösterildiği gibi eklemek için sol taraftaki gezinme çubuğundaki “İşe veya Okula Erişin” öğesini tıklayın. Şekil D.

Şekil D

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*