Microsoft Azure Sanal Masaüstü: Bir hile sayfası

Bulut tabanlı DaaS, uzak bir iş gücüne çeşitli avantajlar sunar. Bu Microsoft Azure Sanal Masaüstü (eski adıyla Windows Sanal Masaüstü) kılavuzu, platformu ve neler sunabileceğini değerlendirir.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/10/19/1afccff5-82cd-4a39-8fc3-4aaffc73e841/resize/770x/a2f3d4ecce17e4869f0b03d47fed3d6b/istock-1176802969.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: iStock/DragonImages">bilgisayarda çalışan kadın

Resim: iStock/DragonImages

Çevreleyen benzeri görülmemiş koşullar COVID-19 ve beraberindeki küresel salgın, birçok işletmeyi giderek daha uzak ve sanal bir işgücüne uyum sağlamanın yollarını bulmaya zorladı. Bazı işletmeler, sanal bir şema altında işgücü verimliliğinin daha iyi olmasa da aynı olduğunu keşfetti. Bu işletmelerin aşağıdaki gibi platformları benimsemesi muhtemeldir: Hizmet Olarak Masaüstü (DaaS) ve sanal masaüstü altyapısı (VDI) pandemi yatıştı.

Bulut tabanlı DaaS ve VDI hizmetleri, Microsoft'un da aralarında bulunduğu bir dizi satıcı tarafından sunulmaktadır. Azure bulut platformu. Microsoft Azure Sanal Masaüstü belirli kişilere ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır. Microsoft 365 ve Azure aboneleri. Ayrı Azure Sanal Masaüstleri için lisanslar, sunucu konumu ve sanal makine türüne göre değişen maliyetlerle de mevcuttur.

GÖRMEK: Microsoft Windows Sanal Masaüstü: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Azure Sanal Masaüstü'nün birçok avantajı vardır, ancak işletmeniz platformu benimsemeye karar vermeden önce dikkate alınması gereken birkaç uyarı da vardır. Tüm iş kararları gibi, herhangi bir karar vermeden önce planlama ve analiz yapılması garanti edilir ve şiddetle tavsiye edilir. Bu Microsoft Azure Sanal Masaüstü: TechRepublic'ten bir hile sayfası, platformun ne olduğunu ve neler sunabileceğini değerlendirmenize yardımcı olacak, böylece işiniz için mümkün olan en iyi kararı verebilirsiniz.

Azure Sanal Masaüstü nedir?

Microsoft'un bulut hizmetlerinin gücünden yararlanan Azure Sanal Masaüstü, bulut üzerinde çalışan bir masaüstü ve uygulama sanallaştırma hizmetini barındıran örneklenmiş bir sanal makinedir. Azure Sanal Masaüstü, bir sanal masaüstü deneyimi ve herhangi bir cihaza uzak uygulamalar. Nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak platform, kullanıcılara çoklu oturum sağlamak için Microsoft 365 ve Azure'u bir araya getirebilir. Windows 10 ölçeklendirme ve azaltılmış BT maliyetlerini içeren deneyim.

Azure Sanal Masaüstü, Windows 10 Enterprise, Windows 7 Enterprise veya Windows Server 2012 R2, 2016, 2019'u çalıştıracak şekilde yapılandırılabilir. Windows 8 ve Windows 8.1 desteklenmez.

GÖRMEK: sanallaştırma politikası (TechRepublic Premium)

Aşağıdaki Uzak Masaüstü istemcileri Azure Sanal Masaüstü'nü destekler:

GÖRMEK: Hizmet Olarak Yazılım (SaaS): Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Azure Sanal Masaüstü neden önemlidir?

Gerekten mi yoksa genel bir üretkenlik stratejisinin bir parçası olarak mı, modern iş gücü giderek daha uzak ve mobil bir iş gücü haline geliyor. İşgücü, işlerini yapmak için ihtiyaç duyduğu sistemlere ve uygulamalara erişmek için her yerden, her zaman, herhangi bir cihazdan erişilebilen bulut platformlarına ve sanal makinelere giderek daha fazla bağımlı hale geliyor.

Azure Sanal Masaüstü, bir iş gücüne erişimi olan bir iş gücü sağlar. sanal Windows bilgisayar tipik bir BT onaylı Windows bilgisayarının işletmeniz için çalıştırması gereken uygulamalar ne olursa olsun çalıştırın. İşletmeler, Azure'un bulut altyapısından yararlanarak çok kullanıcılı sanal senaryolarda çalışacak şekilde optimize edilmiş çok oturumlu Windows 10 dağıtımları kurabilir.

Bir çalışanın bakış açısından Azure Sanal Masaüstü, masalarındaki geleneksel bilgisayar ayarıyla tamamen aynıdır. Kuruluşun bakış açısından, fiziksel donanım satın alma, kurma, dağıtma ve güvenceye alma maliyeti, bu özellikleri bulutta ele almak için Microsoft ve Azure'a emanet edilerek tasarruf edilebilir.

GÖRMEK: Microsoft, koronavirüs salgını sırasında bulut hizmetleri talebinde artış görüyor (Teknik Cumhuriyeti)

Azure Sanal Masaüstü'nün faydaları nelerdir?

İster seçimle ister tesadüfen, çalışanlarınız uzaktan çalışıyorsa, hassas şirket verileri kısa bir süre de olsa bir noktada yerel olarak aktarılacak ve saklanacaktır. En iyi güvenlik önlemleri uygulansa bile, hassas verilerin bu aktarımı risklidir. İş etkinliği için kendi kişisel cihazlarını ve ağlarını kullanan çalışanların değişkenliklerini ekleyin; felaket tarifi.

Azure Sanal Masaüstü, işverenlerin Azure bulutunda güvenli bir şekilde örneklenen, tam olarak nasıl olmaları gerektiği gibi yapılandırılmış sanal makineleri dağıtmalarına olanak tanır. Özünde, hassas şirket verileri hiçbir zaman şirketin kontrol yapısının dışına aktarılmaz çünkü herhangi bir veri aktarımı yalnızca Azure bulut örnekleri arasında gerçekleşir. Microsoft Azure bulutunda, veriler her türlü koruma yöntemiyle korunur. yerleşik güvenlik protokolleriAzure Güvenlik Duvarı, Azure Güvenlik Merkezi, Azure Sentinel ve Microsoft Defender ATP dahil.

GÖRMEK: KOBİ'ler teknoloji yığınlarını nasıl oluşturur? (Teknik Cumhuriyeti)

Azure Sanal Masaüstü altında, masaüstü örneklerine erişim, aşağıdakiler de dahil olmak üzere koşullu erişim protokolleri tarafından kontrol edilir: çok faktörlü kimlik doğrulama. Azure altyapısı, rol tabanlı erişim denetimini (RBAC) etkinleştirmek ve Azure Güvenlik Merkezi kullanılarak tehditleri algılamak için dağıtılabilir. Azure Sanal Masaüstü, ISO 27001, 27018 ve 27701, PCI, Ticari ve HIPPA için Yüksek FedRAMP ile uyumlu olarak onaylanmıştır.

Kuruluşunuz Microsoft 365'e veya Windows'un kurumsal bir sürümüne zaten aboneyse, Azure Sanal Masaüstü ile her kullanıcı için ücretsiz olarak bir masaüstü örneği oluşturabilir. Bu nedenle, uzak kullanıcılarınız Windows çalıştıran hazır bir sanal makineye herhangi bir yerden, herhangi bir zamanda, herhangi bir cihazdan ek bir ücret ödemeden erişebilir.

Azure Sanal Masaüstü, Microsoft Azure Portal üzerinden yönetildiğinden, kuruluşunuz masaüstü örneklerini anında iş gereksinimlerini karşılayacak şekilde ölçeklendirebilir. Yöneticiler, birkaç fare tıklaması ve bir yönetici oturum açma hesabı ile sanal CPU'ları artırabilir, sanal RAM ekleyebilir, daha fazla sanal sabit disk depolama alanı tahsis edebilir vb.

Azure Sanal Masaüstü'nün uyarıları nelerdir?

Uzak bir iş gücü için Azure Sanal Masaüstü'nü dağıtıp dağıtmamaya karar verirken göz önünde bulundurulması gereken birincil uyarı, ağ bağlantılarının kalitesidir. Sanal masaüstü örneklerinizi ne kadar iyi planlar ve tasarlarsanız tasarlayın, yalnızca çalışanlarınızın buluta etkili bir şekilde erişme becerisine sahipse, bu çabaya değer. Yavaş internet bağlantıları, kesintili bağlantılar ve internet bağlantısı olmaması gerçek bir olasılıktır ve bulut tabanlı sanallaştırmanın verimli çalışması için bunların hafifletilmesi gerekir.

GÖRMEK: DaaS ve VDI: Yeni rapor, sanal iş gücünün yüksek maliyetlerinin ve zorluklarının altını çiziyor (Teknik Cumhuriyeti)

Ağ bağlantılarının teknik yönünün ötesinde, işverenler ayrıca ne kadar çalışan eğitiminin gerekli olacağını da düşünmelidir. Teknoloji konusunda bilgili çalışanlar ve BT profesyonelleri, Azure ve Azure Sanal Masaüstü sunucularına bağlanma konusunda büyük olasılıkla hiçbir sorun yaşamayacaktır, ancak bazı çalışanların bağlantıyı tamamlamak için en azından bir miktar talimata ihtiyacı olabilir. Bu yardımı kim yapacak, nasıl sağlayacak, ya etkili olmazsa? Bu soruların kabul edilebilir cevapları olmalıdır.

Yanıtlanması gereken diğer sorular arasında, faaliyete geçtiğinde, çalışanlar ihtiyaç duyduklarında ek kaynakları nasıl isteyeceklerdir? Çözümlerinden sorumlu BT departmanı personeli ile bir biletleme sistemi olacak mı? Bu altyapı hazır mı? Gerçek sanal örnekleri dağıtmadan önce bir Azure Sanal Masaüstü sisteminin bakımını işlemek için yordamların ayarlanması tamamlanmalıdır.

Azure Sanal Masaüstü'nün başlıca rakipleri kimlerdir?

arasında rekabet sanal masaüstü alanında bulut satıcıları şiddetlidir ve birçoğu tanınmış ve tanıdık olan düzinelerce farklı şirketi içerir. Belirgin rakipler, olağan büyük bulut hizmetleri şüphelilerini içerir. Amazon AWS ve Google Bulut Platformu. Diğer öne çıkan rakipler arasında Citrix ve sanal makine yazılımı. Diğer küçük rakipler, mühendisler, mimarlar, sanatçılar ve bilim adamları için belirli özellikler gerektiren özel masaüstü hizmetleri sunar.

GÖRMEK: Araştırma: İşletme ihtiyaçlarını karşılamaya dayalı KOBİ BT yığın kararları (TechRepublic Premium)

İşte sanal masaüstü rakiplerinin kısa bir listesi:

Tüm bu rekabetle birlikte Microsoft, Azure Sanal Masaüstü hizmeti için maliyetleri ve ücretleri düşük tutma baskısı hissetmeye devam edecek. Bu rekabet baskısı, Microsoft'un neden Microsoft 365'e veya Windows'un kurumsal sürümlerine abone olan mevcut müşterilere ücretsiz Azure Sanal Masaüstü sunmaya istekli olduğunu açıklamaya yardımcı olur.

GÖRMEK: TechRepublic'in tüm hile sayfaları ve akıllı kişi kılavuzları

Azure Sanal Masaüstü'nü nasıl edinirsiniz ve ne zaman kullanılabilir olacak?

Azure Sanal masaüstü, Microsoft Azure Portal aracılığıyla kullanılabilir. Microsoft 365'in mevcut aboneleri ve Windows'un kurumsal sürümleri için, masaüstü bulut sunucuları her kullanıcı için ek ücret ödemeden kullanılabilir. Abone olmayanlar, her masaüstü örneği için kullanılan sanal makinelerin özelliklerine göre belirlenen bir abonelik ücreti ödemek zorunda kalacaklar. Not: Microsoft, 14 Temmuz 2021'den başlayarak yıl sonuna kadar Azure Sanal Masaüstü'ne ücretsiz erişim sunuyor.

Bu mevcut hizmetlere abone olanlar, kullanıcı bazında belirli işletim sistemlerini çalıştıran Azure Sanal Masaüstü örneklerine ücretsiz erişime sahiptir:

İşletim sistemi

Gerekli lisans

Windows 10 Enterprise çoklu oturum veya Windows 10 Enterprise

Microsoft 365 E3, E5, A3, A5, F3, Business Premium veya Windows E3, E5, A3, A5

Windows 7 Kurumsal

Microsoft 365 E3, E5, A3, A5, F3, Business Premium veya Windows E3, E5, A3, A5

Windows Server 2012 R2, 2016, 2019

Yazılım Güvenceli RDS İstemci Erişim Lisansı (CAL)

Önceden var olan bir aboneliği olmayan kuruluşlar için, Azure üzerinden Azure Sanal Masaüstü'nün fiyatı, her masaüstü örneği için seçilen özelliklere bağlı olacaktır. Örneğin, 2 CPU, 8 GB RAM ve 50 GB depolama alanına sahip kullandıkça öde örneğinin aylık 137,29 ABD dolarına mal olacağı tahmin edilmektedir. dan bir alıntı Azure fiyat hesaplayıcı bu, ayda 12,50 ABD doları/kullanıcı ödeyen bir Microsoft 365 İş Ekstra abonesinden çok daha fazladır. Elbette fiyatlar zamanla değişebilir ve muhtemelen değişecektir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*