Microsoft: Bir günde 2,7 milyar toplantı dakikası

Uzak bir iş eğilimi raporu, COVID-19'un patlak vermesinden bu yana Microsoft Teams'in ve diğer ürünlerin şaşırtıcı yeni kullanımını gösteriyor.

Microsoft şimdi dünyanın büyük bir bölümü günlük yaşamın önemli bölümlerini çevrimiçi olarak taşımak zorunda kaldığı için görülmemiş bir kullanım görüyor koronavirüs pandemi. bir toplantılar için yeni uzaktan çalışma eğilimi raporu Microsoft 365 kurumsal başkan yardımcısı Jared Spataro, iş ve okul için dijital araçlara küresel geçişi gösteren şaşırtıcı istatistiklerle dolu.

Spataro dedi şirket trilyonlarca anonimleştirilmiş sinyali analiz etti Microsoft 365, LinkedIn ve Bing'deki toplantılar, e-postalar ve sohbetlerden "dünyanın işyerindeki insan etkileşimlerinin en büyük grafiklerinden biri" olarak adlandırılan Microsoft Graph'i oluşturmak için.

Veriler, kullanımın bölge ve sanayi gibi çeşitli faktörlere göre nasıl değiştiğini gösteriyor ve o zamandan bu yana hayatın ne kadar değiştiğini gösteriyor KOVİD-19 milyonları evde önemli ölçüde daha fazla zaman harcamaya zorladı.

"Bu fikir, her gün Microsoft Teams'de gerçekleşen çok sayıda toplantıda yansıtılıyor. Bir günde (31 Mart'ta) 2,7 milyar toplantı tutan yeni bir günlük kayıt gördük (16 Mart'ta 900 milyondan% 200 artış) Öğrenciler ve öğretmenler uzaktan eğitim için Ekiplere yöneldiklerinde 175 ülkede Eğitim Takımlarını kullanan 183.000 kiracı var "diye yazdı Spataro.

GÖRMEK: Microsoft Teams: Kuruluşunuz için doğru işbirliği platformu mu? (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Araştırmasına göre Microsoft, Teams'deki toplam video görüşmelerinin Mart ayında% 1.000'in üzerinde büyüdüğünü ve insanların videoyu her zamankinden iki kat daha fazla açtığını keşfetti.

Ancak videonun kullanımı her zaman küresel değildi. Rakamlar bölge, ülke, internet hızı ve akış kalitesine göre büyük farklılıklar gösterdi. Hindistan ve Güney Afrika gibi ülkelerdeki insanlar toplantıların yalnızca% 22 ve% 36'sında video kullandılar, Singapur'daki kullanıcılar ise videonun yalnızca% 26'sından yararlandı. Fransa ve Japonya'daki kullanıcılar da zamanın% 40'ından daha az video kullandılar.

"En aktif Teams kullanıcılarına sahip ülkelere baktığımızda, Norveç ve Hollanda'daki kişilerin video da dahil olmak üzere aramaların yaklaşık% 60'ını en çok videoya yönlendirdiklerini gördük. Avustralya'daki insanlar toplantılarda video kullanıyorlar, İtalya% 53 %, Şili% 52, İsviçre% 51 ve İspanya% 49, "Spataro yazdı.

"Bu arada İngiltere, Kanada ve İsveç'teki insanlar zamanın% 47'sini video, Meksika ve ABD'deki insanlar ise sırasıyla% 41 ve% 38 kullanıyor."

Microsoft ayrıca canlı etkinliklerin ve akışlı toplantı kayıtlarının sayısında büyük artışlar görüyor ve Mart ayına kadar haftada takımlarda beş kat daha fazla akış videosu yapıyor.

Artışlar sadece dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla sınırlı değil. Spataro, akıllı telefon veya tabletler aracılığıyla platforma erişen Microsoft Teams kullanıcılarının sayısında% 300 artış olduğunu söyledi.

Dünyanın dört bir yanındaki onlarca okul gibi Microsoft'un eğitim alanında üstünlük konusunda Zoom ve Google ile yaptığı savaşlar konusunda önemli baskılar oldu bir platform diğeri için hendek çeşitli endişeler yüzünden.

"En büyük kullanım artışlarımızdan bazıları, salgından en çok etkilenen sektörlerdeki müşterilerden kaynaklandı. 175 ülkede Eğitim Takımları kullanan 183.000 kiracı ile, Yükseköğretim ve İlköğretim müşterilerinin mobil cihazlarda Ekip kullanımında büyük artışlar gördük ve Orta Öğretim (K-12). Ayrıca, Devletle ilgili endüstrilerdeki müşterilerden önemli bir artış gördük. "

"Bunu bir kapasite perspektifinden düşündüğünüzde, bu sadece yeni kullanıcı sayısıyla değil, her hafta kullandıkları miktarla (etkileşim olarak adlandırdığımız şeyle ilgili) ilgili. Mobil cihazlarda Ekiplere katılım çoğu bölgede katlanarak arttı Hollanda, İtalya, İspanya ve Fransa da dahil olmak üzere krizden etkilendi. "

Çin gibi insanların yavaş yavaş fiziksel iş yerlerine dönmesini sağlayan yerler bile Microsoft Teams'i koronavirüs pandemisi dünyayı ele geçirmeden iki kat daha fazla kullanıyor.

Raporda, Microsoft'un eğlenceli özel geçmişleri, popüler "elini kaldır" aracı, katılımcı raporları ve "gerçek" olarak adlandırılan platforma eklenmesi de dahil olmak üzere, yeni kullanıcıların su baskısı için işleri biraz daha kolay hale getirmek için programlara sürekli yeni özellikler eklediği belirtiliyor. – gürültü engelleme ", sinir bozucu arka plan seslerini sınırlamak için yapay zeka kullanır.

Kullanım istatistiklerine ek olarak, çalışma, Microsoft'un araç takımının koronavirüs krizi sırasında yaşamı hareket ettirme çabaları üzerindeki etkisini gösteren bir dizi gerçek dünya örneği içermektedir.

CIO ve uygun fiyatlı konut kar amacı gütmeyen Mercy Housing ile teknoloji ve strateji kıdemli başkan yardımcısı Gunnar Tande, Microsoft Teams'in kuruluşun 1.600 çalışanının 45.000 savunmasız sakinle temas halinde olmasına izin verdiğini söyledi. Benzer şekilde, Amerika Birleşik Devletleri Batı Bölgesi Kurtuluş Ordusu bilgi teknolojisi direktörü Tim Schaal, platformun grubun evsizleri barındırmaya ve açlığı beslemeye devam etmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Schaal Microsoft'a yaptığı açıklamada, "Microsoft Teams on üç batı eyaletinde irili ufaklı şehirlerde ve kasabalarda kritik yardım sağlamaya devam etmemizi sağladı."

Ayrıca bakınız

microsoft-teamsfirstlinethumb.png "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/04/10/ecb85922-ccb7-4d3a-9de5-a6e0e01db840/resize/770x/9a1dd5554dbec0f8b24b4dw4/4b4d4 -teamsfirstlinethumb.png

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*