Microsoft, coronavirus pandemisi sonrasında tüm perakende mağazalarını kapatacak

Beyaz Saray'ın 10'dan fazla grupta sosyal toplantılardan kaçınma önerisini takiben, yazılım devi, derhal etkili olan tüm Microsoft Store konumlarını geçici olarak kapattığını söyledi.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Koronavirüs Amerika Birleşik Devletleri'nde ve diğer ülkelerde yayılmaya devam ederken, başka bir büyük teknoloji şirketi çalışanlar ve müşteriler arasında maruz kalmamak için adımlar atıyor. Salı günü Microsoft, tüm perakende mağazalarını geçici olarak kapattığını söyledi. Hareket, Beyaz Saray'dan 10 kişiden fazla gruplar halinde toplanmamak için tavsiyelerde bulunuyor.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Microsoft haberi açıkladı heyecan, müşterilere gönderilen bir e-postada ve adresinde perakende mağaza web sitesi. Beyaz Saray'ın uyarısı nedeniyle hamle boğulmuş olsa da, Microsoft küresel olarak tüm perakende satış yerlerini kapatacak. Şirketin ABD'de 100'den fazla, biri Porto Riko'da, yedi tanesi Kanada'da, biri Sidney, Avustralya'da ve biri Londra, İngiltere'de olmak üzere dünya çapında yaklaşık 116 perakende mağazası bulunmaktadır.

Microsoft'un perakende satış mağazaları ürünleri tanıtmak ve satmak, ücretli eğitim kursları ve ücretsiz atölyeler sunmak ve teknik destek için bir Yanıt Masası sağlamak için bir yol olarak hizmet etmek. Mağazalar kapalıyken, müşterilerin birkaç seçeneği vardır. Ürünler için doğrudan Microsoft'un web sitesi. ABD ve Porto Riko'da şunları yapabilirsiniz: Microsoft Mağaza Satış ve Müşteri Desteği'ni arayın 1-877-696-7786'da açıklanmaktadır. Diğer ülkelerin her biri kendi özel satış ve destek numaraları. Ayrıca çevrimiçi Microsoft desteğe başvurun veya aracılığıyla Yardım uygulamasını edinin Windows 10'da yerleşik.

Microsoft'un kararı, Apple tüm perakende mağazalarını kapatacak COVID-19 dünyayı mahvediyor. Başlangıçta Apple, mağaza kapanışları için 27 Mart bitiş tarihi verdi ancak güncellendi onun web sitesi Salı günü mağazaların bir sonraki duyuruya kadar kapalı olacağını söyledi. Benzer şekilde, Microsoft mağazalarının yeniden açılabileceği tarih için belirli bir tarih vermedi.

Dünya genelinde teknoloji konferansları iptal edildi

Koronavirüs dünyanın çoğunu etkilediğinde, teknoloji şirketleri de konferansları ve diğer etkinlikleri iptal etme veya değiştirme bu sefer için planlandı. Gibi birçok etkinlik Microsoft Yapı ve Apple'ın Dünya Çapındaki Geliştiriciler Konferansı, yine de çalışır, ancak yalnızca çevrimiçi bir biçimde çalışır.

Dalga ile başladı GSMA Mobil Dünya Kongresini iptal etti Şirketler ayrılmaya başladıktan sonra Barselona'da. Eğlence Yazılımları Derneği iptal etti E3 video oyunu etkinliği 9-11 Haziran tarihleri ​​arasında Los Angeles'ta yapılacak. Facebook, geçen hafta San Francisco için düzenlediği Global Pazarlama Zirvesi'nden ve F8 geliştirici konferansı 6-8 Mayıs tarihleri ​​arasında San Jose, CA'da Google iptal etti I / O konferansı Mountain View, CA'da 12-14 Mayıs için yola çıktı ve Cloud Next konferansı çevrimiçi bir mekana.

Şahsen olayları iptal eden, erteleyen veya değiştiren diğer şirketler arasında Adobe, Cisco, vadi, Gartner, Kaspersky, torpil, ve SAP.

Microsoft'un mağaza kapanışlarını açıklayan e-postası aşağıdadır:

Müşterilerimize ve topluluğumuza,

Halk sağlığı yetkilileri, ekibimiz ve müşterilerimiz ile ortaklık kurmaya devam ederken, COVID-19'un her birimize ve topluluklarımıza nasıl dokunacağı açıktır.

Durumu her gün dikkatle izliyor, güvenlik prosedürlerimizi ve protokollerimizi artırıyoruz ve virüsün yayılmasını sınırlamaya yardımcı olmak için operasyonlarımızı azaltarak bu zorlu dönemde değerli müşterilerimize yardımcı oluyoruz.

Bugün ABD hükümetinin 10 kişiden fazla gruplar halinde sosyal olarak toplanmaması önerisiyle, derhal geçerli olan Microsoft Mağazası konumlarını geçici olarak kapatacağız.

Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumaya yardımcı olmak için tüm Microsoft Mağazası konumlarını kapatıyoruz. Bu benzeri görülmemiş süre boyunca, size hizmet etmenin en iyi yolu, virüsün yayılma riskini en aza indirmeye yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaktır.

Bu arada, microsoft.com'da size çevrimiçi hizmet vermeyi dört gözle bekliyoruz. Müşteri destek ekibimiz support.microsoft.com adresinden size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Daha da önemlisi, inanılmaz ekibimize bu süre zarfında ve her zaman müşterilerimize hizmet verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Emin olabilirsiniz; bu salgından etkilenen tüm Microsoft Store çalışanlarımızın düzenli olarak planlanan saatleri için ödeme yapmaya güvenebileceklerini taahhüt ediyoruz.

Topluluklarımızın ve çalışanlarımızın bir araya gelmesinden ilham alıyorum. Kendinize, ailenize ve sevdiklerinize iyi bakın. Sizi yakında görmeyi dört gözle bekliyoruz.

David Porter, Kurumsal Mağaza Başkan Yardımcısı, Microsoft Store

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/17/f404a241-f5f5-4d11-95e4-f7ceedd0c4c9/resize/770x/2129c0b130bbf40e946cdbb137e8b6-6/6/6/6/6/6/6/6/6/6/6/6/6/6 "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

New York'ta Manhattan şehir merkezindeki Microsoft Mağazası. & Nbsp;

"data-credit =" Resim: Nicolas Economou / NurPhoto, Getty Images aracılığıyla "rel =" noopener noreferrer nofollow ">New York'ta Microsoft Mağazası "data-original =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/17/f404a241-f5f5-4d11-95e4-f7ceedd0c4c9/resize/770x/2129c0b130bbf40e946cdbb137ebb66 store-nyc.jpg

New York'ta Manhattan şehir merkezindeki Microsoft Mağazası.

Resim: Nicolas Economou / NurFotoğraf, Getty Images ile

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*