Microsoft Excel artık işinizi sizin için yapabilir … evet gerçekten

Microsoft Excel VBA Makrolarına ihtiyaç duymadan tekrarlayan görevleri otomatikleştirmenize olanak tanıyarak iş gününüzü kolaylaştıracak bir güncelleme aldım. Office Komut Dosyaları, kullanıcıların eylemlerini bir Excel çalışma kitabına (günlük toplantılar için yeni alınmış bir elektronik tabloyu bir sunuya dönüştürmek gibi) kaydetmeleri ve daha sonra kullanmak veya başkalarıyla paylaşmak üzere bir komut dosyası olarak kaydetmeleri için yeni bir yoldur.

Bu beklenen özellik Elektronik tablo yazılımı Kasım 2019'da tekrar duyurulduktan sonra Microsoft 365'in ticari veya eğitim sürümüne sahip herkes için genel kullanıma girmiştir. Office Komut Dosyaları özelliğini üst görev çubuğundaki / şeritteki Otomatikleştir sekmesinde bulabilirsiniz.

Microsoft, yeni güncellemeye ilişkin blog genel bakışında "örnek olarak, mesela Excel'deki bir muhasebe sitesinden bir .csv dosyası açarak iş gününüze başladığını varsayalım. Daha sonra birkaç dakikanızı gereksiz sütunları silerek, bir tabloyu biçimlendirerek, formül ekleyerek, ve yeni bir çalışma sayfasında PivotTable oluşturma Günlük tekrarladığınız eylemler Eylem Kaydedici ile bir kez kaydedilebilir.

O andan itibaren, komut dosyasını çalıştırmak tüm .csv dönüşümünüzü halledecektir. Sadece adımları unutma riskini ortadan kaldırmakla kalmayacak, aynı zamanda onlara hiçbir şey öğretmek zorunda kalmadan sürecinizi başkalarıyla paylaşabileceksiniz."

Hayatı kolaylaştırmak

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*