Microsoft Power Platform ve düşük kodlu/kodsuz geliştirme: Fusion Teams'den en iyi şekilde yararlanma

Microsoft, Power Platform için bir geliştirme felsefesi tanımlamaya ve onu yedeklemek için gereken araçları sunmaya başlıyor.

Microsoft'un Güç Platformu düşük kodlu/kodsuz araçlarını bir iş uygulamaları çerçevesinin parçası olarak bir araya getirir. Uygulamalar, iş kullanıcılarından profesyonel geliştiricilere kadar herkes tarafından oluşturulabilir ve uygulamalara ihtiyaç duyanların becerileri ile onları oluşturan ve bakımını yapanların becerilerini bir araya getirebilir.

Birçok işletmede Power Platform, yalnızca iş kolu uygulamaları için özel arabirimler oluşturmak için değil, aynı zamanda robotik süreç otomasyonu için de önemli bir araç haline geldi. Ve birlikte Power Automate'in Windows 11'in bir parçası olarak sunulan masaüstü araçları sayesinde akışlar herkesin günlük bilgisayar kullanımının bir parçası olacak.

Power Platform'un yakın zamanda uygulama geliştirme için hızlı bir yanıt aracı olarak yeni bir rol bulduğunu ve özellikle COVID-19 salgını sırasında hizmet yeteneklerindeki ani boşlukları dolduran uygulamalar oluşturmak ve sürdürmek için kuruluşlar arası ekipleri bir araya getirdiğini gördük. Bu yaklaşım, Birleşik Krallık sağlık hizmetlerinin, Power Platform'u farklı sistemleri birbirine bağlamak için bir yapıştırıcı olarak kullanarak ve bunları bir dizi yeni iş sürecine sararak aşı rezervasyon sistemlerini hızla geliştirmesine ve devreye almasına izin verdi.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/2021/07/01/d61a2a58-69c0-4af9-9a85-3845fb7e8a0b/power-platform.jpg" target="_blank" veri- component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Microsoft">güç platformu.jpg

Resim: Microsoft

Füzyon Ekibine Girin

Microsoft, bu disiplinler arası, organizasyonlar arası ekipleri çağırıyor.Füzyon Takımları'. Bu, sonuçları hızlı bir şekilde sunmak için çeşitli beceriler üzerine inşa edilen mantıklı bir isimdir. İşletmeler, belirli bir projeyi sunmak için farklı rolleri bir araya getirerek, uygulama boşluklarını doldurmak ve karmaşık iş akışlarına otomasyon ekleyerek görevleri basitleştirmek için tüm bu becerilerden yararlanabilir.

Geleneksel kurumsal geliştiriciler, ağlarından API'lerine kadar bir işletmeye güç sağlayan çeşitli hizmetleri anlar. Bu arada, iş analistleri, iş hakkında derin içgörüler sağlamak için bu sistemlerdeki verilerin nasıl kullanılacağını anlar ve bu veriler üzerine inşa edilen makine öğrenimi sistemleri oluşturmak ve paylaşmak için veri bilimcilerle birlikte çalışır. Masaüstünde, vatandaş geliştiriciler olarak çalışan kullanıcılar, işlerini en etkili şekilde yapmak için hangi bilgilere ihtiyaç duyduklarını ve bunları nasıl kullanmaları gerektiğini bilirler.

Yazılım geliştirme yaşam döngüsünün geleneksel tanımlarına geri dönerseniz, burada tüm yönlerini görmek sizi şaşırtmayacaktır. Fusion Teams'in yaptığı şey, geleneksel olmayan uygulama geliştirme tekniklerini resmileştirme sürecini başlatmaktır – onlar hakkında en iyi olanı korurken ürettikleri kodun güvenli ve iyi yönetildiğinden emin olmak. Bu, daha fazla bürokrasi olduğu veya gelişmenin daha yavaş olduğu anlamına gelmez; süreç kullanıcı tarafından yönlendirilir ve hala hızlıdır. Ancak şimdi Power Platform uygulamaları, dahili sistemlere aşırı yüklenme veya bilgi sızdırma riski taşımaz ve şirketten ayrılan bir geliştiriciden sağ çıkabilirler.

Takımlar için araçlar

Fusion Teams yaklaşımının bir yönü, hem Visual Studio hem de Visual Studio Code ile entegrasyon dahil olmak üzere profesyonel geliştiriciler ve BT uzmanları için yeni araçlardır. Teams geliştirme modelinin bu tarafının merkezinde yeni PowerFX Excel'in formül dilini temel alan ve SQL benzeri bir sorgu dilinde harmanlayan dil. PowerFX, hem Power Apps tasarımlarını hem de formülleri kod olarak, mevcut kod havuzlarında kullanıma hazır olarak dışa aktarmanıza olanak tanır; böylece BT ekipleri, iş kolu uygulamalarının yanı sıra Power Platform kullanıcı arabirimlerini de yönetebilir.

GÖRMEK: Her kullanıcının ustalaşması gereken 83 Excel ipucu (Teknoloji Cumhuriyeti)

Microsoft, Windows Terminalinden veya geliştirme platformlarındaki terminallerden kullanılabilen yeni bir Power Platform komut satırı aracı sağladı. Güç Platformu CLI'si kullanıma hazır uygulamaları paketlemek ve ayrıca test için kod çıkarmak için kullanılabilir. Bu yaklaşımın bir avantajı, Power Apps'te kendi uygulamasını oluşturan bir kullanıcının, sorgu tasarımına yardımcı olması için uygulamayı bir veritabanı geliştiricisine aktarabilmesidir. Kod, kullanıma hazır bir sorguyla geri verilmeden önce, örneğin Visual Studio Code'da düzenlenebilir.

Füzyon ekipleri, herkesi en düşük ortak payda araç setini kullanmaya zorlamakla ilgili değildir; bunlar en çok kullandığınız araçlarda kod oluşturmak ve paylaşmakla ilgilidir. Power Platform'u tanıdık geliştirme araçlarıyla entegre etmek burada çok mantıklıdır ve şu anda yalnızca Power Apps desteklenirken, Power Automate için geliştiricilerin akışları yazmasına ve düzenlemesine ve bağlayıcıları doğrudan yapılandırmasına olanak tanıyan bir tür iş akışı açıklama dili hayal etmek kolaydır. . Sonuçta, yeni API'leri oluşturur oluşturmaz Azure API Management'ta yayınlayabilen araçlar zaten var.

Ekip tabanlı Power Platform geliştirmesini yönetme

Bu yöntem ve araçları benimseyecekseniz, yeni uygulamalarınızı nasıl yöneteceğinizi ve iş kolu sistemleri ve verilerinizle nasıl çalıştıklarını düşünmeniz gerekecek. Power Platform'u etkin bir şekilde yönetmek, kuruluşunuz genelinde çok çeşitli rol tabanlı erişim denetimleri (RBAC'ler) uygulanmasını gerektirir. Bu, hizmetlere ve hizmetlere uygun olmayan şekilde erişilmediğinden emin olmak için verilere erişimi kontrol etmekten API yönetim araçlarını uygulamaya kadar her şeyi içeren bir yaklaşımdır.

Power Platform yönetim merkezinde yapılacak bir güncelleme, RBAC denetimlerini tek bir merkezi yerde toplayarak yöneticilerin, yönetim arabirimleri arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan kullanıcı izinlerini yönetmeye ve uygun rolleri belirlemeye odaklanmasına olanak tanır. Tüm bu araçların tek bir pf cam bölmesinde olması, bir şeyin kaybolma riskini azaltır, kullanıcıların işlerini yapmasını engeller veya onlara hassas bilgilere çok fazla erişim sağlar.

GÖRMEK: Kontrol listesi: Windows 10 sistemlerinin güvenliğini sağlama (TechRepublic Premium)

Yeni araçlar, Power Platform'un kendi araçlarıyla çalışır veri evreni Azure, Microsoft 365 ve AAD tarafından yönetilen diğer platformlar için denetimler sağlamak üzere Azure Active Directory ile tümleştirme. Bu yaklaşımın merkezinde, AD'nin güçlü kimlik yönetimi sağladığı kullanıcı kimlikleri yer alır. Power Platform ve Microsoft 365 kullanıyorsanız, AAD kullanıyor olmanız muhtemeldir, bu nedenle bu, yönetici görevlerinde önemli bir değişiklik olmamalıdır.

Bunun örtük kıldığı şey, operasyon ekibinizde belirli bir Power Platform yöneticileri grubuna duyulan ihtiyaçtır. Kullanıcıların kendi iş akışlarını otomatikleştirerek kaşıntılarını gidermek için küçük uygulamalar oluşturmaları için bir yol olarak başlayan şey, iş açısından kritik hale gelen uygulamalarla kuruluşlarda kullanılan bir araç haline geldi. Artık kendi yöneticilerine ihtiyaç duyması şaşırtıcı değil; COVID pandemisi sırasında aşılama programlarını çalıştırmaya değer olduğunu kanıtlamış bir araç, geçici uygulamalar için kullanılan bir parça kitinden çok daha fazlasıdır.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*