Microsoft Teams artık video görüşmeleri sırasında özel arka planlar kullanmanıza izin veriyor

Bir Takımlar toplantısı sırasında, dağınık arka planınızı evde daha profesyonel görünümlü bir görüntüyle değiştirebilirsiniz.

Daha fazla insan evden koronavirüssanal toplantılar norm haline geldi. Gibi bir ürünü kullanma Microsoft Ekipleri, meslektaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla ve diğer insanlarla birbirinizi görüp konuşacakları video görüşmeleri ayarlayabilirsiniz. Ancak geçmişte evden fazla çalışmadıysanız, video konferans görüşmelerinizi geçici (ve dağınık) bir ev ofisinde, belki yatak odanızda veya mutfağınızda veya bodrum katınızda yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda, kendi geçmişinizi daha profesyonel bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunu, en yeni özelliklerin izniyle Microsoft Teams ile yapabilirsiniz.

GÖRMEK: Microsoft Teams: Kuruluşunuz için doğru işbirliği platformu mu? (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Artık Teams'e taşınırken, özel arka planlar toplantı arka planınızı "taze ve aydınlık ev ofis, "Microsoft'a göre. Yeni özellik, tüm arka planınızı bulanıklaştırmak için yapay zeka kullanan mevcut arka plan bulanıklığına dayanıyor. Şimdilik, Microsoft'un stok arka plan görüntülerini kullanmakla sınırlısınız, ancak şirket, gelecekte kendi özel fotoğraflarınızı ve resimlerinizi kullanma yeteneği.

Microsoft Teams'de özel arka planlar kullanmak için, uygulamanın Windows veya macOS için masaüstü sürümlerini kullanmanız gerekir.

Bir video görüşmesi başlatın. Çağrı ekranında, Diğer Seçenekler simgesini tıklayın ve Arka Plan Efektlerini Göster seçeneğini seçin. Böyle bir seçenek görmüyorsanız, yeni özelliğin size ulaşması için bir gün kadar beklemeniz gerekebilir. Daha sonra Microsoft'tan bir dizi görüntü arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu arada, henüz arka plan efektleri seçeneğini görmüyorsanız, yeterince profesyonel görünmüyorsa arka planınızı düzenleyebilirsiniz. Arka Planımı Bulanıklaştırma seçeneğini belirlediğinizde dağınık odanız artık görünmez.

Microsoft, yeni özel arka planı eklemenin ötesinde, uzak çalışanlardaki artıştan dolayı hizmetin kullanımı atladığı için Teams'i başka şekillerde güçlendiriyor.

Bu ay küresel olarak kullanıma sunulan Raise Hand özellikleri, toplantı katılımcılarının bir toplantı sırasında bir şey söylemek istediklerini belirtmelerini sağlar. Toplantı düzenleyicileri artık Toplantıyı Sonlandır düğmesini tıklatarak tüm katılımcılar için bir toplantıyı sonlandırabilecek. Organizatörler ayrıca katılımcıların bir toplantıya ne zaman katıldığını ve toplantıdan ayrıldığını öğrenmek için bir katılımcı raporu indirebilecekler. Ve bu yılın ilerleyen saatlerinde Microsoft, yüksek sesle yazma veya havlayan bir köpek gibi arka plan gürültülerini azaltmak için gerçek zamanlı bir gürültü bastırma özelliği vaat ediyor.

Ayrıca bakınız

Duygusal kişi arkadaşlarınızla görüntülü arama yaparken gülüyor

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*