Microsoft Teams: Çağrılarınız uçtan uca şifreleme alacak

E2EE nihayet Microsoft Teams VoIP aramalarına geliyor ve geçici konuşmalara daha fazla gizlilik katıyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/2020/03/23/82aa72de-419d-4403-bf8b-a20044ec0095/istock-1208424209.jpg" target="_blank" veri- component="modalEnlargeImage" data-headline="

Microsoft Teams, önümüzdeki ay bir güvenlik artışı alıyor.

" data-credit="Resim: fizkes, Getty Images/iStockphoto">Müşterilerle görüntülü görüşme tutan odaklı genç işadamı.

Microsoft Teams, önümüzdeki ay bir güvenlik artışı elde ediyor.

Resim: fizkes, Getty Images/iStockphoto

Microsoft Teams, masaüstü ve mobil kullanıcılar için tamamen şifrelenmiş sesli aramaların eklenmesi de dahil olmak üzere yeni bir güncelleme turu alıyor.

TechRepublic'te neler var?

Temmuz ayından itibaren, Teams'deki bire bir IP üzerinden ses (VoIP) çağrıları, uçtan uca şifreleme ile güvence altına alınacak ve daha fazla gizlilik sunacak. özel uygulama üzerinden yapılan konuşmalar.

GÖRMEK: Araştırma: Video konferans araçları ve bulut tabanlı çözümler dijital çalışma alanlarına hakim; VPN ve VDI, KOBİ'ler arasında daha az popüler (TechRepublic Premium)

için uçtan uca şifreleme (E2EE)
Microsoft Ekipleri

Sesli aramalar, Microsoft'un uzaktan çalışma ve toplantı platformunda bir dizi güvenlik geliştirmesini duyurduğu Mart ayından bu yana çalışıyor. Ignite 2021 konferansı.

Yine de E2EE'nin tam olarak geldiği bu hafta yalnızca Microsoft 365 yol haritası. Şifreli VoIP aramaları, önümüzdeki ayın ortasından itibaren masaüstü, mobil, iOS ve Android platformları için Teams'de kullanıma sunulacak ve hassas çevrimiçi görüşmeler yürüten kullanıcılara ek bir seçenek sunacak.

Web kullanıcılarının en azından başlangıçta şifrelemeden mahrum kalacakları görülüyor. Yol haritasına göre, BT yöneticileri kurum içinde E2EE'yi kimlerin kullanabileceğini hala kontrol edebilecek.

Güvenlik, sanal toplantı ve işbirliği alanında yazılım şirketleri için önemli bir savaş alanı haline geldi.

Özellikle E2EE, daha fazla insan Teams gibi platformlara yöneldikçe gıpta edilen bir standart haline geldi.
yakınlaştır

ve
Google Meet

uzaktan çalışırken iş arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için.

Microsoft Teams, aktarım sırasındaki ve beklemedeki verileri şifrelerken, E2EE şu anda görüntülü toplantıları kapsamamaktadır. E2EE, mesajların gönderenin cihazında şifrelendiği ve yalnızca alıcının cihazında şifresinin çözülebileceği anlamına gelir.

GÖRMEK: İşin geleceği: Dijital iş yeri için araçlar ve stratejiler (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Öte yandan yakınlaştırma,
görüntülü toplantıları için tam E2EE içerir

hem ücretsiz hem de ücretli abone planlarında.

Daha az güvenlik odaklı olsa da, Teams platformuna yapılan ilaveler bu hafta duyuruldu.

Özellikle, Microsoft, Spot ışığı özelliği bir güncelleme. Grup sunumları için tasarlanan Spotlight, yalnızca bir diğer katılımcının vurgulanmasına izin veren mevcut sınırının aksine, yakında sunum yapanların bir Teams video görüşmesi sırasında aynı anda yedi katılımcıya kadar vurgulamasına (veya "ön plana çıkmasına") izin verecek.

Microsoft'un 365 yol haritası bize yeni ve iyileştirilmiş spot ışığın bu aydan itibaren masaüstü, mobil ve web için Teams genelinde kullanıcılara sunulacağını söylüyor.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*