Microsoft, Windows 10 bilgisayarların güvenliğini BT yöneticileri için çok daha kolay hale getirdi

KOBİ'ler için tasarlanan yeni güvenlik yetenekleri, BT yöneticilerinin bir kuruluş genelinde temel güvenlik ayarlarını uygulamasına olanak tanır.

Microsoft, BT yöneticilerinin Windows 10 işletme kullanıcıları için temel güvenlik ayarlarını yapılandırmasını kolaylaştırıyor.

Şirket, yöneticilerin Microsoft 365 Admin Center aracılığıyla kuruluş çapında bir ölçekte güvenlik ayarlarını uygulamasına olanak tanıyan yeni, 'basitleştirilmiş' bir kurulum deneyimi sundu.

GÖRMEK: KOBİ BT kararları, iş gereksinimlerinin karşılanmasına dayanır (TechRepublic Premium)

Bu, tüm kullanıcılar için Windows Defender Antivirus'ü etkinleştirmeyi, web filtrelemeyi ve BitLocker Drive Encryption ile PC'lerde dosya ve klasörleri korumayı içerir.

Bu özellik “küçük ve orta ölçekli işletmeler göz önünde bulundurularak” oluşturulmuştur ve Microsoft 365 Business Premium kullanan müşteriler tarafından kullanılabilir.

Microsoft, “Kuruluşunuzdaki bilgisayarlara güvenlik politikalarının uygulanması temel bir güvenlik uygulamasıdır. Artık daha fazla çalışanın bu cihazları ofis dışında kullanması özellikle önemlidir” dedi.

“Kuruluşunuzun cihazlarını korumanızı kolaylaştırmak için, Microsoft 365 yönetim merkezine, kuruluşunuzdaki tüm Windows 10 PC'ler için yalnızca birkaç tıklamayla bir güvenlik temeli oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir kurulum deneyimi ekledik. . ”

Yeni yetenekler 26 Ağustos'ta kullanıma sunulmaya başladı. Microsoft, “önümüzdeki birkaç ay içinde” tüm uygun müşterilere ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Güvenlik ayarlarının uygulanabilir olması için, her son kullanıcı bilgisayarının
Uyum halinde

Microsoft'un bulut tabanlı mobil cihaz yönetimi hizmeti.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

Microsoft tarafından önerilen temel güvenlik ayarları şunlardır:

  • Windows Defender Antivirus kullanarak bilgisayarları virüslerden ve diğer tehditlerden korumaya yardımcı olun
  • Bilgisayarları web tabanlı tehditlerden korumaya yardımcı olun
  • İnternetteki potansiyel olarak kötü niyetli içeriğe ağ erişimini önleyin
  • BitLocker ile PC'lerdeki dosya ve klasörleri yetkisiz erişimden korumaya yardımcı olun
  • Bir süre boşta kaldığında cihaz ekranını kapat

Microsoft, yeteneklerin en yaygın uygulanan ilkeleri yansıtan Intune verilerine ve ayrıca KOBİ BT ortakları ve müşterilerinden gelen geri bildirimlere dayalı olarak geliştirildiğini söyledi.

Microsoft 365 Yönetim Merkezi'ndeki bu yeni yeteneklere erişmek için soldaki menüden Kurulum'u açın. Kaydolma ve Güvenlik bölümünde, Windows 10 bilgisayarlarınızın güvenliğini sağlayın ve Görüntüle düğmesine basın.

Tam kurulum talimatları bulunabilir buraya.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*